6. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  16.08.2013 ob 20.00

5 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Arhar Primož (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 2200

Nova prepričljiva zmaga Maribora

Maribor - Celje 5:1 (3:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2200, sodniki: Skomina (Koper), Kokolj (Škofljica), Praprotnik (Ljubljana).
* Strelci: 1:0 Tavares (5.), 2:0 Tavares (6.), 3:0 Mertelj (24.), 4:0 Bohar (48.), 4:1 Čadikovski (57.), 5:1 Mendy (69.).
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević (od 66. Filipovič), Potokar, Viler, Cvijanović, Mertelj, Bohar (od 59. Fajič), Črnic (od 59. Mejač), Mendy, Tavares.
* Celje: Kotnik, Korošec (od 61. Zajc), Žitko, Krajcer, Vidmajer, Jugović, Kolman, Plesec (od 46. Bajde), Verbič, Žurej, Čadikovski (od 75. Vrhovec).
* Rumeni kartoni: Verbič, Žitko, Kolman.
* Rdeči karton: /

Mariborčani so tekmo 6. kroga odigrali že danes, zaradi priprav na veliko pomembnejši evropski obračun, ki jih čaka v torek. Čeprav so bili izbranci Anteja Čačića z mislimi bržkone bolj v Plznu kot pa na Ljudskem vrtu, so nalogo vseeno opravili brez napak in že v uvodnih minutah odločili zmagovalca.

O tem, kdo bo mariborsko generalko pred obračunom v Viktorio zapustil kot zmagovalec, ni bilo veliko dvomov že pred tekmo. Dvoboj prve in predzadnje ekipe, še neporaženega Maribora in Celjanov, ki še nimajo zmage, se je iz teorije prelevil v prakso že v peti minuti. Takrat so namreč domači dosegli prvi gol, potem ko je Matic Črnic dobro podal do Mitje Vilerja, ta pa je zaposlil Marcosa Tavaresa pred gol, po strelu pod prečko pa je moral vratar Matic Kotnik že prvič po žogo v mrežo. Hitro vodstvo je domače še dodatno spodbudilo in nadaljevali so v začetnem ritmu, takšna igra pa je prinesla še dva zadetka že v prvem delu. Le dobro minuto pozneje je bilo 2:0, spet pa je bil strelec Tavares, ki je ob svojem drugem golu izkoristil podajo Damjana Boharja.

Do sape so nato le prišli tudi Celjani in zapretili v 13. minuti, a je po strelu Benjamina Verbiča žogo izpred gola odbil Aleksander Rajčevič. Na drugi strani so bili Mariborčani, ki so tudi veliko več napadali in bili bolj učinkoviti. Martin Milec je podal v sredino do Aleša Mertlja, ta pa je z natančnim strelom poskrbel za izid polčasa, čeprav bi lahko vijoličasti dosegli še kakšen gol.

Nadaljevanje je nato poskrbelo tudi za nove zadetke. Maribor je začeli silovito in že v 48. minuti je četrti gol dosegel Bohar po kombinaciji Jean-Philippa Mendyja in Tavaresa. A so nato tudi Celjani prišli vsaj do častnega gola, izvedli so hiter protinapad, Dragan Čadikovski pa je premagal domačega vratarja Jasmina Handanoviča. Vendar znižanje izida ni prineslo bistvene razlike v igro, Maribor je skušal doseči še kakšen gol, napadalno naravnanost pa je kronal deset minut pozneje, za končnih 5:1 ima zasluge tudi Nusmir Fajič, ki je že premagal Kotnika, a je celjska obramba žogo še izbila, vendar je do nje prišel Mendy in jo potisnil v mrežo.