5. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  12.08.2015 ob 17.30

Olimpija Ljubljana

4 : 1

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Šinkovec Bojan (4. sodnik) , Glažar Roman (5. sodnik) , Goričan Vojko (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz Stožic, kjer bosta bosta tekmo 5. kroga odigrali ekipi Olimpije in Kopra. #OLIKOP
0'
  Po dveh tekmah brez zmage se je Olimpija z zmago proti Krškemu zavihtela pod vrh lestvice.
0'
  Koper je z zmago proti Mariboru potrdil, da se po slabšem začetku prebuja, kljub zmagi so še vedno na osmem mestu.
0'
  Kopru gostovanju v Ljubljani ravno ne ležijo najbolje, spisani imajo zgolj tri zmagi, zadnje so se v Stožicah veselili v sezoni 11/12 aprila.
0'
  Poglejmo si začetni enajsterici.
0'
  Olimpija: Šeliga, Kelhar, Zajc, Kronaveter, Matič, Fink, Krefl, Mitrovič, Djermanovič, Henty in Mimoun #OLIKOP
0'
  Koper: Simčič, Guberac, Rahmanovič, Ivančič, Halilovič, Radujko, Štulac, Črnigoj, Krivičič, Hadžič in Palčič #OLIKOP
0'
  Olimpija danes začenja z dokaj spremenjeno enajsterico.
0'
  V kadru Olimpije ni kapetana Andraža Šporarja, ki ima težave z gležnjem #OLIKOP
0'
  Na klop Olimpije se po odsluženi kazni vrača trener Marijan Pušnik #OLIKOP
0'
  Po kazni se vračata tudi Kronaveter ter Fink.
0'
  Na klopi je presenetljivo ostal Bajrič, ki je v štirih krogih imel popolno minutažo. Drugič zapored na klopi zelenih začenja tudi Kapun.
0'
  Pri kanarčkih zaradi kazni manjka Denis Šme. Na klopi je obstal junak proti Mariboru Jaka Štromajer.
0'
  V začetku tedna so se ekipi Kopra pridružili trije nogometaši. Hrvaška branilca Antonio Pavič in Ivan Šimurin, ki je na klopi. Tretji igralec je prav tako branilec in prihaja iz Albanije na posojo Hysen Memolla.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 17:30, bo sodil glavni sodnik Bojan Mertik #OLIKOP
1'
1'
  Kapetanski trak ob odsotnosti prvega kapetana nosi Darijan Matič.
5'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
6'
  Samostojni prodor Hentiya, na koncu je premočan strel zletel prek vrat.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
8'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
9'
  Veliko prostora je imel Radujko, ki je sprožil pravo "bombo" iz 30-ih metrov, Šeliga s težavami v kot.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Halilovič.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Matic Fink.
12'
  Amar Rahmanovič je dobil rumeni karton.
14'
  Sumljiva situacija v kazenskem prostoru Kopru, očitna igra z roko Rahmanoviča. Mertik ni dosodil ničesar.
15'
  Burna reakcija na klopi Olimpije, na zadnjo odločitev Mertika.
15'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Matej Palčič.
15'
  Aljaž Krefl je dobil rumeni karton.
15'
  Streljal je Matej Palčič, a mimo vrat.
18'
  V igri Olimpije še naprej veliko neuigranosti in napačnih podaj.
21'
  Na tleh je obležal prvi branilec Olimpije Nemanja Mitrovič.
24'
  Oster predložek pred vrata domačih, žoga je presenetila Ivančiča.
24'
  Med tem se v igro vrača Mitrovič.
25'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Josip Ivančič.
26'
  GOOOL! Zadel je Dejan Djermanovič!
28'
  Henty je dolgo zadrževal žogo, nato pa z roba kazenskega prostora odlično podal na drugo vratnico, kjer je sam čakal Djermanovič, ki je žogo brez večjih težav z glavo poslal v mrežo.
29'
32'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Leo Štulac.
33'
  GOOOL! Zadel je Amar Rahmanovič!
35'
  Domača klop je še enkrat več zahtevala prekršek tokrat nad Hentiyem, sledil je hitri protinapad Kopra z desne strani je Črnigoj odlično zaposlil Rahmanoviča, ki se je sam znašel pred vrati in zadel za izenačenje.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Martin Michel Mimoun.
36'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
37'
  Olimpija ima udarec iz kota.
38'
  Prečko je stresel Kronaveter po prostem strelu iz več kot 35-ih metrov #OLIKOP
40'
40'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter!
42'
  EVROGOL KRONAVETRA!!! Najprej si je odlično s prsmi žogo zaustavil, nato pa iz "prve" neobranljivo zadel ob desni vratnici.
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Fink.
44'
  Olimpija iz minute v minuto stopnjuje svoj ritem igre. Koper od zadetka za izenačenje, igra praktično zgolj na svoji polovici.
45'
45'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Ivančič. Utrpel ga je Miha Zajc.
45'
  Josip Ivančič je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  Dve minuti dodatka.
45+1'
  Dejan Djermanovič v prepovedanem položaju.
45+2'
45+3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Ivančič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
45+3'
45+3'
  Videli smo odličen prvi polčas. Do izenačenja Kopra smo spremljali izenačeno srečanje, potem pa se je prebudila Olimpija in zaigrala veliko bolj napadalno. Zeleno-belim se je to obrestovalo, na koncu bi na odmor lahko odšli tudi z večjo prednostjo.
46'
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Martin Michel Mimoun.
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Ivančič. Utrpel ga je Dejan Kelhar.
50'
  GOOOL! Zadel je Ezekiel Isoken Henty!
52'
  Po nekaj neuspešnih napadalnih akcijah Hentiya je slednji z izjemno prefinjenim strelom iz 20-ih metrov ob vratnici premagal nemočnega Simčiča.
52'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Ivica Guberac.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
54'
  Kot velikokrat tudi danes Rahmanovič že nekaj časa na robu drugega rumenega kartona. Pri Kopru se pripravlja Štromajer.
55'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
56'
  Menjava: iz igre Leo Štulac, v igro Jaka Štromajer.
56'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Palčič. Utrpel ga je Miha Zajc.
59'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
60'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
60'
  Izlet v prazno Simčiča, Kronaveter atraktivno s škarjicami vendar preko gola.
61'
  Na današnji tekmi veliko znanih obrazov, med njimi tudi selektor Srečko Katanec.
64'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Nik Kapun.
64'
  Menjava: iz igre Marko Krivičič, v igro Jan Andrejašič.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
65'
  Streljal je Martin Michel Mimoun, a mimo vrat.
67'
  Bojan Mertik je ekipama privoščil minuto odmora za osvežitev.
70'
  V drugem polčasu večinoma spremljamo igro med kazenskima prostoroma.
73'
75'
  Djermanovič je sprejel žogo v kazenskem prostoru in jo lepo spustil do Hentiya, ki je iz "prve" sprožil in premagal nespretnega Simčiča.
75'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro Josip Golubar.
75'
  Menjava: iz igre Josip Ivančič, v igro Ante Tomič.
77'
  Menjava: iz igre Martin Michel Mimoun, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
78'
  Tekma je bolj ali manj odločena. Koper v drugem polčasu brez pravih priložnosti.
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Josip Golubar.
79'
  Streljal je Aljaž Krefl, a mimo vrat.
79'
  Kljub visokemu vodstvu Olimpija še naprej pritiska na vrata Kopra in si želi novega zadetka.
82'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
83'
86'
  Streljal je Darijan Matič, a mimo vrat.
87'
  Streljal je Ricardo Alves Coelho Da Silva, a mimo vrat.
90'
  Koper v drugem polčasu brez pravih idej v igri.
90'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
90+1'
  Jan Andrejašič v prepovedanem položaju.
90+1'
90+1'
  Ena izmed zadnjih priložnosti na tekmi.
90+3'
  Gledalci z glasnim aplavzom nagrajujejo domači igralce za odlično predstavo in zasluženo zmago.
90+3'
90+3'
  Zaslužena zmaga Olimpije pred domačimi gledalci, ki so videli lepo dinamično tekmo v vseh pogledih. Koper si je za kaj več priigral premalo priložnosti.
90+3'
  Druga zaporedna zmaga Olimpije, ki je sedaj sama na drugem mestu za Gorico zaostaja dve točki. Koper ni prenesel forme iz tekme proti Mariboru in tako še naprej ostaja v spodnjem delu lestvice.