12. krog |  Novo mesto, Portoval Novo mesto |  28.09.2013 ob 16.00

Krka

1 : 0

Olimpija

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Vukan Robert (4. sodnik)
Delegat: Kodarin Janko
Št. gledalcev: 500

Krka ugnala še Olimpijo

Krka - Olimpija 1:0 (1:0)

* Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Vinčić (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec) in Benc (Rače).
* Strelec: 1:0 Ihbeisheh (28.).
* Krka: Obradović, Mojstrović, Medved (od 61. Volarič), Cvijanović, Ivanković, Novosel (od 70. Lekić), Mbognou, Ihbeisheh, Košnik (od 83. Bešić), Ranić, Marošević.
* Olimpija: Džafić, Jović, Bagarić, Anđelković, Delamea-Mlinar, Eteme (od 88. Valenčič), Ivelja (od 77. Kapun), Omladič, Baskera (od 66. Trifković), Nikezić, Šporar.
* Rumeni kartoni: Košnik, Ivanković, Obradović; Ivelja.
* Rdeč karton: /.

Olimpija je s predhodnima zaporednim zmagama malce umirila vzdušje v klubu, a po današnji tekmi bodo imeli privrženci zeleno-belih spet marsikaj povedati. Favorizirani izbranci Andreja Razdrha so - čeprav so bili večji del boljši tekmec z veliko lepimi priložnostmi - namreč v Novem mestu pri predzadnji Krki doživeli že peti prvenstveni poraz in ostajajo pri 16 točkah v sredini lestvice. Krka, ki je v prejšnjem krogu presenetila v Novi Gorici, je zdaj pri treh zmagah in se vse bolj zanesljivo oddaljuje od zadnjega Triglava.

Potem ko je Josip Marošević že v peti minuti sprožil nevaren strel proti golu Olimpije, izkazal se je Elvis Džafić, so nato pobudo prevzeli gosti in v nekaj minutah prišli do več zaključnih strelov prek Nikole Nikezića, Andraža Šporarja, Nika Omladiča in Milana Anđelkovića (slednji je po kotu z glavo iz bližine streljal točno v domačega vratarja). Ljubljančani so v tem delu igre prevladovali in si priigrali kar nekaj obetavnih akcij, med drugim je v 23. minuti Nikezić iz bližine meril malo mimo gola.

Na drugi strani je Marošević v isti minuti na drugi strani z močnim strelom prav tako za malce zgrešil cilj, v 28. minuti pa so domači povedli, potem ko je po podaji Saše Ranića in slabi oceni žoge Antonia Delamee Mlinarja (žoga ga je preskočila) sam pred Džafića prišel Jaka Ihbeisheh in zadel za 1:0. Sledili sta novi veliki priložnosti za Ljubljančane, najprej je Roku Baskeri strel obranil Matko Obradović, Anđelković pa je zatem po kotu zadel le vratnico. Krkin vratar je znova izvrstno posredoval po Jovićevem strelu v 39. minuti, malce zatem pa je sam pred ljubljanskega vratarja prišel Andrija Novosel, vendar žogo poslal čez gol.

V uvodu drugega polčasa so se domači pomaknili na svojo polovico, Ljubljančanom pa dolgo preprečevali kakršne koli nevarnejše poskuse. Prvega je v 59. minuti z dobrih 20 metrov sprožil Omladič, izkazal se je Obradović, tako kot po strelu Gabriela Juniorja Etemeja v 63. minuti.

Sledilo je zatišje, Olimpija je imela še naprej terensko pobudo, a do pravih zaključkov ji ni uspelo priti. V 79. minuti je znova močno sprožil Eteme, Obradović pa je bil še enkrat več na mestu. Štiri minute pozneje je do strela prišel spet Jović, tudi njemu pa ni uspelo doseči izenačujočega gola, žogo je poslal čez gol. Novomeški "bunker" ob koncu tekme je zdržal vse nalete in tako Krki prinesel malce presenetljive tri točke.

Krka bo v 13. krogu v soboto gostovala v Domžalah, Olimpija pa bo dan pozneje gostovala v Mariboru.