19. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  28.11.2015 ob 15.30  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Rudar Velenje

1 : 1

Krka

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Friš Tadej (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Tkalčič Bojan (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Velenja.#RUDKRK
0'
  Štadion ob jezeru je prizorišče tekme 19. kroga Prve lige med Rudarjem in Krko.#RUDKRK
0'
  To bo zelo pomembno srečanje za obe moštvi, kajti sta sosedi na lestici in imata po 18 točk.#RUDKRK
0'
  Znani sta že udarni postavi.#RUDKRK
0'
  Rudar: Radan, Krcić, Trifković, Črnčič, S. Babić, Kocić, Džinić, Knezović, Eterović, M. Babić in Žitko.#RUDKRK
0'
  Krka: Mitrović, Vučkić, Fuček, Novinić, Mojstrović, Ejup, Marotti, Collins, Welbeck, Kastrevec ter Dangubić.#RUDKRK
0'
  Velenjčani se v sobotno preizkušnjo z Novomeščani podajajo s popotnico treh zaporednih ligaških porazov. Porazoma z Mariborom in Olimpijo, ki sta velenjsko mrežo napolnila pred reprezentančnim premorom, so knapi dodali še ničlo v savinjsko-šaleškem derbiju. Rudar se je s knežjega mesta prvič po več kot štirih letih in pol vrnil poražen, čeprav so imeli varovanci trenerjaJerneja Javornika v drugem polčasu kar nekaj zrelih priložnosti. Še bolj kot poraz, lahko Velenjčane skeli dejstvo, da sta se zadnjeuvrščeni ekipi lige po zadnjem dejanju prve polovice prvenstva približali na vsega tri točke zaostanka. Tudi dvoboj s Krko bo štel dvojno, saj se lahko tako kot Novomeščani kot Velenjčani po 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije pohvalijo z 18 točkami. Javornik bo imel znova nekaj težav s sestavo obrambe, ob Ivanu Knezoviću, ki je izpustil zadnje tri tekme, bo Javornik pogrešal še Davida Kašnika.
0'
  Velenjčani imajo v minulih tednih precej težav z realizacijo. Knapi so v zadnjih šestih krogih zabili zgolj tri zadetke, z dvema so zgolj omilili poraza z Mariborom in Olimpijo. Med tiste, ki bi utegnili prebuditi velenjski napad, je tudi Leon Črnčič. Lenartčan, ki se je po desetmesečni odsotnosti na igrišča vrnil v začetku oktobra, je sobotni obračun v Celju prvič po poškodbi pričel v začetni enajsterici Rudarja in bil med najaktivnejšimi možmi v dresu knapov.
0'
  Podobno kot Velenjčani, bodo morali biti v uvodnem dejanju druge polovice državnega prvenstva previdni tudi Novomeščani. V primeru najmanj ugodnega razpleta, bi lahko Dolenjce ujeli Celjani ali Krčani, saj se bosta ekipi z dna ligaške razpredelnice v 19. krogu udarili v medsebojni tekmi. Tudi Krka se v sobotni dvoboj ne podaja z najboljšo popotnico, četa novomeškega strategaAndreja Kastrevca je morala po Mariboru premoč priznati še Olimpiji, ki so ji farmacevti v preteklosti povzročali precej težav. Kljub porazu, v Stožicah brez priložnosti niso bili niti nogometaši Krke, med drugim se je dvakrat zatresel tudi okvir vrat, kar pa je bilo vseeno premalo za novo presenečenje. Za nameček so imeli v taboru Rudarja za pripravo na tekmo na voljo več časa, saj so bili za razliko od Novomeščanov, ki bodo v Velenju zaigrali brez kaznovanega Marina Perića, med tednom brez tekmovalnih obveznosti.
0'
  Velenjčani in Novomeščani so do danes odigrali 14 medsebojnih tekem, prvič že v sezoni 1992/93. Čeprav se lahko Velenjčani pohvalijo z boljšim izkupičkom in petimi zmagami, pa so v zadnjih petih dvobojih uspešnejši Novomeščani. Dolenjci so dvema zmagama dodali še tri remije, zadnjega v desetem krogu, ko se je tekma na Portovalu končala brez zmagovalca.
1'
2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jamilu Collins. Utrpel ga je Stjepan Babič.
3'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Enes Novinič.
5'
  Krka ima udarec iz kota.
9'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
10'
  V Velenju še vedno čakamo na prvo priložnost.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enes Novinič.
14'
  Menjava: iz igre Enes Novinič, v igro Matej Potokar.
14'
  Novinić je zaradi lažje poškodbe že končal z današnjim srečanjem.
16'
Gol (11m)
  GOOOL! Mate Eterovič je zadel enajstmetrovko!
17'
  Najstrožjo kazen je z natančnim strelom realiziral Eterović. Glavni sodnik Alen Borošak je pokazal na belo točko zaradi igre z roko Collinsa, katerega je zadel Mario Babić.
18'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
19'
  Mario Babić se je odločil za strel s kakšnih 20-ih metrov, žoga je zletela čez nasprotnikov gol.
19'
  Eterović je mojstrsko izvedel najstrožjo kazen. Žogo je poslal v desni zgornji kot vratarja Mitrovića.
21'
  Streljal je Amer Krcič, a mimo vrat.
23'
  Videli smo imenitno priložnost Knapov. Trifković je z desne strani poslal natančno žogo v sredino, kjer je Krcić povsem neoviran z glavo za las zgrešil vrata Krke.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Potokar. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
25'
  Žiga Kastrevec v prepovedanem položaju.
27'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Amer Krcič.
27'
  Alen Vučkič je dobil rumeni karton.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Mojstrovič.
30'
32'
  Glavni sodnik Borošak je znova dosodil 11-metrovko. V gneči je nekdo imed igralcev Rudarja igral z roko.
32'
Gol (11m)
  GOOOL! Nana Addo Welbeck-Maseko je zadel enajstmetrovko!
33'
  Welbeck je rutinirano izvedel strel z bele točke. Žogo je poslal po tleh v levi vratarjev kot.
35'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
36'
  Po debati na tribuni je večina mnenja, da je z roko igral Knezović.
36'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Miodrag Mitrovič.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Potokar.
40'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
40'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
43'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Stjepan Babič.
45'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Leo Ejup.
45+1'
  Še tri minute dodatka v prvem delu dvoboja.
45+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Milan Kocič.
45+2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Leon Črnčič.
50'
46'
46'
48'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Dangubič. Utrpel ga je Mario Babič.
48'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
50'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Dangubič. Utrpel ga je Matic Žitko.
52'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Josip Fuček.
53'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Bruno Marotti. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
53'
  Bruno Marotti je dobil rumeni karton.
55'
  Tako kot v prvem polčasu tudi na začetku drugega spremljamo hud boj na sredini igrišča.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Dangubič.
56'
57'
  Videli smo lepo akcijo Dangubića, ki je po preigravanju sprožil z roba kazenskega prostora, a se je izkazal vratar Radan. Le kot za Krko.
57'
57'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Potokar. Utrpel ga je Amer Krcič.
57'
  Matej Potokar je dobil rumeni karton.
58'
  Spet je do strela prišel Dangubić in ponovno se je izkazal vratar Radan.
58'
60'
60'
  Denis Mojstrovič je dobil rumeni karton.
61'
  Rudar ima udarec iz kota.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič.
61'
62'
  Džinić je lepo pripravil strel Črnčiču, ki je sprožil na prvo, a so gostitelji na koncu dobili le udarec iz kota.
63'
  V zadnjih minutah je postalo bolj živahno.
64'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec (igral je z roko).
65'
  Streljal je Filip Dangubič, a mimo vrat.
66'
  Po lepi podaji Marottija je Dangubić v kazenskem prosotru preslabo zaključil akcijo.
66'
66'
66'
  Menjava: iz igre Leon Črnčič, v igro Klemen Bolha.
68'
  Streljal je Žiga Kastrevec, a mimo vrat.
69'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Matej Potokar.
73'
  Streljal je Milan Kocič, a mimo vrat.
74'
  Po podaji Trfkovića je z leve strani preslabo meril Kocić.
74'
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha.
76'
  Lepa priložnost za Knape. Prosti strel je izvedel Trifković, v gneči je potem uspel reagirati vratar Krke, ki je bil po strelu Bolhe znova zanesljiv.
76'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Luka Prašnikar.
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Prašnikar.
78'
  Po podaji Trifkovića je do strela z glavo prišel Prašnikar, toda vratar Mitrović ni imel težav.
78'
79'
79'
80'
  Igra se je povsem razživela. Sedaj spremljamo odprto srečanje s precej več priložnostmi.
81'
82'
  Po podaji Maria Babića se je v super priložnosti znašel Luka Prašnikar, a je pravočasno stekel iz svojega gola vratar Mitrović ter zelo verjetno preprečil zadetek.
84'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Denis Grbič.
85'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
86'
  Streljal je Denis Grbič, a mimo vrat.
86'
  Menjava: iz igre Žiga Kastrevec, v igro Favour Aniekan.
88'
  Streljal je Luka Prašnikar, a mimo vrat.
88'
88'
  Menjava: iz igre Josip Fuček, v igro Erik Gliha.
88'
  Streljal je Matic Žitko, a mimo vrat.
89'
  Po predložku iz kota je naposled prišel do strela Žitko, a je kar precej zgrešil nasprtonikov gol.
90'
Rdeči karton
  Miodrag Mitrovič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
90+2'
  Sodnik Borošak je pokazal rdeč karton vratarju Mitroviću zaradi prekrška nad Eterovićem izven kazenskega prostora. Glede na to, da so gostje že izkoristili vse tri menjave je med vratnici stopil branilec Vučkić.
90+3'
90+3'
  Potem je s prostega strela meril mimo gola Grbić.
90+4'
  Vsekakor spremljamo pestro dogajanje za finiš srečanja.
90+4'
90+5'
  Videli smo močan strel Bolhe, a se je v slogu pravega vratarja izkazal Vučkić.
90+6'
90+6'
  V pravi drami na koncu tekme je vseeno ostalo pri izidu 1:1. Toliko iz Velenja. Lep pozdrav.