29. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  09.04.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

2 : 1

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Bensa Uroš (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Ajdovec Rafael (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Glažar Roman (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Dobrodošli ob spremljanju prve tekme 29. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Maribor - Domžale je, vsaj na papirju, najzanimivejši par tega vikenda.
0'
  Gostje iz Domžal, tretji na lestvici, so že v Ljudskem vrtu, trenutno na ogledu dobro pripravljenega igrišča.
0'
  Mariborčani, v lovu za vodilno Olimpijo, imajo na lestvici pred Domžalami osem točk prednosti.
0'
  Ostanite z nami in spremljajte četrti medsebojni obračun ekip v tej sezoni. Uvodni, v Domžalah, je pripadel vijoličastim (0:1), naslednja sta se končala z delitvijo točk (1:1, 0:0).
0'
  Domači nogometaši so tudi čas pred današnjo tekmo prebili v karanteni. Morda ne povsem sproščeni, že zlasti po nepričakovanem obisku na včerajšnjem popoldanskem treningu, ko jim je skupina navijačev predstavila svoja (visoka) pričakovanja do konca sezone.
0'
  Kako, če sploh, bodo včerajšnji dogodki vplivali na mariborsko ekipo, bo pokazala tekma. Do začetka je še dobrih petnajst minut.
0'
  Začetna enajsterica Maribora: Handanović, Filipović, Rahmanović, Tavares, Novaković, Bajde, Viler, Defendi, Bohar, Šme, Mertelj. #MARDOM
0'
  Zanimivo, v postavi (niti na klopi) ni Agima Ibraimija, ki je še včeraj normalno treniral.
0'
  Postava Domžal: Maraval, Vetrih, Zec, Horić, Junior, Črnic, Trajkovski, Blažič, Majer, Alvir, Husmani. #MARDOM
0'
  Le en igralec s prepovedjo nastopa na današnji tekmi, mariborski Marwan Kabha.
0'
  Nogometaši obeh ekip končali segrevanje, tribune se polnijo.
0'
  Glavni sodnik na tekmi bo Matej Jug. #MARDOM
1'
1'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Marko Alvir.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Mitja Viler.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Alvir. Utrpel ga je Gregor Bajde.
4'
  Glasni "Hočemo zmago" z južne tribune, kjer so Viole.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
5'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat. Prosti strel z roba kazenskega prostora, v živi zid.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Milivoje Novakovič.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Zeni Husmani. Utrpel ga je Željko Filipovič.
8'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
11'
  Nogometna zveza Slovenije se bo v letu 2016 pridružila svetovni kampanji Dan čistega športa, ki je namenjena promociji boja proti dopingu in širitvi ideje o čistem športu. V Sloveniji aktivnosti izvaja Slovenska antidoping organizacija, promocijskim dejavnostim pa je namenjen tudi 29. krog Prve lige Telekom Slovenije.
12'
  Na terenu pa premoč vijoličastih.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Alvir. Utrpel ga je Mitja Viler.
13'
  Prekršek je utrpel Mitja Viler .
14'
  Na treh medsebojnih tekmah Maribora in Domžal v tej sezoni so bili doseženi le trije zadetki. Tudi danes za zdaj mreži mirujeta.
15'
  Streljal je Wilson Xavier Junior, a mimo vrat. Mariborski blok preusmerja v kot.
15'
  Domžale ima udarec iz kota.
18'
20'
  Zelo zagnan uvod obeh ekip. Z veliko bojevitosti.
21'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Šme. Utrpel ga je Matic Črnic.
22'
  GOOOL! Zadel je Milivoje Novakovič!
22'
  Vodstvo vijoličastih! S prvim golom Milivoja Novakovića za Maribor! Kapetan Tavares se je prebil v kazenskem prostoru po levi strani, Novaković je podajo s spretnim odzivom spremenil v zadetek.
27'
  Po zadetku zatišje, brez strelov in prekinitev.
30'
  Gostje imajo ta čas več posesti kot na začetku tekme.
30'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Kenan Horič.
31'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Matic Črnic.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Wilson Xavier Junior. Utrpel ga je Željko Filipovič.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Alvir. Iz zahtevnega položaja, brez težkega dela za Handanovića.
35'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Matic Črnic.
38'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
39'
  Mariborski nalet je po vodstvu popustil.
39'
41'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
42'
  Darko Zec v prepovedanem položaju.
43'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Kenan Horič.
45'
  Igralci v rumenih dresih v končnici prvega polčasa aktivnejši.
45+1'
45+1'
  Domači so v prvem polčasu, ko priložnosti skorajda ni bilo, dosegli želeno. Gostje so se v drugem delu polčasa otresli pritiska.
46'
46'
  Menjava: iz igre Amedej Vetrih, v igro Antonio Mance.
47'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Amir Derviševič.
52'
  Enakovreden začetek drugega polčasa.
52'
  Milivoje Novakovič v prepovedanem položaju.
55'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Wilson Xavier Junior.
55'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Matic Črnic.
56'
57'
  Menjava: iz igre Zeni Husmani, v igro Lucas Mario Horvat.
58'
59'
59'
  GOOOL! Zadel je Rodrigo Defendi!
61'
  Vijoličasti so povišali prednost! Kot je izvajal Dervišević, pred golom pa se je najbolje znašel brazilski branilec. #MARDOM
61'
  Streljal je Milivoje Novakovič, a mimo vrat.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
62'
  Izjemna priložnost za Maribor! Po natančni podaji Novakovića si je najprej v kazenskem prostoru izboril strel Bohar. Francoskemu vratarju je uspela odlična obramba, kakor tudi ob poskusu Bajdeta, ki se je znašel v priložnosti po odbiti žogi.
62'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Marko Jankovič.
63'
  Matic Črnic v prepovedanem položaju.
63'
63'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
63'
66'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Jankovič. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Blažič.
67'
  Zdaj nevaren poskus gostov! Po prekinitvi je bil najvišji v skoku Blažič, odbil je Handanović.
68'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Matic Črnic.
68'
69'
  Streljal je Antonio Mance, a mimo vrat. Daleč od uspeha.
70'
  Streljal je Marko Alvir, a mimo vrat.
71'
  Izjemna priložnost za Domžale! Odlična podaja Črnica za soočenje Alvirja s Handanovićem. Stresel se je le zunanji del mreže.
71'
  Menjava: iz igre Matic Črnic, v igro Aladin Šišič.
72'
  Viole so z metanjem trakov na igrišče poskrbele za prekinitev.
74'
  Še zmeraj prekinitev.
74'
  Tekma se nadaljuje.
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žan Majer. Nevaren poskus z razdalje, Handanović je odbil v kot.
79'
79'
  Wilson Xavier Junior v prepovedanem položaju.
81'
  Streljal je Darko Zec, a mimo vrat.
81'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Jean-Philippe Mendy.
84'
  Marko Alvir je dobil rumeni karton.
86'
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde. Zelo slaboten poskus, Maraval brez težav.
88'
89'
  GOOOL! Zadel je Antonio Mance!
90'
  Znižanje mariborske prednosti! Šišić je dobil dvoboj za žogo z Mertljem, prodrl po levi in podal pred gol, kjer se je dobro znašel Mance in premagal Handanovića.
90+1'
  Zaradi daljše prekinitve kar šest minut sodniškega dodatka.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milivoje Novakovič.
90+3'
  Novaković bi lahko odločil o zmagovalcu! Po globinski podaji Mendyja se je sam podal proti Maravalu, ki pa se je znova zelo izkazal.
90+6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Denis Šme.
90+6'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
90+6'
  Jasmin Handanovič je dobil rumeni karton.
90+7'
  Rodrigo Defendi je dobil rumeni karton.
90+7'
  Zaradi nekaj vroče krvi ob zadnjem prekršku kar trije rumeni kartoni.
90+7'
90+7'
  Spremljali smo zanimivo srečanje, drugi polčas je ponudil več priložnosti in napeto končnico. Domači osvajajo nove točke v boju za naslov prvaka. Pozdrav iz Maribora!