26. krog |  Velenje, Mestni stadion Ob jezeru, Velenje |  07.04.2018 ob 18.45  | Prenos: Šport TV

Rudar Velenje

4 : 2

Aluminij

Sodniki: Šmajc David (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Brezar Davor (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)

Neposredni prenos: Šport TV

Stadion: Mestni stadion ob jezeru, kapaciteta 3.500 sedežev (povprečen obisk: 871 gledalcev)

- 5 evrov
- 3,50 € za zaposlene v Premogovniku Velenje (ob predložitvi delovne izkaznice)
- otroci do 14. leta: prost vstop

RUDAR VELENJE:

Prepoved nastopa:

Marijana Pušnika v soboto čaka spopad z nekdanjim učencem. V Šaleško dolino prihaja zasedba Aluminija, ki jo vodi Oliver Bogatinov, nekdanji pomočnik Pušnika na klopi ljubljanske Olimpije. Kidričani so samozavest okrepili s pokalno zmago v Novi Gorici, Velenjčani pa so imeli med tednom zaostale ligaške obveznosti. Knapi v februarja prestavljenem srečanju 19. kroga Prve lige Telekom Slovenije niso uspeli prekiniti zmagovalnega niza Domžal, ki so za hrbet Marka Pridigarja pospravili štiri zadetke. Rudar je sicer zaigral z dokaj spremenjeno enajsterico, saj so zaigrali tudi nekateri nogometaši, ki so doslej dobili manj priložnosti za dokazovanje. Po izpuščeni tekmi se v kader vrača tudi Jaka Bijol, Pušnik pa nima težav s kaznovanimi nogometaši. Se bodo knapi po dveh tekmah premora veselili nove zmage?

Dominik Radić, napadalec Rudarja: »Po težkem porazu z Domžalami k nam prihaja Aluminij. Nismo imeli veliko časa za priprave, zato je bilo najpomembneje, da čimprej pozabimo zadnjo tekmo in dvignemo glave. Aluminij se je v prvih dveh letošnjih tekmah pokazal kot neugoden nasprotnik, na prvi tekmi v Velenju so nam celo vzeli točko, tako da moramo v tekmo kreniti s pravim pristopom, da osvojimo tri točke. Pozivam vse navijače, da v čim večjem številu pridejo na tekmo, da se jim odkupimo za sredino razočaranje in jim pokažemo, da znamo bolje!«

Jesenski dvoboj Rudarja in Aluminija v Velenju ni ponudil zmagovalca, so se pa Velenjčani veselili v Kidričevem. Dvakrat je mrežo gostiteljev zatresel John Mary, potem ko je najprej izkoristil podajo Roberta Pušaverja, nato pa še Dominika Radića. Enaindvajsetletni napadalec je po odhodu Maryja in poškodbi Milana Tučića prevzel osrednje breme v velenjskem napadu, mladi Hrvat pa je po poletni selitvi v Šaleško dolino dosegel dva ligaška zadetka. Se lahko v tekmi z Aluminijem še tretjič vpiše med strelce?

Leon Črnčič ima pred sobotnim obračunom z nekdanjim klubom, barve katerega je branil v sezoni 2008/09, priložnost, da poskrbi še za en mejnik. Lenartčan je s 167 prvoligaškimi nastopi sedmi na večni klubski lestvici, zdaj pa ga le še nekaj trenutkov na zelenici loči do preboja med deseterico nogometašev, ki so v dresu Rudarja zbrali največ minut. Večno deseterico zaključuje Simon Oblak, ki je za knape odigral 11.808 minut, Črnčič je doslej zbral sedem minut manj.

ALUMINIJ:

Prepoved nastopa: Mario Jurčević

Kidričani so ligaški zmagi – prvi v nadaljevanju sezone – dodali še pokalno. Nogometaši Aluminija so v dvoboju s Triglavom vknjižili pomembne točke, s katerimi so se oddaljili od najbližjega zasledovalca in prvega konkurenta v lovu na osmo mesto lestvice. Kranjčani zdaj zaostajajo šest točk, Štajerci pa lahko prednost še povečajo v Velenju. Moštvo Oliverja Bogatinova bo v Šaleški dolini lovilo že tretjo zaporedno zmago, s katero bi »šumari« še okrepili samozavest pred odločilnim obračuna za preboj v finale Pokala Slovenije. Tudi v Novi Gorici je blestel Ibrahim Mensah, trenutno eden najbolj vročih napadalcev Prve lige Telekom Slovenije, ki bo nevaren tudi za vrata Rudarja. Aluminij jeseni na dveh tekmah ni našel pot do velenjskih vrat, je strelski preporod Mensaha nakazal, da se prebuja tudi kidričevski napad?

Ibrahim Mensah je na slovenskih zelenicah že dokazal, da zna zadevati v serijah. Ganec je nase opozoril v dresu tretjeligaša Brava, ki se mu je pridružil po tem, ko ga po preizkušnji niso zadržali v Zavrču. Navidez krhki, a izjemno hitri napadalec je v drugem delu sezone 2015/16 v 3. SNL center dosegel kar 14 zadetkov, za gol pa je v povprečju potreboval manj kot 78 minut. Triindvajsetletnik se je v pretekli sezoni prvič preizkusil še v najmočnejšem prvenstvu in za Krško dosegel štiri ligaške zadetke, po poletni selitvi v Kidričevo pa je že pri številki šest, še trikrat pa je bil natančen v Pokalu Slovenije.

V Kidričevem so po petkovem spopadu s Triglavom slavili 21. zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije, rdeči pa so zmago podkrepili s skupno stotim prvoligaškim golom. Jubilejna vloga je pripadla Mensahu, ki se je veselil krstnega prvoligaškega »hat-tricka«. Pod podoben dosežek se je nekdanji član Brava podpisal že v dresu Brava, ko je trikrat zatresel mrežo Jesenic, še zadetek več pa je dosegel v obračunu z Medvodami. Bravo je obračun z Medvodčani dobil s kar 12:1, Mensah pa se je podpisal pod prvi, tretji, četrti in deveti zadetek gostiteljev.