36. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  21.05.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

3 : 0

Krka

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Vivod Dejan (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Ponis Roberto (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Stožic, ki so danes nogometna prestolnica Slovenije. #OLIKRK
0'
  Olimpija bo v izjemnem vzdušju proslavila državni naslov, Krka bo odigrala zadnjo prvoligaško tekmo. #OLIKRK
0'
  Odločitvi sta padli v predzadnjem krogu, ko je Olimpija z 1:0 zmagala v Velenju, Krko pa je v Novem mestu s 3:1 premagal Maribor.
0'
  Pot Olimpije proti naslovu prvak se je v sezoni 2005/06 začela v peti ligi, v prvi ligi je prvič zaigrala v prvenstvu 2009/10. Od takrat naprej je ves čas prvoligaš.
0'
  Sedem prvoligaških sezon je Olimpija čakala na naslov prvaka. V tem obdobju je trikrat osvojila 4. mesto, enkrat 7. in enkrat 2. #OLIKRK
0'
  Krka je bila prvoligaš zadnje tri sezone zapored in dve sezoni v začetku samostojnega prvenstva. #OLIKRK
0'
  V zadnjih treh sezonah so bili Novomeščani enkrat deveti, enkrat sedmi in letos deseti. #OLIKRK
0'
  Danes so statistični podatki v drugem planu, kljub vsemu velja izpostaviti, da je Olimpija Krko premagala na vseh treh letošnjih medsebojnih tekmah s skupnim izidom 8:2.
0'
  Krka je Olimpijo nazadnje premagala v jesenskem delu lanske sezone, ko je bilo v Stožicah 1:2.
0'
  V skupnem seštevku medsebojnih tekem sta ekipi izenačeni s po petimi zmagami in enim remijem. #OLIKRK
0'
  Eden od izzivov zadnjega kroga je boj za strelsko krono. Šporar, Mendy in Kronaveter imajo po 17 zadetkov. #OLIKRK
0'
  Najboljši (aktivni) ljubljanski strelec Rok Kronaveter je odlično sezono kronal z vpoklicem v reprezentanco.
0'
  Olimpija je na prvem mestu od 8. kroga, Krka je na zadnje padla v 27. krogu. #OLIKRK
0'
  V ekipah ni kaznovanih igralcev, v ljubljanskem taboru je veselja skalila huda poškodba Nemanje Mitrovića.
0'
  Krka: Mitrović, Bogdan, Brkljača, Fuček, Ejup, Dežmar, Marotti, Boccaccini, Welbeck, Novajk in Majcen. #OLIKRK
0'
  Olimpija: Vidmar, KLinar, Kelhar, Zajc, Kronaveter, Matić, Eleke, Radović, Fink, Delamea, Zarifović. #OLIKRK
0'
  Sodnik je Kranjčan Andrej Žnidaršič. Njegova 11. letošnja prvoligaška tekma, skupno 52. v 7. prvoligaški sezoni. #OLIKRK
0'
  V Ljubljani je delno sončno vreme s temperaturo 22º celzija. #OLIKRK
0'
  Še o slavju v Stožicah: Green Dragonsi pripravlja koreografijo v kateri bodo sodelovali vsi gledalci. #OLIKRK
0'
  Po koncu tekme in podelitvi pokala, se bo zabava nadaljevana na Kongresnem trgu. #OLIKRK
0'
  Ob nastopih Pera Lovšina in Magnifica, bodo ob 21.00 na oder stopili novi državni prvaki. #OLIKRK
0'
  Olimpija je šesto ime na slovenskem nogometnem prestolu v samostojni Sloveniji (Maribor, »stara« Olimpija, Gorica, Domžale in Koper).
0'
  Trener Rodolfo Vanoli bo trener Olimpije tudi v prihodnji sezoni.
0'
  Gostujoča ekipa se je Olimpiji pred tekmo poklonila s špalirjem.
0'
  Domači navijači so začetek tekme popestrili tudi s koreografijo. #OLIKRK
1'
2'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Josip Fuček.
2'
  Krka ima udarec iz kota.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Darijan Matič.
5'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat.
6'
  Eleke je poskušal s strelom od blizu, a je žogo odbil previsoko.
7'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Luka Majcen.
9'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Brkljača Mario.
11'
  Po samostojnem prodoru Elekeja, je žogo ulovil Mitrović.
13'
14'
  Olimpija ima udarec iz kota.
14'
  Po podaji Radovića je Eleke poskušal s strelom od blizu, žoga se od Mitrovića odbila preko vrat.
16'
  Krka zaenkrat še brez pravega napada.
18'
  Josip Fuček v prepovedanem položaju.
21'
23'
  GOOOL! Zadel je Miha Zajc!
24'
  Po lepi in natančni podaji Elekeja do Zajca, je ta preigral Mitroviča in žogo med njegovimi nogami poslal v gol. #OLIKRK
27'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radovič. Utrpel ga je Luka Majcen.
27'
  Streljal je Leo Ejup, a mimo vrat.
28'
  Ejup je poskušal iz prostega strela, a je žogo poslal previsoko.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
29'
  Leo Ejup je dobil rumeni karton.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Bogdan. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
31'
31'
  Eleke poskušal s strelom od daleč, a ni bil dovolj natančen.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček.
32'
  Po podaji Majcena je poskušal Fučak, Vidmar je žogo ujel.
35'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Luka Majcen.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
37'
  Denis Klinar je dobil rumeni karton.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matteo Boccaccini.
38'
  Krka ni uspela priigrati zrelih priložnosti. #OLIKRK
39'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
39'
  Danijel Dežmar je dobil rumeni karton.
40'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matteo Boccaccini. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Brkljača Mario. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
42'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Bruno Marotti.
43'
  Po podaji Kronavetra do Elekeja je ta poskušal s preigravanjem Mitrovića, a ni bil uspešen.
44'
  GOOOL! Zadel je Blessing Chibuike Eleke!
45'
  Podaja Radoviča do Elekeja, ki je žogo natančno odbil v desni spodnji kot. #OLIKRK
45+1'
45+1'
  Krka je bila v prvem polčasu brez prave priložnosti, bolj uspešna je bila Olimpija z dvema zadetkoma.
46'
46'
  Menjava: iz igre Jan Novak, v igro Kabiru Muhammed.
46'
  Menjava: iz igre Danijel Dežmar, v igro Miha Kostanjšek.
47'
49'
  Globoka podaja Radoviča do Elekeja, ki pa žoge ni uspel poslati do gola.
51'
  Tudi v drugem polčasu se nadaljuje dobro vzdušje na tribunah, za katerega skrbijo domači navijači.
51'
  Matic Fink v prepovedanem položaju.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
55'
  Po podaji Radovića je Eleke poskušal s strelom od blizu, Mitrović je žogo zaustavil.
59'
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kabiru Muhammed.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
62'
  Kronaveter poskušal s preigravanjem Krkine obrambe, Mitrović je strel ubranil.
62'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
65'
  Menjava: iz igre Matic Fink, v igro Aljaž Krefl.
67'
  Po podaji Radovića v kazenski prostor do Krefla je Mitrović strel ubranil.
68'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Josip Fuček.
69'
  Streljal je Miha Kostanjšek, a mimo vrat.
69'
  Nenatančen strel Kostanjška mimo vrat.
70'
70'
  Streljal je Darijan Matič, a mimo vrat.
71'
  Po podaji iz kota je poskušal Matić, ki pa ni bil dovolj natančen.
72'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a mimo vrat.
73'
  Nevaren strel Welbecka, a s previsoko žogo preko vrat.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen.
74'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Bruno Marotti.
75'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
76'
  Zajc neuspešno zaključil akcijo v kazenskem prostoru.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nana Addo Welbeck-Maseko.
77'
  Poskušal je Welbeck, Vidmar je žogo zaustavil.
78'
  Menjava: iz igre Matteo Boccaccini, v igro Filip Dangubič.
80'
  V drugem polčasu več priložnosti tudi za Krko.
80'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
82'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
82'
  Kronaveter poskušal iz težkega položaja z velike razdalje, a ni bil dovolj natančen.
82'
84'
  Dolga podaja Brkljača do Welbecka, ki žoge ni uspel odbiti do gola.
84'
  Podaja Klinarja v kazenski prostor do Kronavetra, ki pa ni bil uspešen.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Kostanjšek. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
87'
  GOOOL! Zadel je Antonio Delamea Mlinar!
88'
  Po podaji Kronavetra iz prostega strela do Delamea v kazenski prostor je ta žogo poslal v zgornji levi kot. #OLIKRK