9. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  20.09.2014 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

0 : 0

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Kepe Štefan (4. sodnik) , Bukovec Miran (5. sodnik) , Borošak Alen (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa lepo pozdravljeni v naši družbi, v Domžalah bomo spremljali derbi 9. kroga #DOvOL
0'
  V Domžalskem športnem parku bomo videli derbi Ljubljanske kotline med Domžalami in Olimpijo #DOvOL
0'
  Za konec prve četrtine prvenstva bomo videli še obračun dveh neporaženih ekip, ki sta povsem na vrhu ali pod njim #DOvOL
0'
  Tako Domžale kot Olimpija sta v prvenstvu še brez poraza, vendar je zaradi dveh remijev Olimpije in tekme manj razlika med današnjima nasprotnikoma sedem točk.
0'
  Domžale na prvem mestu imajo sedem točk prednosti pred Olimpijo, ki ima tudi tekmo manj. Z eno ali drugo zmago, bi se danes lahko povečala prednost ali pa bi Olimpija svoj zaostanek zmanjšala na štiri točke.
0'
  Današnja tekma je povsem upravičeno dobila naziv derbi, tudi statistika kaže v prid obeh ekip. Domžale v letošnji sezoni še niso prejele zadetka in imajo tako najboljšo obrambo, tudi v napadu ne zaostajajo veliko, slednji je drugi takoj za Olimpijo. Ena izmed ekip bo tako danes morala prekinila pozitiven niz. V primeru remija, bi Domžale prvič v letošnji sezoni izgubile točke. V primeru zmage katerekoli ekipe, bi ena izmed ekip danes derbi zapustila s prvim porazom v sezoni.
0'
  Statistika medsebojnih tekem je Olimpiji do danes pripisala 11 zmag, Domžalam šest zmag, trikrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  Zadnja tekma med današnjima nasprotnikoma je bila odigrana v predzadnjem krogu lanske sezone v Domžalah, slavila je Olimpija z 2:1. Zmago zeleno-belim je priigral Marko Vukčevič z zadetkom v 92 minuti.
0'
  Gol Vukčeviča na zadnji medsebojni tekmi je bil zadnji v mreži Domžalskega vratarja Nejca Vidmarja v prvenstvu, nedotaknjeno mrežo ohranja že 810 minut #DOvOL
0'
  Čez teden je bila odigrana osmina finala pokala. Olimpija je v gosteh brez večjih težav premagala Korotan. Domžale so v Kranju šele po izvajanju kazesnskih strelov premagali Triglav, po 120 minutah je bil rezultat 3:3. Triglav je s kar tremi zadetki pokazal da je Nejc Vidmar vsekakor premagljiv. Kljub vsemu so se Domžale uvrstile v četrtfinale pokala.
0'
  Žreb je določil da se bosta v četrtfinalu pokala pomerila ravno današnja nasprotnika Domžale in Olimpija #DOvOL
0'
  Prejšnji konec tedna sta oba današnja nasprotnika v prvenstvu slavila z 2:0. Domžale proti Radomljam ter Olimpija proti Zavrču.
0'
  Poglejmo kako bosta oba trenerja začela tekmo.
0'
  Domžale: Vidmar, Skubic, Korun, Horič, Janža, Vancaš-Požeg, Husmani, Maksimovič, Simič, Aneff in Parker.
0'
  Olimpija: Šeliga, Jovič, Mitrovič, Delamea-Mlinar, Bajrič, Matič, Kapun, Zajc, Omladič, Burgič in Šporar.
0'
  Večjih težav s poškodbami v eni in drugi ekipi nimajo pri Domžalah bosta manjkala Žan Majer in Slobodan Vuk. Pri Olimpiji pa je odsoten že dalj časa Rok Baskera.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 20:05, bo sodil glavni sodnik Bojan Mertik #OLvDO
0'
  V Domžalah zadnji dve uri močno dežuje, tako da bodo pogoji za igro še nekoliko težje.
0'
  Tribune v Domžalskem športnem parku so že dodobra napolnjene, zbralo se je tudi veliko gostujočih navijačev. Obeta se nam fantastično vzdušje.
0'
  Začetni enajsterici s sodniško peterico prihajata na razmočeno igrišče v Domžalah.
1'
1'
  Začetni udarec s sredine igrišča je pripadel gostujoči Olimpiji.
2'
  Domžale ima udarec iz kota.
2'
  Parker je Domžalam priigral prvi kot na tekmi.
2'
  Joshua Kevin Stanley Parker v prepovedanem položaju.
3'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Veljko Simič.
4'
  Pobuda na začetku tekme pripada Domžalam.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič.
6'
  Kenan Horič je dobil rumeni karton.
6'
  Roka na robu kazenskega prostora Horiča.
7'
  Horiču je spodrsnilo, na tleh je z roko zaustavil prodor Burgiča in jo odnesel le z rumenim kartonom.
7'
  Omladič je zadel živi zid.
8'
  Olimpija ima udarec iz kota.
8'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
9'
  Žoga je nepričakovano prišla do Mitroviča, ki ni bil pripravljen na strel.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso.
12'
  Odlična obramba Šelige. Aneff je izstrelil pravi projektil iz 30-ih metrov, kar nekaj težav je imel s tem strelom Šeliga.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
13'
  Vratnica rešuje Domžale.
14'
  Iz kakih 20-ih metrov je streljal Omladič, vratnica pa mu je preprečila veselje.
15'
  Spremljamo odlično tekmo z veliko dinamike v igre.
16'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
17'
  Delamea-Mlinar je zaustavil hitrega Parkerja in povsem upravičeno prejel rumeni karton.
17'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
18'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Nejc Skubic.
19'
  V Domžalah je v zadnjih minutah prenehalo deževati.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Maksimovič. Utrpel ga je Miha Zajc.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Zeni Husmani. Utrpel ga je Andraž Šporar.
20'
  Še en prosti strel Olimpije iz kakih 25-ih metrov.
20'
  Še enkrat več je poizkušal Omladič in ponovno zadel živi zid.
20'
21'
22'
  Odlično je do strela prišel Omladič, tokrat se je Vidmar izkazal in žogo izbil.
22'
  Dejavna sta tudi oba trenerja na klopeh.
23'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar.
23'
  Andraž Šporar je dobil rumeni karton.
24'
  Zaradi simulacije prekrška v kazenskem prostoru je Šporar prejel rumeni karton.
25'
  V zadnjih minutah je Olimpija več pri žogi.
25'
  Parker je prejel udarec v glavo in ubležal na tleh.
27'
  Očitno je Delamea-Mlinar z glavo nehote zadel Parkerja. Delamea-Mlinar ima razbito arkado in bo tako moral za nekaj časa z igrišča.
28'
  Hrvoje Spahija je že odšel na ogrevanje.
28'
  Veljko Simič v prepovedanem položaju.
29'
  Delamea-Mlinar se je medtem že vrnil na igrišče.
30'
  Slabo izveden protinapad Domžal.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Darijan Matič.
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Nik Omladič.
35'
  Zaenkrat spremljamo dinamično tekmo, vse skupaj nekoliko otežuje le razmočena travnata površina.
36'
38'
  Nekaj težav Burgič, ki pa ne more nadaljevati srečanja.
38'
  Menjava: iz igre Miran Burgič, v igro Marko Vukčevič.
39'
  Enajstmetrovka za Olimpijo.
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Andraž Šporar.
40'
  Odličen prodor Šporarja po levi strani, Korun ga je zaustavil s prekrškom.
40'
  Uroš Korun je dobil rumeni karton.
41'
  Ali lahko Omladič premaga Vidmarja po 850-ih minutah?
41'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Nik Omladič je zgrešil enajstmetrovko!
41'
42'
  Kdo drug kot Vidmar. Tudi tokrat je mrežo ohranil nedotaknjeno, Omladič je slabo izvedel enajstmetrovko.
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Boban Jovič.
44'
44'
  Strel Omladiča na prvo vratnico, žoga pa je končala med Vidmarjevima nogama.
45'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  V prvem polčasu smo videli dinamično igro z obeh strani, nekoliko je prevladovala Olimpija, ki je med drugim zapravila enajstmetrovko. Razmočeno igrišče je povzročalo veliko težav obema ekipama.
45+2'
  Vse je pripravljeno na začetek drugega polčasa.
46'
47'
  Domžale so začele drugi polčas.
49'
  Tako kot v prvem polčasu so Domžale bolje začele drugi polčas.
51'
  Streljal je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso, a mimo vrat.
52'
  Po podaji z desne je streljal Aneff, ki je zahteval kot vendar ga ni dobil.
56'
  Spremljamo igro na polovici Olimpiji, zaenkrat še brez strelov.
58'
58'
  Napaka Mitroviča za drugi kot Domžal.
61'
  Ekipi se izmenjavata v napadih.
61'
62'
63'
63'
  Še drugič zapored po podaji iz kota izbija Šeliga.
63'
  Streljal je Marko Vukčevič, a mimo vrat.
64'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš.
64'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso.
64'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
66'
  Glavni sodnik Bojan Mertik nekoliko miri gostujočega trenerja Darka Karapetroviča, ki zelo burno reagira na skoraj vsako sodniško odločitev.
67'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
68'
  V drugem polčasu zaenkrat še nismo videli pravih akcij.
68'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Erik Janža.
69'
  Jovič je bil po tem prekršku na robu drugega rumenega kartona.
69'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Darijan Matič.
71'
  Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso v prepovedanem položaju.
72'
72'
74'
  Kapun je poizkušal s strelom v blok je prišel Simič, Kapun je zadel tako žogo kot Simiča. Oba sta obležala na tleh.
75'
  Pri Domžalah se obeta prva menjava v igro bo vstopil Morel.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kenan Bajrič.
75'
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antonio Delamea Mlinar.
76'
76'
  Delamea-Mlinar je streljal z glavo, ponovno je odlično posredoval Vidmar.
76'
  Menjava: iz igre Nemanja Maksimovič, v igro Benjamin Thomas Romain Morel.
77'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
78'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Erik Janža.
79'
  Streljal je Uroš Korun, a mimo vrat.
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso. Utrpel ga je Nik Omladič.
81'
  Streljal je Veljko Simič, a mimo vrat.
82'
  Hiter protinapad Domžal, Požeg-Vancaš je lepo zaposlil Simiča, ki pa je slabo streljal.
83'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
83'
  Darijan Matič je dobil rumeni karton.
83'
85'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
85'
  Benjamin Thomas Romain Morel je dobil rumeni karton.
86'
  Prosti strel za Olimpijo iz 20-ih metrov.
86'
  Tokrat bo izvajalec Zajc.
86'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
86'
  Zajc iz prostega strela nekoliko preko vrat.
87'
  Eni in drugi ekipi počasi zmanjkuje časa.
90'
  Menjava: iz igre Veljko Simič, v igro Anže Jelar.
90+1'
  Tri minute dodatka.
90+2'
  Streljal je Rudi Požeg Vancaš, a mimo vrat.
90+3'
90+3'
  Delitev točk v Domžalah, ki so prvič v letošnji sezoni oddali točke. Še vedno je nepremagan Vidmar in Domžalska obramba. Olimpija pa še vedno ostaja neporažena.
90+3'
  Videli smo dinamično tekmo, Olimpija je zapravila svojo priložnost za vodstvo, ko je Omladič zgrešil enajstmetrovko.