8. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  12.09.2009 ob 16.00

Olimpija

4 : 2

CM Celje

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Kogej Milan (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz sončne Spodnje Šiške! Pred nami je srečanje osmega kroga 1. SNL med domačo Olimpijo in MIK CM Celjem. V Ljubljani 20 minut pred začetkom tekme zares prijetnih 25°C. Ob suhem ozračju so razmere za nogometno igro tako skoraj idealne.
0'
  Gre za 42. medsebojno srečanje današnjih tekmecev. Zmaji imajo na računu 20 zmag, sedemkrat sta se moštvi razšli brez zmagovalca, 14-krat so slavili Celjani. Tudi razlika v zadetkih na strani Olimpije - 74:61
0'
  A so favoriti današnjega srečanja vsaj na papirju brez dvoma gostje, ki so v uvodnih sedmih kolih nanizali 4 zmage, remi in 2 poraza ter s 13 točkami držijo tretje mesto na lestvici. Olimpija pa je ob treh zmagah in štirih porazih s sedmimi točkami (-2 točki zaradi neodigrane tekme v minuli sezoni) na 7. mestu.
0'
  Med tednom je prišlo do spremembe na klopi Olimpije. Novi strateg Zmajev je Robert Pevnik. Zanimivo, 40-letni strokovnjak s Polzele je 28. avgusta 1991 v dresu Celja odigral sploh prvi prvenstveni derbi med današnjima tekmecema (0:0). Kot trener je nato vodil tudi celjske mladince, v prvi ligi pa ptujsko Dravo in nazadnje Domžale.
0'
  Do kadrovskih sprememb je prišlo tudi v vrstah gostov. Pred desetimi dnevi je polletno pogodbo s Celjem podpisal 21-letni hrvaški napadalec Domagoj Duspara, občasni član hrvaške mlade reprezentance, ki si je izkušnje doslej v glavnem nabiral pri avstrijskih nižjeligaših. A ga tokrat še ni med kandidati za nastop.
0'
  V obeh taborih imajo nekaj težav s poškodbami. Navijači Olimpije bodo danes tako pogrešali Luko Pavlina in Almirja Rahmanoviča, Celjani pa Maria Močiča. Težav s kartoni ni.
0'
  Tekmo bo sodil Damir Skomina (Koper), s pomočnikoma Robertom Zirnsteinom (Portorož) in Milanom Kogejem (Idrija). Četrti sodnik je Roberto Ponis (Koper), delegat pa Branko Gros (Beltinci).
0'
  Na štadionu v Spodnji Šiški se je v prijetnem sobotnem popoldnevu zbralo okoli 1000 gledalcev.
0'
  Začetni enajsterici pravkar prihajata na igrišče. Olimpija v zeleni, Celje v beli športni opremi.
0'
1'
  Na samem začetku nekoliko več pri žogi Celjani.
3'
  Igra v glavnem poteka na sredini igrišča.
4'
  Po prodoru Cimerotiča obetavna akcija Olimpije, ki se je končala s prepovedanim položajem Bubanje.
6'
  Terensko pobudo je zdaj prevzela Olimpija.
8'
  Lep prodor Škerjanca (Olimpija) po desni strani in podaja v kazenski prostor, kjer pa je eden domačih nogometašev storil prekršek nad gostujočim vratarjem Mujčinovićem.
10'
  Prosti strel za Celje. Oddaljenost slabih 20 metrov.
11'
  Poizkusil je Sebastjan Gobec, žoga je zletela kak meter mimo desne vratnice vratarja Oblaka.
11'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
13'
  Lovrečič je iz prostega strela, kakih 25 metrov od domačih vrat, sicer podal, a je žoga preletela vse in na koncu presenetila še domačega vratarja Oblaka.
15'
  Olimpiji ne preostane drugega, kot da pred domačimi gledalci odločno krene po izenačenje. Zato rahla terenska premoč zelenih ne preseneča.
16'
  Prvi kot za Olimpijo.
18'
  Strel Olimpije: po kotu je do strela z 10-ih metrov prišel Da Silva. Žoga je oplazila enega od gostujočih branilcev, upočasnila in končala v rokah vratarja Mujčinovića.
18'
  Nov kot za Olimpijo. Podal bo Roj.
19'
  Predložej Roja lovi vratar gostov. Nad katerim je Šporar (Olimpija) v skoku napravil precej grob prekršek.
19'
  Miha Šporar je dobil rumeni karton.
20'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
20'
  Gobec (Celje) je karton prejel zaradi besednega dvoboja in prerivanja s Šporarjem.
22'
  Igra znova poteka med obema kazenskima prostoroma s številnimi visokimi žogami in majhnimi prekrški.
23'
  Tretji kot za Olimpijo. Znova Roj. Celjani izbijajo v avt.
25'
  Lepa kombinacija Celja: 30 metrov od vrat Olimpije so kombinirali Anđelkovič, Dvorančič in Biščan, pri čemer se je slednji znašel v prepovedanem položaju.
27'
  Lepo je prodiral Cimerotič (Olimpija), nato podal do Škerjanca, ki pa se je na robu gostujočega kazenskega prostora nato zapletel in obetavna akcija je splavala po vodi.
29'
  Prosti strel za Celje: Lovrečič iz okoli 40-ih metrov. Lovi domači vratar Oblak.
30'
  Miroslav Cvijanovič je dobil rumeni karton.
31'
  Prosti strel za Celje iz okoli 30-ih metrov: Biščanov strel je domači živi zid poslal v prvi kot za Celjane.
33'
  Po nenevarnem kotu Celjanov se je igra znova nekoliko umirila in v glavnem poteka med obema kazenskima prostoroma.
35'
  Nekoliko več pri žogi Olimpija, ki pa za zdaj ne najde načina, kako bi prebila dobro organizirano obrambo Celjanov.
37'
  Cimerotič (Olimpija) je lepo podal iz kota, a je žoga zadela povsem nepripravljenega Da Silvo, ki bi osamljen lahko meril veliko veliko bolje.
40'
  Obetavna akcija Olimpije: po dolgi podaji iz stranskega avta je v kazenski prostor po levi prodrl Bubanja, podal na desno do Škerjanca, ki pa je bil kak korak prekratek, da bi žogo pospravil v nebranjeni del celjskih vrat.
43'
  Žogo skušajo v nogah čim dlje zadržati domači nogometaši, ki poizkušajo tako po levi kot po desni, a ne najdejo poti proti gostujočim vratom.
44'
  Še vedno traja pritisk Olimpije, ki pa do tega trenutka ni obrodil sadov.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
45'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Senad Tiganj.
45'
  Menjava: iz igre Rok Roj, v igro Agim Ibraimi.
45'
45'
  Domači strateg Pevnik se je z dvema menjavama več kot očitno opredelil za popoln napad na izenačenje.
48'
  Po dokaj medlem prvem polčasu tudi v uvodnih minutah drugega polčasa nič ne kaže na to, da bi se tempo bistveno dvignil. Igra med obema kazenskima prostoroma, ki je na tem srečanju ne manjka.
51'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Cimirotič!
52'
  Cimerotič je zadel po hudi napaki celjske obrambe, ki mu je okoli 25 metrov od vrat podarila žogo. Nato je krenil v samostojni prodor, preigral tudi vratarja gostov Mujčinovića in zadel za 1:1.
55'
  Celjane je nenadno izenačenje domačih več kot očitno šokiralo. Olimpija nadaljuje z ofenzivo za drugi zadetek.
57'
  GOOOL! Zadel je Davor Škerjanc!
59'
  Škerjanc je po kombinaciji Cimerotiča in Tiganja s čudovitim plasiranim strelom zadel levi zgornji kot celjskih vrat. 2:1 za domače. Green Dragonsi so drugi zadetek proslavili z metanjem bakel na atletsko stezo.
60'
  Nevaren strel Cimerotiča (Olimpija) iz okoli 20-ih metrov. Brani Mujčinović.
60'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Rajko Rep.
62'
Gol (11m)
  GOOOL! Uroš Korun je zadel enajstmetrovko!
63'
  Korun je z enajstmetrovke zadel zgornji levi kot domačih vrat, potem ko je v svojem kazenskem prostoru z roko igral Cvijanovič.
63'
  Vratnica Olimpije: Da Silva
65'
  Nov strel Olimpije: Po samostojnem prodoru je iz okoli 20-ih metrov čez gol ustrelil Tiganj.
68'
  Igra se je po neverjetnih 20 minutah zdaj znova nekoliko umirila. Rahlo terensko premoč pa ima Olimpija.
68'
  Darijo Biščan je dobil rumeni karton.
70'
  Erik Salkič je dobil rumeni karton.
70'
  Salkič si je rumeni karton prislužil z vlečenjem za dres. Nepravilno je ustavil prodirajočega Darija Biščana.
71'
  Menjava: iz igre Darijo Biščan, v igro Aljaž Horvat.
75'
  GOOOL! Zadel je Senad Tiganj!
76'
  Tiganj je iz neposredne bližine zadel prazna vrata, potem ko je obrambo gostov z nekaj sreče izigral Škerjanc.
77'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Željko Filipovič.
77'
  Škerjanc si je za zadetek in dobro igro prislužil velik aplavz.
78'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
78'
  Ibraimi je v kazenskem prostoru Celja skušal simulirati prekršek za 11-metrovko. Sodnik Damir Skomina ni nasedel.
81'
  Nevaren strel Olimpije: po podaji Tiganja je z leve strani kazenskega prostora poizkusil Cimerotič, Mujčinović pa s skrajnimi močmi odbil.
82'
  Lepa diagonalna podaja Tiganja na desno stran in nevaren strel Ibraimija (Olimpija) po sredini celjskih vrat. Močan strel je Mujčinovič izboksal iz kazenskega prostora.
85'
  Nova velika napaka, tokrat celjskih vezistov. Do žoge je 30 metrov od vrat prišel Cimerotič (Olimpija), še nekoliko potegnil proti vratom in močno ustrelil proti celjskim vratom. Žoga preveč po sredini vrat, zato Mujčinović ni imel težkega dela.
89'
  Lepa priložnost za Celje: po podaji Koruna v prostor se je pred domačim vratarjem Oblakom sam znašel Horvat. A je Oblak lepo refleksno obranil z nogo.
90'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
90'
90+1'
  Tiganj je zadel iz 40-ih metrov v stilu legendarnega bežigrajskega zadetka Milenka Ačimoviča. Žogo mu je s katastrofalnim degažiranjem poklonil gostujoči vratar Mujčinović, ki danes zares nima svojega dne.
90+1'
90+1'
  Po frontalnem napadu v drugem polčasu je Olimpija prišla do zmage s 4:2. Domači strateg Robert Pevnik je tako že na debiju z menjavami zadel v polno.
90+1'
  Še naprej ostanite z nami! Ob 20. uri sta na sporedu še zadnji srečanji 8. kroga med velenjskim Rudarjem in Interblockom ter Mariborom in ptujsko Labod Dravo.