10. krog |  Nova Gorica, Športni park |  19.09.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

0 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Prelog Gorazd (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 1800

Pred tekmo: Gorica – Olimpija

Prva liga Telekom Slovenije, 10. krog

19.9.2015 ob 17:45 GORICA – OLIMPIJA

Neposredni prenos: Kanal A

Stadion: Športni park Nova Gorica, kapaciteta 3.100 sedežev (povprečen obisk: 900 gledalcev)

- odrasli: 8 evrov
- ženske, študenti, dijaki, upokojenci, invalidi: 6 evrov
- otroci do 14. leta: brezplačno
- nekdanji igralci in funkcionarji kluba: brezplačno

GORICA:

Goričani za razliko od osmerice prvoligaških ekip med tednom niso imeli pokalnih obveznosti. Po uvodni četrtini državnega prvenstva drugouvrščeno moštvo lige je z nastopi v pokalnem tekmovanju, ki ga je doslej osvojilo že trikrat, končalo že v uvodnem krogu, ko je bila presenetljivo boljša Mura. A nekaj več »prostega« časa so v novogoriškem taboru zagotovo koristno uporabili, še posebej za regeneracijo in pripravo na naslednjega nasprotnika. Moštvo trenerja Mirana Srebrniča po derbiju z Mariborom, ki je v Športni park privabil kar 1.800 gledalcev, le-ti so imeli kaj videti, čaka nova zahtevna naloga, saj na sever Primorske prihajajo vodilni Ljubljančani, ki v zadnjih tednih meljejo vse pred seboj. Podobno je vse do obračuna z Mariborom veljalo tudi za Goričane, ki so ob sedmih zmagah v uvodni četrtini prvenstva poleg Maribora premoč morali priznati ravno Olimpiji, ki je bila v uvodnem dejanju nove sezone v Stožicah boljša s 4:1.

Miran Srebrnič, trener Gorice: »Čaka nas še eno zahtevno srečanje. Olimpija melje vse pred seboj. Moramo biti bolj sveži, bolj briljantni, boljši v fazi obrambe, kot smo bili danes. Moramo izkoristiti priložnosti, ki se nam bodo ponudile. Fantom zaupam in verjamem, da bomo tudi s pomočjo publike dosegli dober rezultat.«

Amel Džuzdanović, vezist Gorice: »Poraz z Mariborom za nas nikakor ni tragičen. Že v soboto igramo z Olimpijo doma in to bo pravi dvoboj za prvo mesto. Če zmagamo, smo ponovno prvi. To je naš cilj na tej tekmi.«

Že standardno vročega Elekeja so Mariborčani v minulem krogu uspeli ohladiti vsaj za eno tekmo. Mariborski branilci so Nigerijca dobro zaprli, zato pa je več prostora dobil Sandi Arčon, ki je v letošnji sezoni dvema asistencama dodal še zadetek iz uvodnega kroga, ko je zatresel ravno ljubljansko mrežo. Krilni napadalec v zadnjih tednih kaže dvig forme, očitno pa mu dvoboji z Olimpijo še kako ležijo, saj je od 12 prvoligaških zadetkov kar štiri dosegel v tekmah z zmaji.

V Novi Gorici bomo spremljali tudi dvoboj najučinkovitejših duetov lige, kar priča pogled na statistiko. Goričana Blessing Eleke in Amel Džuzdanović sta za zdaj nekoliko uspešnejša, saj sta skupno dosegla enajst zadetkov in dodala še šest podaj, medtem ko sta Andraž Šporar in Ezekiel Henty štirim asistencam dodala še dvanajst zadetkov.

Dani zadetki Gorice po položajih po 9. krogu:

OLIMPIJA:

Za razliko od Goričanov so se morali Ljubljančani, ki so v minulem krogu z odliko opravili tudi z neugodnim gostovanjem na novomeškem Portovalu, med tednom soočiti s pokalno obveznostjo. Olimpija je gostovala na Dolenjskem, v Ivančni Gorici, vodilno moštvo 3. SNL center pa se je izkazalo za trdega nasprotnika, ki so ga zmaji dokončno strli v drugem polčasu, ko je trener Marijan Pušnik v igro poslal tudi Ezekiela Hentyja, ki se je, podobno kot Dejan Đermanović, znova vpisal med strelce. Pušnik je pokalno gostovanje izkoristil tudi za nekaj rošad, v zeleno-belem dresu so se prvič predstavili trije poletni prišleki. Mladi David Tijanić, sicer še mladinec, je priložnost za debi dočakal v zaključnih minutah tekme, Denis Klinar in Danilo Mariotto pa sta zaigrala od prve minute, slednji se je po vsega nekaj minutah igre vpisal tudi med strelce. Če je Pušnik z Brazilcem dobil novo rešitev v napadu, je dobro voljo nekoliko skazila poškodba Hentyja.

Dejan Kelhar, branilec Olimpije: »Igramo proti moštvu, ki je imelo pred začetkom sezone obilo težav, a so ga nekako uspeli sestaviti. Njihove odlične igre pa vsaj zame niso neko veliko presenečenje. Če preletite njihov igralski kader, hitro ugotovite, da ima Gorica v svojih vrstah kopico izkušenih nogometašev, kot tudi mlajših obetavnih fantov. Očitno imajo podobno kot mi dobro vzdušje v slačilnici, kar pa je eden od glavnih predpogojev za uspešno zgodbo. No, nas tudi v soboto zanimajo nove tri točke, ki bi nas utrdile na vodilnem položaju prvenstvene razpredelnice«

Pušnik je po šesti zaporedni zmagi pokalno gostovanje izkoristil za nekaj sprememb v začetni enajsterici. Korošec na ljubljanski klopi je nekaj počitka namenil tudi Andražu Šporarju, ob Elekeju prvemu strelcu lige, ter Aleksandru Šeligi. Čuvaj ljubljanske mreže je ob učinkovitem napadu morda kar nekoliko krivično spregledan, a se lahko izkušeni Štorjan po devetih krogih pohvali že s petimi tekmami brez prejetega zadetka, s 86% uspešnostjo obramb pa je trenutno najboljši vratar lige.

Ljubljančani so minuli teden z zmago na novomeškem Portovalu izenačili klubski rekord, saj so se v prvoligaški konkurenci veselili že šeste zaporedne zmage. Z novo zmago nad Gorico bi Olimpija izenačila tudi rekord letošnje sezone, ki si ga s sedmimi zaporednimi zmagami lastijo prav Goričani. Ligaški rekord si sicer delita Maribor in Olimpija, ki sta sestavila niz 12 zaporednih zmag. Mariborčani so niz začeli na zadnji tekmi sezone 1998/99 in ga podaljšali v naslednjo sezono, Ljubljančani pa so bili nezaustavljivi v krstni sezoni 1991/92.