17. krog |  Celje, Arena Petrol |  08.11.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

2 : 0

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz Arene Petrol, kjer bomo v živo spremljali dogajanje na tekmi 17. kroga med Celjem in Gorico. #CEvGO
0'
  To bo prav gotovo izjemno zanimivo srečanje. Celjani so odkritje letošnje sezone, saj že kar osemnajst zaporednih tekem (14 prvenstvenih in 4 pokalne) ne poznajo poraza.
0'
  Izvrstno formo so v prejšnjem krogu potrdili v Ljubljani, kjer so Olimpijo premagali s 3:1. S prestižno zmago so se zavihteli na drugo mesto lestvice državnega prvenstva, kjer na vrhu kraljujejo Domžalčani z osmimi točkami naskoka.
0'
  Na drugi strani so Novogoričani bistveno manj razpoloženi. Precej preglavic jim povzročajo predstave v gosteh, kjer so do zdaj le enkrat zmagali in dvakrat remizirali.
0'
  Kljub temu so Novogoričani za Celjane sila neugoden nasprotnik. Grofje vrtnic v državnem prvenstvu niso premagali že neverjetna tri leta, zato bo današnje srečanje zanje bržkone svojevrsten izziv.
0'
  V vrstah Celja bosta danes zaradi kazni manjkala Miškić in Žitko, dva pomembna člena, ki sta prav gotovo mnogo doprinesla k sijajnemu nizu rezultatov. Na drugi strani se v vrste štirikratnih državnih prvakov iz Nove Gorice vrača Innocenti, lažjo poškodbo pa je saniral Henty, ki bo danes začel srečanje.
0'
  Pomembno priznanje pa si je z izvrstnimi predstavami pridobil 21-letni Vojničan Benjamin Verbič, ki ga je selektor Srečko Katanec uvrstil na reprezentančni seznam za prijateljsko tekmo s Kolumbijo.
0'
  Postava Celja: Kotnik, Jakolić, Krajcer, Vidmajer, Klemenčič, Vrhovec, Jugović, Oršić, Verbič, Ahmedi in Sunny. #CEvGO
0'
  Postava Gorice: Simčič, Jogan, Napoli, Širok, Pasqualini, Žigon, Vetrih, Džuzdanović, Denilton, Makinwa in Henty. #CEvGO
0'
  Nogometaši so že na zelenici, tekma se prične ob 16. uri.
1'
3'
  Makinwa se je lepo odkril pred kazenskim prostorom, a ni imel dovolj prostora, da bi zaključil.
4'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Lorenzo Pasqualini.
5'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
6'
  Ahmedi je v kazenskem prostoru iskal Sunnyja, a je dobro posredoval Simčič.
8'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
10'
  Celje ima udarec iz kota po strelu Ahmedija.
11'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mislav Oršič. Utrpel ga je Stephen Ayodele Makinwa.
11'
  Streljal je Mislav Oršič, a mimo vrat.
12'
  Celje ima udarec iz kota.
13'
  Streljal je Matija Širok, a mimo vrat.
14'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
17'
  Po začetnem naletu so zdaj tudi gostje dvakrat prešli sredino, vendar jim zmanjka kakovosti za uspešen zaključek.
17'
17'
  Po udarcu iz kota je do strela prišel Jugovič, a mimo nekaj centimetrov mimo vrat.
18'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič.
19'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Matic Kotnik.
20'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Stephen Ayodele Makinwa. Utrpel ga je Marko Jakolič.
22'
  Zdaj srečanje večinoma poteka na sredini igrišča...
23'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Stephen Ayodele Makinwa.
23'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Džuzdanovič. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mislav Oršič.
25'
  Izvrstno izpeljan protinapad Celjanov! Verbič je potegnil po sredini in na desni strani zaposlil Oršiča, ki je streljal v okvir vrat, a je dobro posredoval Simčič, nato pa je še enkrat meril mimo vrat.
28'
29'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
31'
  Celjani zahtevajo prekršek za najstrožjo kazen zaradi posredovanja Jogana nad Verbičem v kazenskem prostoru, a glavni sodnik Mertik ni dosodil ničesar.
32'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Marko Jakolič.
34'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
34'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
35'
36'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denilton Venturim Junior. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
36'
38'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Igor Jugovič.
38'
  Ezekiel Isoken Henty je dobil rumeni karton.
42'
  Z glavo je streljal Sunny po natančni podaji Ahmedija, a mimo vrat.
44'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Alen Jogan.
45'
45+1'
45+1'
45+1'
46'
46'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
50'
  Spremljamo borbeno srečanje na sredini igrišča, na katerem gostje uspešno onemogočajo napade Celjanov.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Džuzdanovič.
54'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
55'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
56'
  Menjava: iz igre Amel Džuzdanovič, v igro Sandi Arčon.
57'
  Streljal je Sandi Arčon, a mimo vrat.
59'
  V kazenskem prostoru je preigraval Ahmed, a je Simčič dobro preprečil podajo.
60'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Stephen Ayodele Makinwa. Utrpel ga je Igor Jugovič.
61'
  Novogoričani zdaj zahtevajo najstrožjo kazen zaradi posredovanja Jakoliča nad Makinwo, vendar je glavni sodnik Mertik le zamahnil z rokama.
62'
  Z ogromne oddaljenosti je Napoli želel presenetiti Kotnika, a je žoga za nekaj centimetrov zgrešila cilj!
63'
  Z volejem je poizkusil Vrhovec, a mimo vrat.
64'
65'
  Menjava: iz igre Igor Jugovič, v igro Anej Lovrečič.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denilton Venturim Junior.
66'
  Streljal je Anej Lovrečič, a visoko preko vrat.
68'
  Sunny se je v protinapadu odločil za strel, a je imel na voljo tudi druge rešitve...
69'
  V gneči v kazenskem prostoru je z glavo meril Makinwa, a mimo vrat.
69'
  Gorica ima udarec iz kota.
70'
  Marko Krajcer je dobil rumeni karton.
70'
  Amedej Vetrih je dobil rumeni karton.
70'
  Menjava: iz igre Sunny Ogbemudia Omoregie, v igro Dejan Djermanovič.
72'
  Menjava: iz igre Stephen Ayodele Makinwa, v igro Luka Majcen.
73'
74'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Marko Jakolič.
76'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Luka Majcen.
76'
77'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
78'
  Dejan Djermanovič v prepovedanem položaju.
79'
80'
80'
  Sandi Arčon v prepovedanem položaju.
81'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Alessio Innocenti.
82'
  Sandi Arčon je dobil rumeni karton zaradi simuliranja prekrška v kazenskem prostoru.
84'
  Streljal je Dejan Djermanovič, a mimo vrat.
84'
  Menjava: iz igre Marko Jakolič, v igro Andraž Žurej.
85'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič! S 25 metrov je močno sprožil proti vratom Simčiča, ki je bil tokrat nemočen.
87'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič! Po podaji Verbiča na desno stran KP je znova močno sprožil in premagal Simčiča.
90'
90+1'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Dejan Djermanovič.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Luka Majcen.
90+2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Amedej Vetrih.