16. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  02.11.2014 ob 17.00

Rudar Velenje

1 : 0

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Velenja.#RUvGO
0'
  Stadion ob jezeru je prizorišče tekme 16. kroga slovenskega prvenstva med Rudarjem in Gorico.#RUvGO
0'
  Čaka nas zanimiv obračun sosedov na prvenstveni razpredelnici. Velenjčani imajo na 7. mestu 4 točke prednosti pred današnjim nasprotnikom.
0'
  Imamo že udarni enajsterici.#RUvGO
0'
  Rudar: Rozman, Stjepanović, Firer,Trifković, Črnčič, Jelić, Jahić, Klinar, Džinić, Knezović ter Babić.#RUvGO
0'
  Gorica: Simčič, Kokol, Vetrih, Širok, Majcen, Arčon, Napoli, Kavčič, Džuzdanović, Pasqualini in Venturin.#RUvGO
0'
  Knapi se podajajo v tekmo z Gorico po seriji treh neodločenih rezultatov, ki niso bistveno popravili njihovega položaja na prvenstveni razpredelnici. Ta je precej skromen, če vemo, da je Rudar še v pretekli sezoni sodil med najboljše ekipe prvenstva. Velenjčani pogrešajo predvsem rezultate, saj njihova igra še zdaleč ni slaba. Jernej Javornik bi si verjetno želel tudi nekaj več športne sreče, ki je obšla nekatere pomembne nogometaše .
0'
  Za današnji obračun v domačem taboru zaradi poškodb manjkata Dalibor Radujko in David Kašnik. Po prestani kazni se v kader vrača Dragan Jelič, ki se je prvega zadetka v sezoni veselil ravno sredi Nove Gorice. Kaznovanih igralcev tokrat trner Javornik nima.
0'
  Goričani imajo na drugi strani precej več preglavis s sestavo moštva. Prepoved nastopa imajo Solomon Enow, Alessio Innocenti in Marshal Mfon Johnson.
0'
  Goričanom se je po slabem začetku sezone pripetila še črna pokalna sreda, ko so na Bonifiki zapravili izdatno prednost in prepustili polfinale Pokala Slovenije lokalnemu rivalu. Obračun s Koprom prinaša celo vrsto negativnih udarcev za štirikratne državne prvake, med katerimi izstopajo psihološke posledice. Sanje o evropskih pokalih so bržkone že končane, tako da se bodo v mestu vrtnic morali čim hitreje sprijazniti z bojem za obstanek. Ob tem sta se v Kopru poškodovala še Marco Modolo in Ezekiel Henty.
0'
  Luka Majcen je v letošnji sezoni najbolj nevaren napadalec Gorice, saj je dosegel že štiri zadetke v prvenstvu in dva v pokalnem tekmovanju. 25-letni napadalec je v Kopru počival na klopi za rezervne nogometaše, tako da bo v nedeljo spočit in ustrezno motiviran. Ni skrivnost, da je Majcen prvič resneje opozoril na svoje kvalitete prav v dresu Rudarja.
0'
  Velenjčani niso izgubili prvenstvene tekme na Mestnem stadion ob Jezeru proti Gorici že več kot tri leta. Zadnji poraz pred domačimi gledalci se je Rudarju proti Gorici pripetil aprila 2011, ko je edini zadetek na tekmi dosegel Sandi Arčon.
0'
  Prvi medsebojni obračun je v Novi Gorici pripadel Rudarju, ki je slavil z rezultatom 2:1.
0'
  Akterji tekme že počasi prihajajo na travnato površino velenjskega stadiona.
1'
1'
  Leon Črnčič v prepovedanem položaju.
2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Luka Majcen.
4'
  Gorica ima udarec iz kota.
5'
  Rudar ima udarec iz kota.
5'
6'
  Oboji so v tekmo krenili zelo ambiciozno.
8'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Miha Kokol.
11'
  Po napaki Stjepanovića je do žoge prišel Majcen, vendar je pravočasno iz svojega gola stekel vratar Rozman in gostje so ostali brez zaključka.
12'
  Streljal je Denilton Venturim Junior, a mimo vrat.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Džuzdanovič.
14'
  Lepo akcijo sta v nasprotnikovem kazenskem prostoru odigrala Majcen in Džuzdanović, ob strelu slednjega pa se je lepo izkazal vratar Rozman.
17'
17'
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Kokol.
19'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
21'
22'
  Sandi Arčon v prepovedanem položaju.
26'
  Krasna priložnost za domače. Jelić je sprva želel podati do Firerja, vmešal se je branilec Gorice, ki je žogo preslabo izbil, do nje pa je v naletu prišel Babić, ki je z ugodnega položja s strelom na prvo zgrešil vrata nasprotnika.
27'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Senad Jahič.
30'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Kokol. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
31'
32'
  Dolgo so kombinirali gostje okoli kazenskega prostora Rudarja. Na koncu je Majcen lepo našel Džuzdanovića, a je bil ob njegovem strelu spet dobro postavljen vratar Rozman.
33'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
34'
34'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
36'
  Videli smo lepo akcijo Rudarja. Črnčič je domiselno podal za Trifkovića, ki je potem le podaljšal za Babića, vendar je bil ob njegovem strelu zanesljiv Simčič.
36'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar.
38'
  Od daleč se je Klinar odločil za strel, ki pa vratarju Simčiču ni prinesel težav.
40'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
40'
  Lorenzo Pasqualini je dobil rumeni karton.
41'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
43'
  Domače je v vodstvo popeljal Dragan Jelić. Najprej je Trifković v kazenskem prostoru lepo našel Babića, ki je še lepše v sredini našel Jelića, ta pa je s strelom na prvo iz neposredne bližine premagal Simčiča.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
44'
44'
44'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Vasja Simčič.
45+1'
45+1'
  Videli smo zanimiv in dokaj izenačen prvi del srečanja. Domači vodijo z golom povratnika Jelića. Bomo videli kaj lahko Goričani prikažejo v nadaljevanju.
46'
46'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Ivan Firer.
47'
  Streljal je Lorenzo Pasqualini, a mimo vrat.
51'
  Na začetku drugega dela spremljamo rahel pritisk gostiteljev.
51'
51'
  Streljal je Nemanja Stjepanovič, a mimo vrat.
52'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Luka Majcen.
53'
54'
56'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Elvedin Džinič.
60'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Senad Jahič.
62'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Lorenzo Pasqualini.
62'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
63'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
64'
  V nadaljevanju spremljamo zelo čvrsto in borbeno srečanje, a je precej manj priložnosti.
65'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Miha Kokol.
65'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Džuzdanovič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
67'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tine Kavčič. Utrpel ga je Dragan Jelič.
67'
  Menjava: iz igre Miha Kokol, v igro Stephen Ayodele Makinwa.
67'
67'
69'
  Po prostem strelu Jahića je Babić potem našel Jelića, ki je iz težkega položaja kar namučil Simčiča, a so domači prišli le do kota.
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Knezovič.
69'
70'
71'
  Dobra samostojna akcija razpoloženega Klinarja, ki je sprožil s kakšnih 30-ih metrov, a je bil premalo natančen.
72'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Sandi Arčon.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stephen Ayodele Makinwa.
75'
76'
  Imenitno priložnost je imela Gorici po zaslugi napake vratarja Rozmana, ki je po predložku Arčona slabo reagiral in podaril žogo Makinwi, a je slednji potem zadel branilca Rudarja.
76'
  Menjava: iz igre Senad Jahič, v igro Rusmin Dedič.
77'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
77'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Leon Črnčič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
78'
  Goričani bodo zdaj poskušali vnovčiti številčno premoč in priti do izenačenja.
79'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Klemen Bolha.
82'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
82'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Dejan Žigon.
83'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
84'
  Trifković je s prostega strela s kakšnih 30-ih metrov meril nekoliko previsoko.
85'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Bede Amarachi Osuji.
86'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Simone Napoli.
87'
  Streljal je Amel Džuzdanovič, a mimo vrat.
89'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Nejc Plesec.
90'
  Še štiri minute dodatka v Velenju.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
90+2'
  Natančna podaja Klinarja za Firerja, ki je odlično streljal, ampak izjmeno posredovanje vratarja Simčiča je preprečilo drugi gol Rudarja.
90+3'
90+3'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
90+4'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Amedej Vetrih.