1. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  18.07.2009 ob 18.00

1 : 0

CM Celje

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Babnik Janez (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav iz Kopra, kjer bosta novo sezono začeli ekipi Luke Koper in Mik CM Celja.
0'
  V Kopru je še pred nekaj minutami deževalo, zato je igrišče, na katerem se ekpi ogrevata razmočeno.
0'
  Koprčani so v zadnjem krogu lanske sezone priigrali neposreden obstanek v ligi, Celjani pa zpravili nastop v Evropi.
0'
  Ekipi sta se v zadnjem krogu lanske sezone pomerili v Celju, naključje je torej hotelo, da se ponovno srečujeta tudi v prvem krogu nove. Bo Celjanom uspel revanš po bolečem poraz?
0'
  Koprčani bodo prvo tekmo začeli brez poškodovanih Ipavca in Guberca, Radujko počiva zaradi rdečga kartona na finalni pokalni tekmi. Celjani so brez poškodovanih Lovrečiča in Anđelkoviča.
0'
  Ekipi sta že na sredini igrišča. V Kopru ne dežuje več.
0'
1'
  Ekipi igrata 45. medsebojno prvenstveno tekmo.
4'
  Pavlin je priigral strel z roba kazenskega prostora, udrec po tleh pa je Suhonjič zaustavil.
8'
  Po podaji iz auta je do strela z glavo prišel Biščan, a je bil iz neposredne bližine premalo odločen.
8'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
9'
  Mitja Viler je z drsečim štartom podrl Šariča.
12'
  Igra je prekinjena zaradi naleta med Karičem in Šaričem. Igralca sta trenutno ob robu igrišča.
13'
  Ponovno strel Pavlina z roba kazenskega prostora, Plasiran udarec je zletel mimo gola.
14'
  Koprčani so priigrali prvi udarec iz kota.
16'
  Močič je po desni prodrl v kazenski prostor, podal v sredino, kjer pa je Dvorančič zgrešil iz idealne priložnosti.
17'
  Močič je podal z desne strani kazenskega prostora, Biščan je sprožil volej, Suhonjič pa žogo izbil v prvi kot za Celjane.
24'
  Spet prodor Močiča po desni, Dvorančič pa nespreten pred Suhonjičem; poskus s peto je zustavil Rajčevič.
25'
  Pavlin je prodrl po sredini napada, podal Božičiću, ta pa Vilerju, katerega strel pa je Mujčinovič zaustavil.
26'
  Miran Pavlin je dobil rumeni karton.
27'
  Miran Pavlin je na sredini igrišča podrl Biščana.
29'
  V Kopru že nekaj minut sije sonce, tako da se igralna površina suši. Gledalci še prihajajo.
31'
  Saša Bakarič je dobil rumeni karton.
31'
  Saša Bakarič je z drsečim štartom podrl Božičiča.
32'
  Nekaj sekund pred opisanim rumenim kartonom je Štraus prodrl na rob koprskega kazenskega prostora in zadel desno stativo Suhonjičevih vrat.
36'
  GOOOL! Zadel je Saša Božičič!
38'
  Pavlin je priboril žogo na robu kazenskega prostora, po prekršku nad njim se je odbila do Božičića, ki jo je z natančnim strelom poslal v desni spodnji kot celjskih vrat.
41'
  Pri zmagoviti koprski akciji je sodnik Jug po prekršku nad Pavlinom pustil prednost.
45'
45'
  Ekipi sta 2. polčas začeli brez sprememb v enajstericah.
46'
  Božičič je podal z leve pred gol, Pavlin je sprožil silovit volej, Mujčinovič pa je žogo uspešno odbil.
46'
47'
49'
  Dejan Urbanč je dobil rumeni karton.
50'
  Menjava: iz igre Dejan Urbanč, v igro Uroš Korun.
51'
  Tik pred menjavo je Urbanč dobil rumeni karton zaradi prekrška nad Pavlinom.
54'
  Nebojša Kovačevič je sprožil z razdalje,brez težav za Mujčinoviča.
54'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton.
54'
  Nebojša Kovačevičje na sredni igrišča podrl Šariča.
60'
  Uroš Korun je dobil rumeni karton.
60'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Lisandro Oscar Sacripanti.
61'
  Struna je z desne podal pred vrata, kjer je Božičić z glavo zgrešil iz ugodne pozicije. Izjemna priložnost za gol!
64'
  Biščan je sprožil z okrog 20 metrov, nizek udarec pa je brez težav zaustavil Suhonjič.
67'
  Pavlin je z izjemno podajo zaposlil Andraža Struno, ki pa priložnosti ni izkoristil; uspešno je v obambi posredoval Kačičnik.
71'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Denis Popovič.
77'
  Lisandro Oscar Sacripanti je dobil rumeni karton.
78'
  Sacripanti je z drsečim štartom podrl Nebojšo Kovačeviča.
86'
  Božičič je z izjemno podajo zaposlil Vilerja, ki pa je iz neposredne bližine zgrešil.
86'
  Menjava: iz igre Nebojša Kovačevič, v igro Etien Huskič.
90'
  V Kopru še 3 min. sodniškega dodatka.
90'
90'
  Na 45. medsebojni temi je Koper priigral 19. zmago proti Celjanom, enajstič je slavil pred domačimi gledalci. Celjani so nazadnje v Kopru zmagali 14. oktobra 2006, ko je bilo 0:2.