5. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  10.08.2013 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

3 : 0

Krka

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 2800

Maribor še naprej suveren

Maribor - Krka 3:0 (1:0)

* Ljudski vrt, gledalcev: 2800, sodniki: Balažič (Ljubljana), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana).
* Strelci: 1:0 Mendy (41.), 2:0 Dervišević (58.), 3:0 Fajić (84.).
* Maribor: Handanović, Viler, Mevlja, Rajčević, Mejač, Črnic, Dervišević (od 68. Filipović), Dodlek (od 76. Mertelj), Bohar, Fajić, Mendy (od 73. Tavares).
* Krka: Obradovič, Ihbeisheh, Cvijanović, Dežmar, Vučkić, Volarič, Mbognou, Novosel (od 67. Mojstrović), Bešić (od 63. Košnik), Krcić, Marošević (od 83. Kramar).
* Rumeni kartoni: /.
* Rdeč karton: Mevlja (90./2 rumena).

Mariborčani so po uspešnem nastopu v kvalifikacijah za ligo prvakov proti Apoelu tokrat spremenili začetno enajsterico; od prve minute so dvoboj proti novopečenemu prvoligašu začeli le Jasmin Handanović, Aleksander Rajčević, ki si je nadel kapetanski trak, Mitja Viler in Damjan Bohar.

Že v 5. minuti so vijoličasti zadeli prečko, ko je Matic Črnic izvajal kot, žoga je prišla do Amirja Derviševića, ki je z močnim udarcem zatresel okvir vrat. Žoga se je odbila do Jean-Philippa Mendyja, a je njegov poskus z glavo uspešno ubranil gostujoči vratar Matko Obradovič, ki je bil uspešen tudi v 10. minuti, ko je s strelom proti levemu kotu poskusil Črnic. Domači nogometaši so še naprej pritiskali in v 20. minuti se je spet zatresla prečka. Akcijo je z odvzemom žoge začel Timotej Dodlek, jo spravil do Nusmirja Fajića, ki je na desni strani našel Boharja; ta je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Mendy iz voleja zatresel prečko.

Mariborčani so še naprej iskali pot do gola. Dervišević je v 39. minuti po preigravanju podal do Vilerja, ki je v kazenskem prostoru poiskal Mendyja, njegov poskus z glavo pa je novomeški vratar brez večjih težav ubranil. Že naslednjega pa mu ni uspelo, ko sta Viler in Črnic izpeljala uspešno akcijo po levi strani, ob natančnem predložku Vilerja pa je Mendy usmeril žogo v levi kot za zasluženo vodstvo z 1:0, saj gosti niti enkrat niso resneje zapretili vratom Handanovića.

Drugi polčas v Ljudskem vrtu se je začel brez sprememb v ekipah. V 54. minuti so si vijoličasti priigrali novo priložnost, ko je Fajić podal do Črnica, ta je vtekel v kazenski prostor, meril na nasprotni kot, toda branilci Krke so bili na mestu, saj je Danijel Dežmar z drsečim posredovanjem izbil žogo. Krkaši s do prvega strela v okvir vrat prišli v 57. minuti, ko je poskusil Josip Marošević, a je bil Handanović zanesljiv. Že minuto pozneje so gostitelji povedli z 2:0, ko je levičar Amir Dervišević s kakšnih 25 metrov z desno nogo zabil v levi zgornji kot.

Gostitelji so bili še naprej zelo dejavni, vodstvo pa so na 3:0 povišali v 84. minuti, ko je Črnic izvajal kot, Fajić pa je z glavo zabil žogo v mrežo. V 88. minuti so imeli gosti lepo priložnost za znižanje izida, ko je domači vratar Handanović storil veliko napako, ko mu je žoga padla iz rok, a Kramar darila ni izkoristil. Tik pred koncem je moral z igrišča Nejc Mevlja, ki si je prislužil drugi rumeni karton, gosti so izvajali strel z bele točke, a je Handanović ubranil poskus Jake Ihbeisheha.

Nogometaši Maribora bodo v šestem krogu državnega prvenstva v petek, 16. avgusta, doma gostili Celje, Krka pa bo dan pozneje doma gostila Zavrč.