25. krog |  domžale, športni park domžale |  22.03.2015 ob 16.00  | Prenos: TV Slovenija 2

0 : 0

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Jug Matej (5. sodnik) , Ponis Roberto (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa lepo pozdravljeni v naši družbi, v Domžalah je na sporedu zadnja tekma 25. kroga #DOvMB
0'
  V Domžalskem športnem parku bomo spremljali derbi med Domžalami in Mariborom #DOvOL
0'
  Lestvica trenutno kaže ravno obratno sliko kot ob koncu jesenskega dela. Maribor je pomlad začel brez napak in odločen k novemu naslovu prvaka. Domžale so samo v štirih krogih zapravile prvo mesto, že v prejšnjem krogu jih je prehitela tudi ekipa Celja.
0'
  Maribor bi se z morebitno današnjo zmago le še utrdil na prvem mestu in že hitel k novemu naslovu naproti, trenutno ima vijoličasta ekipa z dvema tekmama manj tri točke prednosti pred Celjem. Domžalam bi zmaga prav tako pomenila ogromno, drugo mesto in predvsem samozavest pred nadaljevanjem prvenstva.
0'
  V letošnji sezoni je Maribor proti Domžalam še brez uspeha. Na obeh tekmah so slavili Domžalčani doma z 2:0 ter v gosteh z 1:0 edini strelec na tekmi je bil že takoj na začetku tekme Aneff, ki ga danes ne bomo videli, z Domžal je namreč odšel na posojo.
0'
  Obe ekipi sta spomladi odigrali štiri tekme, razlika v igri in dosežku je ogromna. Maribor je zabeležil vse štiri zmage in zabeležil gol razliko 10:2. Na drugi strani so Domžale zbrale zgolj štiri točke in imajo slabo gol razliko 2:3.
0'
  Zaskrbljujoč podatek za domačega trenerja Luko Elsnerja je, da ekipa Domžal v štirih tekmah spomladi in na zadnji jesenski tekmi sploh ni dosegla zadetka iz igre. Za zmago proti Krki so Domžalčani oba zadetka dosegli z najstrožje kazni.
0'
  Domžalčani iz igre niso dosegli zadetka že 476 minut! #DOvMB
0'
  Poglejmo si za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Horič, Vuk, Črnic, Trajkovski, Majer, Junior, Morel in Korun #DOvMB
0'
  Maribor: Handanovič, Šuler, Ndiaye, Sallalich, Tavares, Ibraimi, Volaš, Rajčevič, Viler, Stojanovič in Mertelj #DOvMB
0'
  Domači trener Luka Elsner bo danes zaradi poškodbe pogrešal Dejana Miliča, Zenija Husmanija in Veljka Simiča. Po povratku v Domžale danes prvič v začetni enajsterici začenja tudi Juninho, prav tako prvič je danes na klopi tudi Lucas Mario Horvat.
0'
  Ante Šimundža bo danes pogrešal predvsem Željka Filipoviča, že dalj časa je odsoten Dare Vršič.
0'
  Danes si bo nasproti stalo tudi kar nekaj nekdanjih nogometašev obeh ekip. Na klopi pri Mariboru bo na svojo priložnost čakal Erik Janža. Pri Domžalah začenjata oba nekdanja nogometaša Maribora Dejan Trajkovski in Matic Črnic.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 16 uri, bo sodil glavni sodnik Damir Skomina #DOvMB
0'
  V Domžalah sončno vreme in odlični pogoji za igro. Tudi obisk v Domžalskem športnem parku bo primeren današnjima nasprotnikoma.
0'
  Glavni akterji današnje tekme prihajajo na travnato zelenico v Športnem parku v Domžalah.
1'
1'
  S sredine igrišča začenjajo Mariborčani.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
3'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
4'
  Po kombinaciji vijoličastih strel Ibraimija prek vrat.
5'
  Igra z roko Stojanoviča, ki jo je odnesel brez kartona.
7'
8'
  podaja Ibraimija na prvo vratnico, izbija Skubic.
8'
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Mitja Viler.
12'
  Igra predvsem na sredini igrišča.
13'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Matic Črnic.
13'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
13'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
14'
15'
  Odličen pol protinapad Maribora. Stojanovič je z desne podal pred vrata, kjer je najvišje skočil Tavares in z glavo dobro streljal vendar mu je zadetek preprečil Skubic, ki je žogo z glavo izbil v kot.
17'
  Morel je obležal na sredini igrišča.
18'
  Krajša prekinitev. Morel je prejel močan udarec v glavo, vendar bo lahko nadaljeval srečanje.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
24'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Matic Črnic.
26'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Nejc Skubic.
26'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
27'
  Skubic je preigral Vilerja, slednjemu je preostalo le da stori prekršek.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj.
27'
  Strel Mertlja iz 30-ih metrov, po tleh brez dela za Vidmarja.
28'
30'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat.
32'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
34'
36'
  Odlična akcija Domžal, Skubic je s strani podal pred vrata, kjer se je Vuk sam znašel pred vratarjem vendar je zgrešil žogo in tako so domači zapravili najlepšo priložnost na tekmi
38'
  Domžale poizkušajo vendar brez izrazitih priložnosti, Maribor je do sedaj poizkušal nekoliko več vendar brez nevarnosti.
40'
  Še vedno spremljamo igro na sredini igrišča, nekoliko več pri žogi Mariborčani.
42'
  Strel Vilerja, ki je bil blokiran s strani Morela.
43'
  Nekoliko nevarnejši napad z domače strani, tudi tokrat brez zaključnega strela.
45'
  Domžale ima udarec iz kota.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Videli smo izenačen prvi polčas in igro predvsem na sredini igrišča.. Maribor je imel sicer nekaj nenevarnih strelov vendar najlepšo priložnost na tekmi je zapravil Slobodan Vuk, ki je zgrešil celotno žogo.
45+2'
  Vse je nared za začetek drugega polčas derbija 25. kroga.
46'
47'
  Drugi polčas začenjajo Domžalčani.
48'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Nejc Skubic.
51'
51'
  Streljal je Darko Zec, a mimo vrat.
53'
  Tudi v drugem polčasu igra na sredini.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
55'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Darko Zec.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
60'
  Napaka Šulerja v obrambi na koncu Vuk ni prišel do strela.
62'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
63'
64'
  Strel ibraimija, ki je bil blokiran in bi skoraj prevaral vratarja Vidmarja.
64'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
64'
  Marko Šuler je dobil rumeni karton.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kenan Horič.
66'
67'
  Z glavama sta trčila Morel ter Šuler, slabše jo je skupil Morel, ki pa bo vendarle lahko nadaljeval z igro.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Wilson Xavier Junior. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
68'
  Wilson Xavier Junior je dobil rumeni karton.
68'
  Menjava: iz igre Slobodan Vuk, v igro Aladin Šišič.
69'
69'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
71'
  Streljal je Petar Stojanovič, a mimo vrat.
72'
  Nevaren strel Stojanoviča, ki pa je zletel mimo vrat.
72'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Jean-Philippe Mendy.
74'
75'
  Ob robu igrišča je pripravljen povratnik v Domžale Lucas Horvat.
75'
  Menjava: iz igre Darko Zec, v igro Lucas Mario Horvat.
80'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Nejc Vidmar.
80'
  Menjava: iz igre Benjamin Thomas Romain Morel, v igro Mate Eterovič.
81'
82'
  V zadnjih minutah Maribor prevzema pobudo.
82'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Marko Šuler.
84'
  Ponovno napaka Šulerja pri izbijanju tudi tokrat se je dobro končalo za Maribor.
84'
  Matic Črnic v prepovedanem položaju.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
86'
88'
  Zanimive zadnje minute. Najprej je streljal Mendy v dobro postavljenega Vidmarja, nato pa je še v protinapadu po hitri akciji nevarno streljal Črnic vendar nekoliko čez prečko.
88'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Luka Zahovič.
89'
  Poškodba Šišiča, ki je obležal na tleh.
90'
  Očitno se bo Domžalska serija brez doseženega zadetka iz igre nadaljevala in se podaljšala na 566 minut.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy.
90+3'
90+3'
  Na koncu delitev točk v Domžalah, kjer smo videli zanimiv drugi polčas, na koncu si nobena izmed ekip ni priigrala pravih priložnosti za zadetek.
90+3'
  Po štirih spomladanskih zmagah Maribora tokrat prvi remi, vijoličasti še vedno ostajajo na prvem mestu s tremi točkami pred Celjani, prav tako Domžale še vedno na tretjem mestu.