8. krog |  Lendava, Športni park |  12.09.2009 ob 16.00

Nafta

2 : 1

HIT Gorica

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 7

0'
  V Lendavi je igralce obeh ekip pričakalo izjemno sončno vreme. Igralci obeh ekip končujejo z ogrevanjem.
0'
  V začetni enajsterici pri domačih je tudi nova okrepitev Lendavčanov, Dalibor Volaš, ki je na stadion pod vinogradi prišel zadnji dan prestopnega roka. Mariborčani so Primorca posodili do konca letošnje sezone.
0'
  Nogometaši obeh ekip so že pritekli na igrišče. Lendavčani bodo začeli v modri, Goričani pa v beli športni opremi.
0'
  Pri domačih je na klopi ostal estonski reprezentant Vassiljev, ki je na reprezentančni tekmi dosegel zadetek za svojo domovino.
0'
2'
  Srečanje se je začelo izjemno živahno. Najprej je proti vratom stekel Velikonja, v naslednji akciji pa je na robu kazenskega prostora padel Jankovič, a je piškalka glavnega sodnika ostala nema.
4'
  Demirovič je podal proti Velikonji, ki se je spotaknil v kazenskem prostoru.
4'
  Prosti strel za domače na sredini igrišča.
6'
  Lepa akcija Goričanov, a so bili gostje neodločni. V nadaljevanju poskus protinapada Nafte, a so izsili le avt.
7'
  Prvi kot na srečanju. Iz desne ga za Nafto izvaja Mujakovič. Ošlaj strelja z glavo in zadane vratnico.
8'
  Oglasili so se domači navijači, ki so začeli glasno navijati.
9'
  Etien Velikonja je dobil rumeni karton.
9'
  Velikonja je dobil rumeni karton, ker je v živem zidu stal preblizu.
10'
  Po boljšem začetku Gorice, je sedaj Nafta prevzela pobudo.
11'
  Tretji kot za Nafto, po zmedi v kazenskem prostoru, Demirovič izbija žogo.
12'
  Velikonja poskuša s kakšnih tridesetih metrov, vendar strelja visoko preko vrat.
14'
  Damjan Ošlaj je dobil rumeni karton.
15'
  Zaradi ugovarjanja rumeni karton za kapetana domačih.
16'
  Admir Kršič je dobil rumeni karton.
16'
  Zaradi grobega prekrška je goriška desetica dobila prvi rumeni karton.
19'
  Priložnost za Nafto. Koplarovics se je sam znašel pred Pirihom, ki pa je strel obranil
19'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Goran Galešič.
20'
  Demirovič je zapustil igro zaradi poškodbe, ki jo je staknil v enem izmed zračnih dvobojev.
24'
  Tempo je nekoliko padel. Moštvi sta enakovredni.
25'
  Menjava: iz igre Bela Koplarovics, v igro Konstantin Vassiljev.
26'
  Prekršek nad Velikonjo 25 metrov stran od lendavskih vrat.
26'
  Prosti strel bo izvajal Kršič.
27'
  Zadel je živi zid.
28'
  Dolga podaja proti Ostercu, ki pa ni uspela.
29'
  Nov kot za Nafto. Potem, ko je vstopil v igro bo za prekinitve zadolžen Estonec Vassiljev.
30'
  Gregor Bunc je dobil rumeni karton.
30'
  Prekršek nad Galešičem na desni strani kazenskega prostora.
31'
  Do odbite žoge je prišel Velikonja, vendar so njegov strel domači blokirali.
34'
  Ošlaj je ukradel žogo in jo poslal do Jankoviča, ki pa je izsili le avt.
35'
  Lepa kombinacija Nafte, vendar je na koncu Matjašec slabo podal v kazenski prostor.
36'
  Prekršek nad Ostercom. Prosti strel na levi strani.
37'
  Kršič je podal v kazenski prostor, kjer je z glavo podaljšal Balažic, na drugi vratnici pa je pred Velikonjo v kot izbil Bunc.
37'
  Prvi kot za Gorico.
37'
  Z glavo je poskušal Balažic, a je bil nenatančen.
38'
  Strel Seboka v kazenskem prostoru po sredini vrat in Pirih se je izkazal.
39'
  Jozsef Sebök je dobil rumeni karton.
39'
  Zaradi ugovarjanja je Sebok dobil rumeni karton.
40'
  Še ena žoga za osamljene naftaše. Tokrat je z močnim strelom z roba kazenskega prostora poskušal Čeh, a je meril malce previsoko.
41'
  Prva resnejša akcija Volaša, ki pa ni uspel prebiti gostujoče obrambe.
43'
  Odlična akcija domačih. Vassiljev je ostal osamljen na levi strani, prejel žogo in potegnil proti goriškim vrato, na koncu pa se je namesto za močan strel odločil, da spodkoplje žogo in Pirih ni imel večjih težav.
44'
  Nevaren prosti strel Gorice v levi kot, vendar je Murko strel obranil.
45'
  Prekršek nad Jankovičem kakšnih 20 metrov stran od vrat Gorice.
45'
  Močan strel Vassiljeva, ki je zadel Rakuščka v glavo. Strel je bil tako močan, da je slednji obležal in potreboval zdravniško pomoč.
45'
  Izjemen strel Jankoviča povsem z desne strani. Piriha je rešil okvir vrat.
45'
45'
  Jankovič je po strelu v zadnji minuti 1. polčasa začutil bolečino v desni nogi. V slačilnico je odšel rahlo šepajoč.
45'
45'
  Menjava: iz igre Siniša Jankovič, v igro Leon Horvat.
46'
  Jankovič je očitno zaradi poškodbe ostal v slačilnici.
47'
  GOOOL! Zadel je Amel Mujakovič!
48'
  Žoga se je prikotalila do Mujakoviča, ki je čakal na robun kazenskega prostora. Odločil se je za strel iz prve in zadel za 1:0.
50'
  Gregor Balažic je dobil rumeni karton.
51'
  Prosti strel za Nafto z desne strani. Predložek je postal lahek plen goriškega vratarja Piriha.
53'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
57'
  Menjava: iz igre Sebastjan Komel, v igro Matija Škarabot.
57'
  Oba trenerja imata na voljo samo še eno menjavo.
60'
  Osterc je najprej na levi strani preigraval, nato pa poslal izjemen predložek na desno, kjer je na prvo ustrelil Galešič, a je meril previsoko.
60'
  Takoj zatem je sledila nevarna akcija na drugi strani, kjer sta kombinirala Volaš in Sebok, a ostalo je pri 1:0.
61'
  Še ena nevarna akcija, pe enkrat je nevarno zapretil Sebok, a tudi ta strel je zletel preko vrat.
63'
  Nevarne akcije se vrstijo ena za drugo. Tokrat so spet zapretili Goričani, ki pa so bili nenatančni. Še en strel preko vrat.
66'
  Prekršek nad Volašem 25 metrov stran od gostujočih vrat.
66'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Gregor Balažic je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
68'
  Vassiljev se je odločil za podajo na desno, kjer je imel Ošlaj veliko prostora in časa za strel, a je zaspal in na koncu se je akcija končala brez neposrednega strela proti vratom.
69'
  Bunc je na levi strani podal žogo proti gol avt črti kamor je stekel Vassiljev, ki je iz mrtvega kota našel rešitev in kirurško natančno podal pred vrata Volašu, ki pa je zgrešil žogo.
71'
  Mujakovič je lepo podal v prazen prostor, vendar je bila žoga za malenkost premočna za Bunca, ki je vtekal.
71'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Emil Miljkovič.
72'
  Vučičevič je opravil še zadnjo zamenjavo. Volaš je za današnjo predstavo dobil aplavz domačih navijačev.
73'
  Miljkovič je močno ustrelil z roba 16-metrskega prostora, a je bil Pirih na pravem mestu.
73'
  Amel Mujakovič je dobil rumeni karton.
74'
  GOOOL! Zadel je Admir Kršič!
74'
  Potem ko je Mujakovič napravil prekršek za prosti strel na desni strani, je Kršič s kakšnih 30-ih metrov poskušal z zavitim predložkom v kazenski prostor. Žoge se nihče dotaknil, okroglo usnje pa se je od tal odbilo in končalo za hrbtom Tomaža Murka.
77'
  Miljkovič nevarno strelja z neposredne bližine in zatrese prečko.
78'
  Goran Galešič je dobil rumeni karton.
80'
  Prekršek nad Galešičom. Prosti strel za Gorico z desne s kakšnih 20-h metrov.
82'
  Galešič je ukradel žogo, jo podal na kratko do Gorinška, ki je podal dolgo podajo naprej, kjer pa je Murko prehitel Velikonjo in priložnost je splavala po vodi.
83'
  Sebok je izbajal prosti strel za Nafto na robu kazenskega prostora, vendar je meril zelo slabo in zadel živi zid.
83'
  Goran Galešič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
85'
  Galešič je napravil prekršek povsem na robu kazenskega prostora. Prosti strel z leve. V kazenskem prostoru je žoga zadela Gorinška, ki je obležal na tleh.
85'
  Nafta si je priborila nov kot.
88'
  Naftaši so v napadalni polovici izgubili žogo, ki jo je ukradel Osterc, ki je švignil kot veter mimo Lendavčanov. To je bil protinapad 2 na 1. Osterc je podal do Velikonje, ki pa je zapravil smrtno priložnost za vodstvo z dvema igralcema manj.
88'
  Milan Osterc je dobil rumeni karton.
89'
  Lendavčani so zapravili še eno priložnost. Po podaji na desno, tam ni bilo nikogar, ki bi ustrelil proti vratom.
90'
  Še en nevaren strel domačih. Sebok je meril previsoko.
90'
  Četrti sodnik je pokazal tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Vassiljev meril v desni zgornji kot Pirihovih vrat, a je bil nenatančen.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Aleš Čeh!
90+3'
  Nafta je vendarle zadela. Po mngih neuspešnih strelih je v gneči pred goriškimi vrati povratnik zadel za vodstvo tri točke.
90+3'
90+3'
  Nafta je zmagala in se s tremi novimi točkami odlepila z dna lestvice, kjer se je po porazu znašla Gorica, ki so dno razpredelnice deli z Domžalami.