36. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  26.05.2013 ob 17.30

2 : 2

Aluminij

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 7500

Maribor s točko proslavil naslov prvaka

Maribor - Aluminij 2:2 (1:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 6000, sodniki: Bukovec (Lendava), Kokolj (Škofljica) in Praprotnik (Ljubljana).
* Strelci: 1:0 Berić (24.), 1:1 Rešek (27.), 1:2 Kurež (73.), 2:2 Tavares (85.).
* Maribor: Handanović, Milec, Potokar, Vidović, Viler, Mezga, Mertelj, Hotić (od 69. Cvijanović), Moravac (od 76. Zahovič), Smrekar, Berić (od 46. Tavares).
* Aluminij: Lipovec, Žagar (od 60. Črnic), Topolovec, Medved (od 78. Vrbanec), Rešek, Lonzarič, Spahić, Drevenšek, Bingo, Zajc (od 85. Vindiš), Kurež.
* Rumena kartona: Berić; Rešek.
* Rdeč karton: /.

Aluminij je v tekmi brez posebnega tekmovalnega naboja osvojil točko v Mariboru, Ljudski vrt pa je slavnostno dočakal zadnjo tekmo prvenstva. Maribor slavi državne prvake. Ti so si naslov zagotovili že po zmagi nad Olimpijo, tokrat pa je bilo bolj svečano, saj so za enajsto lovoriko tokrat pred številnimi gledalci dvignili pokal. Stadion v Ljudskem vrtu ni bil poln, se je pa je ob muhastem vremenu zbralo več kot 6000 gledalcev, kar je bil še en dokaz, da mesto diha z nogometom.

Na eni strani veselje, ki so ga pred tekmo v okolici stadiona spremljale številne spremljevalne aktivnosti. Na drugi žalost, saj Aluminij, kjer igra mnogo nekdanjih članov Maribora, po enem letu nastopanja že zapušča prvoligaško sceno.

Trener Darko Milanič je pred tekmo na igrišče poslal spremenjeno zasedbo, gledalci so videli veliko mladih nogometašev, tudi sina športnega direktorja Zlatka Zahoviča, 17-letnega Luko. Tekma je bila živahna in z obeh strani zelo odprta. V 24. minuti so domači povedli. Dejan Mezga je začel akcijo, spretno preigraval, podal do Martina Milca, ki je žogo poslal v sredino kazenskega prostora. Tam je Robert Berić žogo natančno poslal v mrežo. Gostje so hitro izenačili. V 31. minuti je Mitja Rešek ušel domači obrambi in z leve strani žogo poslal v levo stran domačega vratarja.

V drugem polčasu je Milanič v igro poslal Marcosa Tavaresa, a v vodstvo so prišli gostje. V 73. minuti je Robert Kurež izkoristil podajo Matica Črnica in zadel zgornji kot vrat vratarja Jasmina Handanovića. Od takrat je sledil velik pritisk Maribora. Priložnosti so se vrstile, gostujoči vratar Kristian Lipovec, kot poveljnik obrambe, se je moral krepko potruditi. A obramba gostov ni zdržala. Ravno ob izteku tekme je zadel najboljši strelec vijoličastih, Tavares. V 85. minuti je izkoristil podajo Mezge z desne stani v kazenski prostor in iz bližine zadel. Mariborčani so še imeli priložnost za gol, vendar je Lipovac v 88. minuti pred golovo črto obranil strel Luki Zahoviču.