6. krog |  Ljubljana, Stadion Stožice Ljubljana |  27.08.2023 ob 17.30  | Prenos: Šport TV

Olimpija Ljubljana

2 : 4

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Jug Tadej (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Kordež Grega (6. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 1300

Celjani dobili derbi proti Olimpiji

Olimpija - Celje 2:4 (1:2)

* Stadion Stožice, sodniki: M. Jug, Žunič, T. Jug.
* Strelci: 0:1 Matko (1.), 1:1 Zec (36./avtogol), 1:2 Svetlin (39.), 1:3 Matko (48.), 2:3 Motika (50.), 2:4 Kouter (54.).
* Olimpija: Vidovšek, Silva (od 65. Lasickas), Sualehe, Ratnik, Muhamedbegović (od 75. Karamatić), Doffo, Elšnik, Rui Pedro, Pinto (od 65. Lucas), Motika (od 75. Fadida), Nukić (od 75. Bristrić).
* Celje: Obradović, Karničnik, Nemanič, Zec, Ajhmajer (od 46. Vuklišević), Zabukovnik, Kvesić (od 46. Kouter), Bobičanec, Svetlin (od 72. Lamy), Prucev (od 72. Bajde), Matko (od 82. Mačak).
* Rumeni kartoni: Doffo; Matko, Karničnik, Bobičanec.

Derbi šestega kroga so dobili Celjani. Podprvaki so pridno izkoriščali luknje v obrambi branilcev naslova in se povzpeli na vrh lestvice, kjer imajo zdaj 13 točk, Olimpija, ki je med tednom izgubila Svita Sešlarja, ta se seli v Turčijo, pa je ostala pri devetih.

Celjani, ki so tako kot Ljubljančani pogrešali nekaj igralcev, gosti predvsem Denisa Popovića, so po manj kot minuti tekme povedli, potem ko je globinsko podajo Marka Zabukovnika lepo sprejel Jegor Prucev, ta je nato v kazenskem prostoru nesebično žogo oddal na svojo desno od Aljoše Matka, ta pa jo je le še preusmeril v prazno mrežo za 1:0.

Že v četrti minuti pa je na drugi strani Olimpija bila blizu zadetku, ko je Rui Pedro zadel vratnico. Pozneje sta v dinamičnem začetku obe ekipi prišli še do enega strela, a brez uspeha, v 20. minuti ni uspelo zadeti niti Nemanji Motiki, Matko Obradović mu je obranil strel z manj kot desetih metrov. Tudi v 25. minuti je bil v medsebojnem "dvoboju" boljši celjski vratar.

V 30. minuti je pri domačih malce zunaj kazenskega prostora sprožil Mustafa Nukić, vendar Obradović ni imel težav, tako kot ne na drugi strani Matevž Vidovšek v 34. minuti. Dve minuti pozneje so Ljubljančani izenačili, najprej je iz bližine Rui Pedro zadel vratnico, žoga pa se je od Davida Zeca odbila v celjsko mrežo.

Ljubljansko veselje pa je bilo kratko, Prucev je odvzel žogo v kazenskem prostoru Ahmetu Muhamedbegoviću in nato podal do Tamarja Svetlina v osrčje kazenskega prostora, temu pa ni bilo težko zadeti za 2:1.

Takisto ni bilo težko znova zadeti Matku v 48. minuti, ko je ta dobil dolgo podajo za hrbet odsotnih ljubljanskih branilcev in na koncu rutinirano premagal še Vidovška za 3:1.

Že v 50. minuti je Olimpija zmanjšala zaostanek, ko je David Sualehe podal z leve strani, Motika pa je z glavo zadel za 2:3. Ljubljanska obramba pa je bila spet luknjičasta v 54. minuti, spet je bil v eni glavnih vlog Prucev, na koncu pa je odbito žogo Vidovška v mrežo poslal Nino Kouter.

V tekmi, ki je puščala precej prostora eni in drugi ekipi, je v 70. minuti v dvoboj ena na ena z Vidovškom prišel Prucev, a je bil ljubljanski vratar uspešnejši, tudi sicer pa so imeli Celjani bolj ali manj vse pod nadzorom, tako da so prišli do nove zmage.

Olimpija bo v 7. krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Muri, Celje pa bo gostilo Maribor.