26. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  04.04.2015 ob 18.00

Olimpija Ljubljana

3 : 1

Zavrč

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Friš Tadej (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz Stožic, kjer bomo spremljali tekmo 26. kroga med Olimpijo in Zavrčem. #OLvZA
0'
  To bo sosedski derbi kar se tiče trenutnega razporeda na lestvici. Olimpija s 43 točkami zaseda četrto mesto, medtem ko so Haložani s petimi točkami manj na petem mestu.
0'
  Olimpija je prvi dve letošnji prvenstveni srečanji dobila z rezultatom 2:0. Zavrč torej še čaka na krstni gol v mreži zeleno-belih.
0'
  V zadnjem času jim v gosteh ne gre vse po načrtu, saj so izgubili pet zaporednih tekem in si pridelali razmerje v danih in prejetih golih 3:16.
0'
  Obe moštvi danes potrebujeta zmago. Olimpija si želi ohraniti stik z vrhom lestvice, medtem ko Zavrč še upa na evropska tekmovanja v prihodnji sezoni.
0'
  Pred Zavrčem je sicer težka naloga, saj se Ljubljančani lahko pohvalijo z najboljšo obrambo v zgodovini igranja med elito. Na tekmo namreč prejmejo 0,75 zadetka.
0'
  Na drugi strani Zavrčani na tekmo dosežejo natanko en gol, medtem ko so v tem segmentu Ljubljančani uspešnejši za 0,75 gola.
0'
  Postava Olimpije: Brljak, Mitrović, Delamea Mlinar, Fink, Bajrić, Matić, Kapun, Zajc, Vukćević, Rodić in Henty. #OLvZA
0'
  Postava Zavrča: Petrović, Datković, Cvek, Kiš, Muminović, Polić, Kelenc, Antić, Korošec, Đukić in Matjašič. #OLvZA
0'
  V taboru Olimpije ni kaznovanih nogometašev po poškodbi pa se vraša Šporar, ki pa še ne bo začel današnjega srečanja. Tudi strateg gostov Solomun bo imel na voljo praktično celotno moštvo.
0'
  Zavrč danes torej lovi prve točke v Stožicah, medtem ko se Ljubljančani nadejajo pomembne zmage, ki bi jim dvignila samozavest pred sredinim velikim derbijem, ko bodo pred domačim občinstvom gostili Maribor.
1'
3'
  Na začetku povsem izenačeno srečanje. Žoga je hitra, saj je zelenica mokra. V Ljubljani namreč že lep čas dežuje.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
5'
  Lepa kombinacija Olimpije v kazenskem prostoru Zavrča, kjer pa se je na majhnem prostoru zapletel Rodić.
6'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Tomislav Kiš.
8'
  Še naprej spremljamo precej izenačeno srečanje. Nekaj več so pri žogi Ljubljančani, ki pa stežka prebijajo čvrsto postavitev gostov.
9'
  Olimpija ima udarec iz kota.
9'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a preko vrat.
10'
  GOOOL! Zadel je Ezekiel Isoken Henty! Rodić je z globinsko podajo izvrstno našel Nigerijca, ki je iz dvoboja na štiri oči z vratarjem Petrovičem odšel kot zmagovalec.
12'
  Jure Matjašič v prepovedanem položaju.
14'
  Zavrč ima udarec iz kota.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Matjašič. Domiseln poizkus s peto je končal v naročju Brljaka.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
19'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
19'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sanin Muminovič. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
21'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Doris Kelenc.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek.
27'
  Miha Korošec v prepovedanem položaju.
29'
  Zavrču uspe priti pred kazenski prostor Olimpije, a jim zmanjka kakovosten predložek pred zaključnim strelom.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty, a je bil v podobni situaciji kot pri zadetku - za razliko je tokrat podal Matić - uspešnejši vratar Petrović!
31'
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc, a je bil Petrović na mestu.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
34'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Sanin Muminovič.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sanin Muminovič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
39'
  Sanin Muminovič je dobil rumeni karton zaradi simulacije prekrška v kazenskem prostoru.
40'
  Po po podaji Hentyja je mimo desne vratnice Petroviča za las meril Rodič!
41'
  Prekršek je utrpel Tomislav Kiš .
42'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Doris Kelenc.
45+1'
  Minuta sodnikovega nadomestila igralnega časa.
45+1'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Bojan Đukič.
45+2'
45+2'
45+2'
45'
  Menjava: iz igre Sebastijan Antič, v igro Ante Mitrovič.
46'
46'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Dejan Polič.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
50'
  Gostje so v drugi polčas krenili zelo samozavestno. Z menjavo v napadu si očitno želijo srečanje čim prej izenačiti.
51'
52'
  Streljal je Miha Zajc, a za las mimo vrat.
52'
54'
  Tomislav Kiš v prepovedanem položaju.
54'
  Menjava: iz igre Jure Matjašič, v igro Eros Grezda.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Eros Grezda. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
55'
56'
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Darijan Matič.
59'
  Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar .
59'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
60'
60'
60'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Karlo Težak.
61'
  Streljal je Aleksandar Rodič, a mimo vrat.
61'
62'
  Menjava: iz igre Aleksandar Rodič, v igro Andraž Šporar.
63'
  Strel v okvir vrat! Do odbite žoge je nepričakovano prišel Kiš, ki pa je meril naravnost v Brljaka!
65'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
65'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
66'
68'
  Haložani so v zadnjih minutah vedno bolj nevarni, tekma pa iz minute v minuto postaja bolj živčna.
69'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Sanin Muminovič.
70'
72'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Karlo Težak.
72'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
72'
  Dejan Polič je dobil rumeni karton.
73'
  GOOOL! Zadel je Miha Zajc! Mojstrski zadetek v desni zgornji kot vratarja Petroviča.
75'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Rok Baskera.
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
78'
  Ante Mitrovič v prepovedanem položaju.
79'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Ante Mitrovič.
80'
  Prekršek je utrpel Ezekiel Isoken Henty .
80'
81'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Karlo Težak. Utrpel ga je Matic Fink.
82'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Ante Mitrovič.
83'
84'
85'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Eros Grezda.
87'
  Menjava: iz igre Ezekiel Isoken Henty, v igro Luka Žinko.
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Eros Grezda. Utrpel ga je Matic Fink.