30. krog |  Lendava, Športni park |  14.04.2012 ob 18.00  | Prenos: Šport TV

Nafta

0 : 3

Mura

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Rajh Marjan (2. pomoč) , Šart Peter (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 2000

Prekmurski derbi Muri

Nafta je v 30. krogu Prve lige v Lendavi izgubila proti Muri z 0:3 (0:1).

Po dosedanjih treh lokalnih derbijih tekoče sezone je bil izid izenačen, saj sta obe ekipi (tokrat kar močno oslabljeni) po enkrat zmagali, enkrat pa je bilo 2:2. Danes pa so zanesljivo zmagali Sobočani, ki so na četrtem mestu prehiteli Koper. Nafta pa je še vedno predzadnja, za osmim Celjem zaostaja osem točk.

Po desetih minutah otipavanja so Sobočani v 11. minuti gledali v sodnika Darka Čeferina, ki pa ob padcu Dragana Jelića v kazenskem prostoru Nafte ni dosodil najstrožje Kazni. Gabriel Da Silva je že v naslednji minuti iz obetavnega položaja zadel enega gostujočih branilcev in priložnost je splavala po vodi.

Po hitrem protinapadu so muraši v 19. minuti povedli. Žiga Kous je prodrl po desni strani, ob njegovi podaji v sredino pa je bil Miha Korošec prepočasen za hitrega Damjana Boharja, ki je ob drugi vratnici s treh metrov potisnil žogo v mrežo.

V 24. minuti se je znova zatresla mreža domačih, a je sodnik zaradi prepovedanega položaja zadetek Boharja razveljavil. Po lepi akciji gostov je Dragan Jelić deset minut pred koncem polčasa silovito sprožil, a visoko čez okvir domačih vrat in črno-beli so odšli v slačilnice s tesnim vodstvom.

Že v prvi minuti nadaljevanja so gosti podvojili vodstvo. Po hudi napaki domače obrambe je do priložnosti prišel Rajko Rep, ki je z dobrih 12 metrov zadel levi spodnji kot vrat nemočnega Darka Prše. Domači so zatem imeli priložnost za znižanje zaostanka, a je strel Da Silve vratar Filip Draković odlično obranil, na drugi strani pa je bil uspešen Prša ob močnem strelu Travnerja.

Patrik Raduha bi lahko naftaše vrnil v igro, potem ko je imel v 61. minuti izjemno priložnost, a je zadel v noge spretnega vratarja Drakovića. Nafta je stopnjevala pritisk, toda puščala precej prostora hitrim napadalcem Mure, ki so v 69. minuti povišali vodstvo na 3:0.

Mitja Lotrič je bil podajalec z desne strani, Dragan Jelić pa spretni realizator. Rajko Rep asi je zatem prislužil ovacije za izjemen lob s polovice igrišča, toda žoga je tik nad prečko zapustila igrišče. Šest minut pred koncem je Lendavčane še hujšega poraza rešil Prša, ki je obranil silovit strel Eterovića, dve minuti pozneje pa je dvoboj istih akterjev znova dobil Prša, ki je tako rešil domače prave katastrofe.