20. krog |  Ljubljana, Stadion Stožice Ljubljana |  10.02.2024 ob 13.00  | Prenos: Sportklub 1

Olimpija Ljubljana

2 : 2

Rogaška

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Šumer Žiga (2. pomoč) , Jerič Anže (4. sodnik) , Bubek Alen (5. sodnik) , Vidali Manuel (6. sodnik)
Delegat: Knafelc Borut
Št. gledalcev: 800

Olimpija stežka do točke proti Rogaški

Olimpija - Rogaška 2:2 (0:2)

* Stadion Stožice, sodniki: Borošak, Benc, Šumer.
* Strelci: 0:1 Muhamedbegović (4./avtogol), 0:2 Mijić (40.), 1:2 Elšnik (77./11 m), 2:2 Brest (90+2.).
* Olimpija: Pintol, Silva (od 62. Lasickas), Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe, Doffo, Elšnik, Fadida (od 46. Marin), Ne. Motika (od 85. Kasa), Florucz (od 72. Brest), Lucas (od 62. Bristrić).
* Rogaška: Lorber (od 1. Mulalić), Flis, Diaby, Thalisson, Lovrić (od 85. Ruškovački), Kambič, Korošec, Vujčić, Kurež (od 66. Prenkpalaj), Kregar (od 85. Rantuša Lampreht), Mijić.
* Rumeni kartoni: Elšnik, Silva, Bristrić; Flis, Vujčić, Prenkpalaj, Kregar.

Ljubljančani, ki bodo spomladi igrali brez najboljšega strelca lige v jesenskem delu, Ruija Pedra, ta je odšel v Turčijo, so za uvod v nogometno pomlad pozdravili zadnjeuvrščeno Rogaško, ki je dodobra spremenila ekipo, tudi ona je prodala svojega najboljšega strelca Nejca Gradišarja. A slednji se to ni posebej poznalo, vse do zadnjih trenutkov so bili izbranci Oskarja Drobneta v igri za zmago, to pa jim je v izdihljajih preprečil Marko Brest. Olimpija ostaja sicer trdno na drugem mestu, a z velikim zaostankom za Celjem, Rogaška pa je še vedno zadnja.

Slatinčani, ki so po desetih sekundah Žana Lorberja v vratih zamenjali s povratnikom v slovensko ligo Ajdinom Mulalićem, so hitro povedli, po podaji Oliverja Kregarja iz kota z leve strani je lastno mrežo zatresel Ahmet Muhamedbegović. Že pred tem je imel priložnost novinec v napadu Rogaške Patrik Mijić, ki je nase opozarjal na pripravljalnih tekmah, še enkrat pa so gosti zagrozili v 13. minuti.

Zasedba Zorana Zeljkovića, ki je pred pomladjo dejal, da se ekipa zdaj že res dobro pozna in da ni izgovorov za to, da ne bi igrali tako, kot si želi, je prvič resneje opozorila nase v 23. minuti, ko je Raul Florucz z glavo žogo poslal čez vrata, takoj zatem pa so bili spet nevarni Slatinčani, a se izid ni spremenil.

Ta je ostal enak tudi po novih poskusih sicer za njene standarde precej blede Olimpije, ki je bila deležna tudi žvižgov s tribun, Rogaška pa je kazala zelo spodbudno predstavo in v 40. minuti znova zadela, ko je najprej streljal Alen Korošec z roba kazenskega prostora, nato pa je iz bližine zadel Mijić, ki je bil sicer na meji prepovedanega položaja, a je Var potrdil regularnost zadetka.

Zeljković je na začetku drugega polčasa reagiral in v igro poslal edino "pravo" okrepitev zimskega prestopnega roka Antonia Marina. V 53. minuti je Timi Max Elšnik poskusil z glavo, izkazal se je Mulalić, toda tudi Rogaška je nadaljevala obetavno, Mijić je še naprej opozarjal nase in tako hitro poskrbel, da se Gradišarjev odhod ne bo tako poznal.

V 64. minuti je Toura Diaby zapravil novo lepo priložnost Rogaške, malce zatem je spet nevarno meril še Mijić, v 76. minuti pa je Alen Korošec nespametno podrl Marka Bresta, ki je preigraval ven iz kazenskega prostora na levi strani, in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Elšnik. Olimpija je zatem iskala pot do novega zadetka, a bila pri tem dokaj anemična, jo je pa v 92. minuti "rešil" Marko Brest z izenačujočim golom.

Olimpija bo v 21. krogu v soboto gostovala pri Radomljah, Rogaška pa bo gostila Domžale.