7. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  23.08.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

6 : 0

Celje

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
0 Rumeni kartoni 3

0'
  Pozdravljeni pred zadnjo tekmo 7. kroga PLTS med Olimpijo in Celjem. #OLICEL
0'
  OLIMPIJA: Šeliga;Kelhar,Kronaveter,Matič,Šporar(K),Fink,Kapun,Bajrič,Mitrovič,Henty,Mimoun #OLICEL
0'
  CELJE: Hosman;Kous,Vrhovec(K),Klemenčič,Firer,Miškič,De Sousa,Ahmedi,Soria,Klapan,Vidmajer #OLICEL
0'
  Po nepopolnem 7. krogu je Olimpija na drugem mestu s trinajstimi točkami, medtem ko so Celjani s petimi točkami šele na predzadnjem devetem mestu.
0'
  Olimpija je v prejšnjem krogu na derbiju proti Mariboru prišla do četrte letošnje zmage, zabeležila pa je še en poraz in en remi. Celjani so v prvih petih krogih zmagali le enkrat, dvakrat so remizirali, trikrat pa so morali priznati premoč nasprotniku.
0'
  Zadnji poraz je Olimpija doživeli v tretjem krogu, ko so Domžale v Stožicah slavile zmago 0:2. V naslednjih treh krogih je Olimpija zmagala trikrat in v povprečju zabila 3 gole na tekmo.
0'
  Olimpija ima najboljšo gol razliko v ligi (+9), prav tako tudi najboljšo obrambo lige (4 prejeti goli) ter drugi najboljši napad (13 golov).
0'
  Celjani, ki so prvo zmago zabeležili v prejšnjem krogu proti Zavrču, so v dosedanjem delu prvenstva zabili 6 golov, prejeli pa so jih 8. Na predzadnjem mestu imajo enako število točk kot zadnji Koper.
0'
  Med tedno so Celjani okrepili svojo igralsko zasedbo. Iz Domžal je na Areno Petrol prestopil 22-letni Žiga Kous, ki igra na položaju desnega bočnega branilca in bo danes debitiral v začetni enajsterici.
0'
  To bo 25. medsebojna tekma Olimpije in Celja. Zanimivo je, da imajo Celjani v Stožicah več uspeha kot Ljubljančani. Grofje so zaenkrat zmagali na šestih tekmah, medtem ko so se Ljubljančani zgolj štirikrat veselili zmage. Dvakrat je bil rezultat neodločen.
0'
  Zadnja zmaga zeleno-belih nad Celjani v Stožicah sega v sezono 2012/2013, medtem ko so Celjani dobili zadnje štiri tekme v Stožicah.
0'
  Zadnjo medsebojno tekmo so lani v 24. krogu Celjani dobili z rezultatom 1:2 (Šporar 38'; Bajde 67', Verbič 77').
0'
  Ob koncu tedna sta obe ekipi dobili tudi nasprotnika v pokalnem tekmovanju. Celjani, ki tekmovanje začenjajo v drugem krogu, bodo gostovali v Fazaneriji pri Muri, ki je v prvem krogu izločila vodilno ekipo lige Gorico. Olimpija, ki je napredovala brez boja, bo v drugem krogu gostovala v Ivančni Gorici.
0'
  Gledalci v velikem številu prihajajo na stadion.
0'
  Nogometaši obeh ekip prihajajo na igrišče.
1'
2'
  Prvi napad Celjanov in posredovanje Kelharja pred De Souso.
3'
  Prvi napad Olimpije na tekmi, toda brez pravega zaključka.
3'
  Še ena podaja za Šporarja, ki pa žoge ni uspel zaustaviti.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kenan Bajrič.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
6'
  Podaja Matiča v kazenski prostor, kjer pa ni bilo nobenega izmed njegovih soigralcev.
8'
  Na tekmi je tudi predsednik Olimpije Mandarič, ki tekmo spremlja v družbi športnega direktorja Stojiča.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Valon Ahmedi.
9'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter!
10'
  Mimoun je podal z desne strani žogo na drugo vratnico, kjer je Kronaveter z glavo zadel z neposredne bližine. #OLICEL
11'
  Kous je podal z desne, toda Šeliga lovi brez težav.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Andraž Šporar.
12'
  Prosti strel za Olimpije z desne strani.
12'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
15'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
16'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
17'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
18'
  Še ena lepa podaja Mimouna, toda Henty je streljal čez gol.
18'
  Olimpija ima udarec iz kota.
18'
  Streljal je Martin Michel Mimoun, a mimo vrat.
19'
  Streljal je Valon Ahmedi, a mimo vrat.
20'
21'
  Še en nevaren strel Olimpije. Mimoun je meril za las mimo desne vratnice.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
22'
  Prosti strel za Olimpijo z leve strani kazenskega prostora. Pripravljen je Kronaveter.
23'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Matic Fink.
25'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Ivan Firer.
27'
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty.
30'
30'
31'
32'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
34'
34'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
36'
  Celje ima udarec iz kota.
37'
38'
  Identična akcija kot ob prvem golu. Mimoun je podal z desne strani na drugo vratnico, kjer je Kronaveter zadel drugi gol.
43'
  Spremljamo izjemno živahno tekmo z velikim številim priložnosti. Olimpija zaenkrat povsem zasluženo vodi.
45+1'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Michel Mimoun. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
45+1'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška. #OLICEL
45+2'
46'
47'
48'
  Podaja v globino za Hentya, ki pa nekoliko z leve stani ni uspel premagati vratarja Hosmana.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Andraž Šporar.
49'
  Žiga Kous v prepovedanem položaju.
50'
  Miškič odbija žogo v kot pred Hentyjem.
50'
51'
51'
  Strel v okvir vrat! Andraž Šporar je zadel prečko!
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
52'
  Danijel Miškič je dobil rumeni karton.
54'
  Streljal je Erico Henrique Esteves De Sousa, a mimo vrat.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
56'
  Poizkus Šporarja, vendar je bil to slab strel po sredini vrat.
56'
  Menjava: iz igre Valon Ahmedi, v igro Karlo Težak.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Danijel Miškič.
59'
  Dve priložnosti za Celjane, ki pa niso resneje ogrozili vratarja Šelige.
60'
61'
62'
  Hosman je ujel predložek iz kota.
62'
  Klapan je poizkusil z globinsko podajo do De Sousa, toda podaja je bila premočna.
63'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
63'
  Menjava: iz igre Martin Michel Mimoun, v igro Miha Zajc.
64'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Matic Fink.
64'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Karlo Težak.
65'
66'
  Klemenčič je blokiral strel Šporarja.
66'
  Menjava: iz igre Žiga Kous, v igro Jure Travner.
66'
67'
  Izjemna priložnost Firerja, ki je bil sam v kazenskem prostoru, a se mu je žoga nerodno odbila, tako da je Šeliga lahko prišel do nje.
68'
68'
  Še en prodor Hentyja po levi strani, nato pa so Celjani izbili žogo v že osmi kot za Ljubljančane.
69'
69'
70'
  GOOOL! Zadel je Dejan Kelhar!
71'
  Podajo iz kota je Kelhar izkoristil in s strelom z glavo ter s pomočjo vratnice zadel za 3:0. #OLICEL
71'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Ivan Firer.
72'
  Prosti strel za Celje s 25-ih metrov.
72'
  Menjava: iz igre Erico Henrique Esteves De Sousa, v igro Milan Spremo.
72'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
73'
73'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Spremo.
74'
74'
75'
  Olimpija ima prosti strel. Mihovil Jeronim Klapan je igral z roko.
76'
  GOOOL! Zadel je Ricardo Alves Coelho Da Silva!
77'
  Alves je streljal iz prostega strela, žoga se je v živem zidu odbila od enega izmed celjskih nogometašev ter spremenila smer in končala v mreži.
77'
78'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar!
79'
  Izjemen prodor Šporarja, ki je akcijo končal s strelom po sredini vrat. #OLICEL
80'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Dejan Djermanovič.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec.
80'
81'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner.
82'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva.
83'
83'
  Tadej Vidmajer je dobil rumeni karton.
84'
  Dejan Djermanovič v prepovedanem položaju.
85'
  Henty je prodiral, toda Celjani so mu odvzeli žogo na robu kazenskega prostora.
87'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
88'
  Olimpija je na pragu tega, da doseže najvišjo zmago v letošnji sezoni Prve lige. Doslej najvišja zmago letos so zabeležili Domžalčani, ki so v Novem mestu premagali Krko z 0:4.
88'
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič.
89'
  GOOOL! Zadel je Dejan Djermanovič!
90'
  Fink je lepo podal z desne strani, Henty je nesebično prepustil žogo Djermanoviču, ki je zadel z roba kazenskega prostora.
90+1'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Karlo Težak.
90+1'
Podaljšek
  Dve minuti sodnikovega podaljška.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
90+2'
  Jure Travner je dobil rumeni karton.
90+2'
  Cel stadion je že kar nekaj časa na nogah.
90+3'
90+3'
  Rekordna zmaga v letošnji sezoni. Olimpija je povsem zasluženo slavila tako visoko zmago.
90+3'
  Ljubljančani ostajajo na drugem mestu, Celjani pa so z novim porazom padli na zadnje mesto.