10. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  22.09.2013 ob 19.00

Zavrč

1 : 0

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Kopač Borut (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 2200

Pravljica v Zavrču se nadaljuje

Zavrč - Maribor 1:0 (1:0)

* Stadion v športnem parku Zavrč, gledalcev 2000, sodniki: Jug (Tolmin), Rojko (Logatec), Bensa (Kojsko).
* Strelec: 1:0 Murko (16.).
* Zavrč: Fink, Kurbus, Murko, Sambolec, Roj, Šafarić, Golubar, Matjašič (od 84. Sreš), Dugolin (od 92. Fuček), Kelenc, Kresinger (od 78. Benko).
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Filipović, Trajkovski, Dervišević (od 46. Črnic), Dodlek, Bohar, Ceppelini (od 63. Fajić), Cvijanović, Mendy (od 61. Tavares).
* Rumeni kartoni: Dugolin; Rajčević, Ceppelini, Trajkovski, Milec.
* Rdeč karton: /.

Mariborčanom je po grenki mednarodni izkušnji z ruskim Kazanom - v četrtek so na domačem igrišču izgubili z 2:5 - spodrsnilo tudi na domačem prizorišču. Nogometno mero so jim vzeli nogometaši iz Zavrča, ki so z zmago zadržali drugo mesto v elitnem domačem ligaškem tekmovanju in po zmagoslavju nad Olimpijo pred domačimi gledalci na kolena položili še enega velikana slovenskega nogometa.

Gostovanje Maribora je privabilo rekordno število gledalcev v Zavrču, gostitelji pa so se svojim privržencem oddolžili z dobro, bojevito in všečno predstavo, ki je bila poplačana s tremi točkami. Obe zasedbi sta začeli v dinamičnem slogu, že po 16 minutah obojestransko dobre igre pa so bili domači gledalci na nogah. Po prostem strelu Nikole Šafarića z leve strani je mariborski vratar Jasmin Handanović odbil žogo, a se je Peter Murko sijajno odzval in s hitro reakcijo žogo po strelu z glavo spravil za njegov hrbet.

Mariborčani - zanje je premierno zaigral Urugvajec Pablo Ceppelini - so po prejetem golu prevzeli nadzor na igrišču, izrazitih priložnosti pa si niso priigrali. Zavrčani so jih vseskozi ogrožali po bliskovitih nasprotnih napadih, po strelih Dina Kresingerja in Dejan Kurbusa pa se je izkazal Handanović. Mariborski čuvaj mreže je bil pred resno preizkušnjo v 30. minuti, ko se je pred njim znašel Jure Matjašič, v dvoboju ena na ena pa je bil zmagovalec rezervni slovenski reprezentančni vratar.

Gostitelji so v prvi polovici drugega polčasa brez večjih težav odbijali jalove mariborske napade in vseskozi pretili iz nasprotnih napadov. V 60. minuti je Aleksander Rajčević naredil grobo napako, a Doris Kelenc ni izkoristil "mariborskega darila". Gostujoči trener je nato okrepil napad in v ogenj poslal Marcosa Tavaresa in Nusmirja Fajića, ki sta zamenjala Ceppelinija in Jeana Phillipa Mendyja, v 67. minuti pa prvič v nadaljevanju ogrozili domačega vratarja Gregorja Finka, strel Gorana Cvijanovića po prostem strelu s 23 metrov pa je le za malo zgrešil cilj. Le minuto kasneje so gostitelji znova zapretili iz "kontre", po Kelenčevem strelu pa se je znova izkazal Handanović.

Državni prvaki so v sami končnici na kocko postavili celotno svojo taktiko in na silo skušali doseči izenačujoči zadetek. Še najbližje temu so bili v 82. minuti, ko se je Damjan Bohar osamljen znašel pred Finkom, a je domači vratar žogo s skrajnimi močmi izbil v kot.