9. krog |  Celje, Arena Petrol |  20.09.2014 ob 18.00  | Prenos: Arena TV

Celje

1 : 1

Rudar Velenje

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Prav lep sobotni pozdrav iz Celja.#CEvRU
0'
  Arena Petrol je prizorišče tekme 9. kroga slovenskega prvenstva med Celjem in Rudarjem.#CEvRU
0'
  Pred nami je 64. lokalni derbi.#CEvRU
0'
  V Celju imamo pravo poletno vreme. Tempreatura je okoli 25 stopinj Celzija.#CEvRU
0'
  Že imamo začetni postavi moštev.#CEvRU
0'
  Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Ahmedi, Sunny, Miškić, Žitko, Oršić ter Vidmajer.#CEvRU
0'
  Rudar: Rozman, Stjepanović, Firer, Trifković, Kocić, Jelić, Jahić, Klinar, Džinić, Radujko in Knezović.#CEvRU
0'
  Celjani niso doživeli poraza kar na zadnjih osmih prvenstvenih tekmah, bomo videli kaj se bo zgodilo danes proti Rudarju, ki na Areni Petrol ni izgubil že več kot tri leta.
0'
  V domačem taboru ima tokrat prepoved nastopa Marko Jakolič.
0'
  Osem zaporednih tekem brez poraza, šest v prvenstvu, dve v pokalnem tekmovanju, govori o dobri formi Celjanov, ki pa v zadnjem času niso več tako zelo prepričljivi. Ekipa Simona Rožmana je nedavno naletela na dober odpor Goričanov, medtem ko se je znašla v zahtevnem položaju tudi na pokalni tekmi proti tretjeligašu iz Kranja. Celjanom bi se torej več kot prilegla sladka zmaga nad sosedi iz Velenja, ki na začetku letošnje sezone nizajo toplo-hladne predstave. Celjski strateg bo na savinjsko-šaleškem derbiju pogrešal poškodovane Igorja Jugoviča, Gregorja Bajdeta in Dejana Djermanoviča.
0'
  V taboru Rudarja tokrat ni kaznovanih nogometašev.
0'
  Velenjčani, ki so se med tednom poslovili od Pokala Slovenije z domačim porazom proti Krki, nikakor ne uspejo ujeti forme iz lanske sezone, kar se pozna v vse večjem zaostanku za zgornjim delom prvenstvene lestvice. Rudar se sooča s številnimi nihanji v igri, ki so bržkone posledica močno spremenjenega igralskega kadra. Kakovostna, a še neuigrana igralska zasedba sicer napoveduje visoke ambicije kluba, ki se je nedavno okrepil še z Damjanom Trifkovićem. Jernej Javornik bi si zagotovo želel tudi ugodnejšega zdravstvenega kartona, saj so za današnjo preizkušnjo zaradi poškodbe odsotni Aljaž Krefl, Leon Črnčič in David Kašnik.
0'
  Celjani so v minuli sezoni izgubili prav vse štiri prvenstvene obračune z velenjskim Rudarjem ter lokalnemu rivalu še dvakrat priznali premoč v pokalnem tekmovanju. Grofje v zadnjem času nimajo pravih rešitev za Velenjčane predvsem na Areni Petrol, kjer niso slavili vse od marca 2011 oziroma na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah v Celju.
0'
  Celje in Rudar bi se lahko v soboto popolnoma izenačila po uspešnosti na medsebojnih prvenstvenih obračunih. Celjani so namreč na dosedanjih 63. dvobojih z Rudarjem slavil 21-krat, medtem ko so bili Velenjčani boljši v dvaindvajsetih primerih. Dvajset medsebojnih obračunov se je končalo brez zmagovalca.
1'
1'
  Celje ima udarec iz kota.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič.
4'
  Po domiselni podaji Ahmedija je do strela v kazenskem prostoru prišel Verbič, vendar je bil dobro postavljen vratar Rozman.
4'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
5'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar.
6'
  Začetek tekme je ponudil z dinamično in zanimivo predstavo.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
8'
8'
  Rudar ima udarec iz kota.
9'
  Po podaji Kocića je Firer sprožil dvakrat. Sprva je njegov strel zaustavil vratar Kotnik, ob naslednjem pa se je od celjskega branilca žoga odbila v kot.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Valon Ahmedi.
10'
11'
  Verbič je lepo podal do Ahmedija, ki je odlično preigraval, a potem predolgo čakal, da bi žogo poslal v mrežo. Na koncu so gostitelji dobili le udarec iz kota.
11'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
12'
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
16'
20'
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mislav Oršič.
21'
22'
  Oršić se je odločil za strel s kakšnih 20-ih metrov, a je vratar Rozman žogo odbil v kot.
22'
  Valon Ahmedi v prepovedanem položaju.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Denis Klinar.
24'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
25'
  Streljal je Mislav Oršič, a mimo vrat.
26'
  Oršić je streljal s kakšnih 25-ih metrov, a je zgrešil cilj.
26'
26'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
28'
  Oršić je bil zdaj v vlogi podajalca, lepo je našel Veribča, ki je imel dve krasni priložnosti. Najprej je bil zanesljiv vratar Rozman, potem pa je Verbič poslal žogo čez gol.
28'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
28'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Mislav Oršič. Utrpel ga je Elvedin Džinič.
29'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
30'
  Verbič je izvedel prosti udarec, Krajcer je z glavo podaljšal v sredino, kjer je bil Miškić nenatančen.
30'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
31'
  Trifković je podal do Radujka, ki je bil pri zaključku iz ugodnega položaja premalo natančen.
31'
  GOOOL! Zadel je Sunny Ogbemudia Omoregie!
34'
  Lepa akcija domačinov. Najprej je Ahmedi poslal predložek v sredino, kjer je Verbič podaljšal za Ahmedija, ki je dosegel gol z glavo.
34'
  Matjaž Rozman je dobil rumeni karton.
37'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Denis Klinar.
37'
  Tadej Vidmajer je dobil rumeni karton.
38'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
39'
40'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
41'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Dragan Jelič.
41'
42'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Matic Žitko.
43'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
44'
45'
45+1'
  Oršić je v kazenskem prostoru prišel do strela, vendar je Rozman pravočasno krenil iz svojega gola.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Kocič.
45+1'
45+1'
45+1'
  Videli smo zanimiv prvi polčas. Odprta igra obeh moštev je prinesla kar nekaj priložnosti.
46'
47'
48'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Matic Žitko.
49'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
50'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
51'
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
53'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Ivan Firer.
54'
59'
  Streljal je Nemanja Stjepanovič, a mimo vrat.
60'
  Strel Stjepanovića mimo gola.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvedin Džinič.
60'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
61'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Mario Babič.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec.
62'
63'
  Verbič je poskušal premagati vratarja Rozmana iz težkega zornega kota. Vseeno pa je bilo precej nevarno.
64'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Danijel Miškič.
66'
67'
  Strel Verbiča od daleč, a je bil vratar Rozman dovolj pripravljen.
68'
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
69'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Ivan Firer.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
71'
72'
  Strel Radujka od daleč, a je bil vratar Kotnik dobro postavljen.
72'
73'
  Po predložku Babića iz kota je bil Knezović z glavo nenatančen.
73'
  Menjava: iz igre Danijel Miškič, v igro Anej Lovrečič.
74'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Milan Kocič.
75'
  Velenjčani vse bolj pritiskajo.
76'
76'
77'
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Ivan Firer.
78'
  Menjava: iz igre Milan Kocič, v igro Nejc Plesec.
78'
79'
80'
  Verbič je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je šla za las mimo desne vratnice.
80'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
82'
  Firer je sprejel žogo na robu kazenskega prostora in potem lepo zaposlil Jelića, ki je s kakšnih 12-ih metrov z natančnim strelom premagal vratarja Kotnika.
84'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
85'
  Najprej je Oršić poslal predložek v sredino, posredoval je Klinar, a je do odbite žoge prišel Sunny, ki je sprožil na prvo, vendar visoko čez nasprotnikov gol.
85'
  Menjava: iz igre Sunny Ogbemudia Omoregie, v igro Sebastjan Gobec.
85'
86'
87'
  Babić je poslal predložek iz kota, Radujko pa je bil ob strelu z glavo nekoliko nenatančen.
87'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
88'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Mario Babič.
89'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
89'
  Mario Babič je dobil rumeni karton.
90'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Denis Klinar.