28. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  06.04.2016 ob 18.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Zavrč

0 : 0

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 1500

Tudi Maribor brez zmage

Zavrč - Maribor 0:0

* Stadion v športnem parku, gledalcev 1500, sodniki: Mertik (Odranci), Smej (Fokovci), Anželj (Tišina).

* Strelci: /.
* Zavrč: Kovačić, Cvek, Rogač, Golubar (od 35. Dodlek), Glavica (od 70. Kokorovič), Matjašič (od 90. Mužek), Antić, Jakšić, Pihler, Shtanenko, Batrović.
* Maribor: Handanović, Filipović, Rahmanović, Tavares, Novaković, Mendy (od 69. Bajde), Kabha (od 46. Ibraimi), Viler, Defendi, Šme, Mertelj.
* Rumeni kartoni: Shtanenko, Rogač, Kokorovič; Kabha, Viler.
* Rdeč karton: /.

Domači so spet zaigrali pod vodstvom novega starega trenerja, prvi mož Zavrča Miran Vuk je še drugič zamenjal Ivico Solomuna, na klop znova postavil Slavka Matića in s tem napravil že peto trenersko spremembo. Ekipi sta se tokrat srečali že četrtič v tem prvenstvu. Statistika beleži neodločena izida v Ljudskem vrtu (1:1, 3:3), domačo zmago Haložanov (2:1) in tokratni novi remi. Moštvi bosta sicer aprila igrali še dvakrat. Ob današnji ligaški tekmi ju čakata še dve v polfinalu slovenskega pokala.

V korist gostov je pred tekmo pričalo dejstvo, da so Zavrčani izgubili kar pet od zadnjih sedmih tekem na svojem stadionu, a Mariborčani niso znali izkoristiti ponujenega darila Olimpije, ki je pred tem remizirala z Gorico.

Mariborčani so preko Milivoja Novakovića, ki je tokrat tekmo začel od prve minute, zapretili že v tretji minuti. Reprezentančni napadalec je žogo odvzel kapetanu Lovru Cveku, a nastreljal vratarja Matijo Kovačiča. V deseti minuti so do žoge po nespretnosti Aleksa Pihlerja prišli Mariborčani, Marwan Kabha se je srečal s Kovačičem, a je bil zmagovalec dvoboja vratar.

V 21. minuti so bili domači blizu zadetka, a je Jasmin Handanović prosti strel Veljko Batrović odbil v prečko. Na začetku 24. minuti je bil Batrović spet nevaren, po preigravanju pred vrati pa sam ni zmogel žoge poslati v mariborsko mrežo.

V 59. minuti je Davor Rogač nepravilno ustavljal Novakovića na robu kazenskega prostora in si prislužil rumeni karton. Prosti strel s kakšnih 25 metrov je izvajal Agim Ibraimi, a mimo živega zidu meril naravnost v roke Kovačiča.

V 65. minuti se je Marcos Tavares po podaji Ibraimija sam znašel pred vrati Zavrča, a meril previsoko. Z dolgim strelom s kakšnih 30 metrov je tri minute kasneje preko vrat meril še Amar Rahmanović. V 73. minuti je Handanoviću v roke spet streljal Batrović.

Gostje so v zadnjih desetih minutah začeli stopnjevati pritisk. V 85. minuti je lepo priložnost zapravil Rahmanović, ki je natančno podajo Ibraimija z glavo poslal mimo vrat. Čeprav so Zavrčanom proti koncu pošle moči, je bil Kovačič nepremagljiv. V sodnikovem podaljšku je za vijoličaste poskusil še Gregor Bajde, a domači vratar ni klonil.

V 29. krogu bo Maribor v soboto doma gostil Domžale, Zavrč v nedeljo gostuje pri Olimpiji.