26. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  03.04.2015 ob 19.00

Kalcer Radomlje

0 : 3

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Kovačič Andraž (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Žganec Mitja (6. sodnik)
5 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Domžal.#RAvDO
0'
  Športni park v Domžalah je prizorišče uvodne tekme 26. kroga prvenstva med Radomljami in Domžalami.#RAvDO
0'
  Spremljali bomo torej lokalni, občinski derbi.#RAvDO
0'
  Znani sta že začetni postavi.#RAvDO
0'
  Radomlje: Andrić, Teinović, Vrhunc, Zavrl, Želko, Cerar, Perković, Balkovec, Lidjan, Jazbec ter Đurković.#RAvDO
0'
  Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Horić, Vuk, Črnic, Trajkovski, Ožbolt, Majer, Junior in Korun.#RAvDO
0'
  Mlinarji tudi v Zavrču niso odstopali od svoje prepoznavne pomladanske podobe, ki temelji na kolektivnem branjenju. Disciplina in požrtvovalnost sta Radomljane držala v boju za točke vse do konca tekme, kar pa ni bilo dovolj, saj ekipa Dejana Djuranovičanima pravih idej v ofenzivnih akcijah. Prvoligaškemu novincu se obeta zahtevna končnica prvenstva, v kateri bodo morali nadoknaditi deset točk zaostanka za Gorico in Krko, če želijo ostati med najboljšimi. Trener Radomelj sicer še vedno verjame v konkurenčnost svojega moštva, ki bo v petek doživelo manjšo korekcijo v obrambi. Na kazenski klopi se je namreč znašel Aleksandar Zukič, medtem ko se v kader vrača Denis Lidjan.
0'
  Radomljani, ki so v vlogi gostitelja ne morejo računati na poškodovana Vuka in Remsa. Prepoved nastopa ima Aleksandar Zukič.
0'
  Jure Balkovec je v dresu mlade reprezentance Slovenije igral na obeh tekmah in zbral celo večjo minutažo, kot njegova domžalska kolega. Bočni branilec Radomelj v letošnji sezoni drži konstanto formo, čeprav se zdi, da ima še precej prostora za napredek. Balkovec bo v petek zagotovo visoko motiviran, saj bo želel dokazati Domžalam, da mu gre zelo dobro na posodi pri sosedih.
0'
  Radomljani in Domžalčani v spomladanskem delu sezone sploh še niso dosegli zadetka iz igre. Mlinarji so zadnjič premagali nasprotnika iz igre pred 471. igralnimi minutami, medtem ko Domžalčani niso zabili iz igre že 566 minut. Obema kluboma je v tem pogledu konkurenčen še velenjski Rudar, ki se sooča s 459 minut dolgim strelskim postom.
0'
  Domžalčani so po manj uspešnem začetku pomladi prilagodili svoje tekmovalne ambicije in vse napore usmerili boju za evropske pokale. To je bilo dobro vidno tudi na derbiju z Mariborom, kjer so bili zadovoljni s točko, čeprav bi z nekaj več poguma morda lahko iztržili tudi celoten izkupiček. Jesenski prvaki so v primerjavi z uvodnim delom sezone precej manj nevarni za nasprotnikov gol, medtem ko obrambni del ekipe vztraja na visokem nivoju. Trener Luka Elsner je med reprezentančnim premorom skušal prebuditi napadalce na prijateljskih tekmah z graškim Sturmom in Šenčurjem, proti kateremu se je znašel med strelci zgolj vezist, Lucas Mario Horvat.
0'
  Slednji tokrat ne bo mogel računati na Jorrina Johna, ki se še ni vrnil po reprezentančnih obveznostih z Antigvo in Barbudo. Poškodovani so Zeni Husmani, Dejan Milić, Veljko Simić in Aladin Šišić.
0'
  Tekma med Radomljami in Domžalami bo obračun ekip, ki sta trenutno v najslabši formi med vsemi. Domžalčani so na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah zbrali pet točk, Radomljani pa še točko manj. V tem intervalu je bil najbolj uspešen Maribor, ki je vknjižil kar šestnajst točk.
0'
  Vratar Domžal Nejc Vidmar bo danes obeležil svoj 150. nastop v slovenski prvoligaški druščini.
1'
2'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Luka Cerar.
5'
  Streljal je Slobodan Vuk, a mimo vrat.
6'
  Po predložku Trajkovskega z leve je v kazenskem prostoru Vuk slabo zaključil akcijo.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žan Majer.
7'
  Domžale ima udarec iz kota.
9'
  Majer se je odločil za strel s kakšnih 20-ih metrov. Žoga je zletela mimo desne vratnice, Domžale pa so dobile prvi udarec iz kota.
9'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Utrpel ga je Wilson Xavier Junior.
16'
  Domžale so pričakovano boljši nasprotnik. Vztrajno iščejo poti proti vratom Radomelj.
17'
  Janez Zavrl je dobil rumeni karton.
19'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Gregor Želko.
19'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Luka Cerar.
21'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Wilson Xavier Junior. Utrpel ga je Jure Balkovec.
22'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
23'
  Vuk je lepo pripravil strel Črnicu, ki je s kakšnih 20-ih metrov sprožil previsoko.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Ožbolt.
27'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Jazbec. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
27'
  Najprej strel Ožbolta od daleč, vratar Andrić je žogo uspel odbiti, potem pa je Jazbec s prekrškom zaustavil Vuka v kazenskem prostoru in sodnik Jug je upravičeno pokazal na belo točko.
27'
Gol (11m)
  GOOOL! Matic Črnic je zadel enajstmetrovko!
30'
  Rok Jazbec je dobil rumeni karton.
31'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Luka Vrhunc.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Balkovec.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Wilson Xavier Junior.
33'
33'
  Trajkovski je poslal predložek v sredino, kjer je Juninho poskušal s strelom po tleh, a se je dobro izkazal vratar Andrić.
35'
  GOOOL! Zadel je Wilson Xavier Junior!
40'
  Videli smo lepo akcijo Domžal. Po podaji Skubica je s peto poizkušal streljati Vuk, a je žogo slabo zadel. Ta je na drugi vratnici prišla do Juninha, ki je žogo pospravil v mrežo.
42'
43'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Vjekoslav Andrič.
45+1'
45+1'
  Domžale so povsem zasluženo dobile prvi del lokalnega dvoboja in po daljšem času dosegle zadetek tudi iz igre.
45+1'
  Menjava: iz igre Gregor Želko, v igro Dušan Stoiljkovič.
45+1'
  Menjava: iz igre Janez Zavrl, v igro Anže Zorc.
46'
47'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Utrpel ga je Dalibor Teinovič.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk.
49'
  Horić je s podajo našel Vuka, ki je prišel do strela v kazenskem prostoru, a je bil zaključek prešibak za pripravljenega Andrića.
53'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ožbolt. Utrpel ga je Luka Vrhunc.
53'
  Streljal je Dalibor Teinovič, a mimo vrat.
54'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Lidjan. Utrpel ga je Wilson Xavier Junior.
54'
  Denis Lidjan je dobil rumeni karton.
55'
  Streljal je Wilson Xavier Junior, a mimo vrat.
55'
  Juninho je sprožil s prostega strela s kakšnih 20-ih metrov prek gola Radomelj.
58'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
59'
  Radomlje ima udarec iz kota.
60'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Utrpel ga je Žan Majer.
60'
  Dalibor Teinovič je dobil rumeni karton.
61'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Kenan Horič.
65'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Luka Cerar.
65'
  Menjava: iz igre Wilson Xavier Junior, v igro Rudi Požeg Vancaš.
66'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Cerar. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
66'
68'
  Skubic je z desne poslal odlično žogo v sredino, kjer je Vuk zaključil na prvo, vendar zadel le zunanji del mreže.
68'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ožbolt. Utrpel ga je Dušan Stoiljkovič.
70'
70'
  Menjava: iz igre Alen Ožbolt, v igro Mate Eterovič.
72'
  Videli smo imenitno priložnost Domžal. Trajkovski je z leve lepo našel Vuka na robu kazenskega prostora, toda njegov močan strel je bil premalo natančen.
74'
  Menjava: iz igre Luka Vrhunc, v igro Robi Jakovljevič.
76'
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Zorc.
78'
  Zorc se je odločil za strel z roba kazenskega prostora, a vratar Vidmar ni imel težav.
80'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Zorc. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
80'
81'
  Menjava: iz igre Slobodan Vuk, v igro Benjamin Thomas Romain Morel.
84'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
85'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Zorc. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
85'
  Anže Zorc je dobil rumeni karton.
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
89'
  Rudi Vancaš Požeg je v kazenskem prostoru lepo stopil na žogo in pripravil ugodno situacijo za Eterovića, ki je streljal premlačno za vratarja Andrića.
89'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robi Jakovljevič. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
90'
  GOOOL! Zadel je Benjamin Thomas Romain Morel!
90+1'
  Trajkovski je lepo podal z leve v sredino, kjer je rezervist Morel na drugi vratnici z glavo premagal Andrića.
90+2'
90+2'
  Še dve minuti dodatka.
90+3'
90+3'
  Domžale so zabeležile pričakovano zmago in vsaj do jutri zasedle 2. mesto na lestvici.