10. krog |  Celje, Arena Petrol |  23.09.2009 ob 20.15

CM Celje

0 : 1

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Podgornik Janez (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep dober večer iz Celja !!!
0'
  Celjska Arena Petrol je prizorišče zadnje tekme 10. kroga prve slovenske lige. Po dveh zaporednih porazih Celjane, nocoj čaka izredno težka naloga. Premagati bodo poskušali vodilno ekipo letošnje sezone, Koper, ki je še edino neporaženo moštvo v letošnji sezoni.
0'
  Trenutno je 19 stopinj Celzija, torej odlični pogoji za lepo nogometno predstavo.
0'
  Pri domačih nocoj manjkajo poškodovani Dejan Urbanč, Marijo Močič in Boris Mijatovič. Pri Kopru sta poškodovana Ermin Hasič in Andraž Struna. Kristjan Polovanec in Saša Božičič počivata zaradi rdečga kartona, ki sta si ga prislužila v prejšnjem krogu.
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni pomerili v 1. krogu, ko so Koprčani na domači zelenici z golom Božičiča premagali Celjane z 1:0.
0'
  Celjani se bodo nocoj poskušali revanširati Kopru in jim zadati prvi poraz v letošnji sezoni.
0'
3'
  Celjani so imeli hiter protinapad preko Lovrečiča in Kačičnika, strel slednjega z desne je zletel preko gola Neneziča.
5'
  Lepa priložnost za Celjane, strel Koruna od daleč je vratar Nenezič obranil s skrajnimi močmi.
7'
  V uvodnih minutah boljša igra domačih, ki hitro zaustavljajo napade vodilne ekipe prvenstva.
7'
  Celjani so tudi precej več pri žogi.
9'
  Koprčani bodo imeli prvi kot, iztržil ga je Mitja Brulc.
10'
  Po podaji Pavlina, so Celjani žogo izbili izven kazenskega prostora.
12'
  Drugi kot za Koper, spet bo podajalec Miran Pavlin.
13'
  Premočna podaja, žoga je končala le v avtu.
14'
  Pavlin je prišel do strela z roba kazenskega prostora, iztržil je nov kot.
15'
  Predložek Pavlina je bil kar nevaren, toda vratar Mujčinovič je žogo uspešno odbil.
15'
  GOOOL! Zadel je Aleksander Rajčevič!
17'
  Po podaji Raduljka v kazenski prostor, je Rajčevič premagal vratarja Mujčinoviča.
18'
  Celjani so imeli polpriložnost, Gobec se je odločil za strel s kakšnih 25-ih metrov. Žoga je končala visoko preko gostujočega gola.
20'
  Celjani imajo prvi kot, podajalec Gobec. Vratar Nenezič žogo izbija izven nevarne cone.
21'
  Prosti udarec za Gobca iz desne strani, po njegovem predložku domači spet niso prišli do pravega zaključnega strela.
22'
  Novi prosti strel za domače. Razdalja slabih 30 metrov. Nevaren strel Biščana, ki pa je zletel le nekaj centimetrov mimo desne vratnice koprskega vratarja.
25'
  Domači nogometaši so po prejetem zadetku zaigrali precej bolje.
28'
  Lepa kombinacija Celjanov. Iz desne strani je v kazenski prostor podal Kačičnik, strel Dvorančiča pa je končal preko gostujočega gola.
29'
  V kazenskem prostoru je preigraval Pavlin, nato še streljal, vratar Celja pa je žogo odbil v šesti kot za Koper.
32'
  Prosti udarec za Koper. Pavlin je poslal podajo v kazenski prostor, celjski branilci so žogo izbili.
35'
  Protinapad Celjanov preko Štrausa, ki je lepo našel Dvorančiča, ta pa se je zapletel na desni strani kazenskega prostora, njegov predložek pa je nato končal le v golavtu.
37'
  Celjani so spet imeli lepo priložnost Dvorančič je lepo našel Štrausa, ki je streljal preveč po sredini, tako, da koprski vratar ni imel težav.
37'
  Boris Bjelkanovič je dobil rumeni karton.
38'
  Priložnost za goste, strel Sesarja je Mujčinovič odbil v novi kot za Koper.
41'
  Prekršek v korist Celja, ki bo imel prosti udarec iz ugodne razdalje.
42'
  Izjemen udarec Lovrečiča iz prostega strela, vratar Nenezič pa je tokrat posredoval odlično ter preprečil izenačenje.
45'
  V Areni Petrol bomo videli le minuto sodniškega dodatka.
45'
46'
46'
  Končan je prvi polčas, Koprčani vodijo z zadetkom Rajčeviča. Celjani niso nič slabši nasprotnik, prej obratno. Prikazali so hitro in dopadljivo igro. Koprčani pa igrajo racionalno in potrpežljivo.
46'
  Čaka nas torej zanimiv drugi del srečanja.
46'
  Prekršek Kariča nad Lovrečičem. Prosti udarec za Celjane (po sredini - razdalja 30 metrov).
47'
  Močan strel Sebastjana Gobca, spet se je z obrambo izkazal odlični Igor Nenezič.
50'
  Nevaren strel Rajka Repa od daleč, ki bi skoraj presenetil koprskega čuvaja mreže.
53'
  Lepa podaja Sesarja do Pavlina, njegov strel pa je zletel nevarno mimo celjskega gola.
56'
  Prekršek nad Lovrečičem, novi prosti strel za domače. Tokrat z leve strani podaja Lovrečič. Po veliki gneči je do strela prišel Andelkovič.
58'
  Na drugi strani dve priložnosti za Koper, najprej strel Guberca, nato še poskus Pavlina.
60'
  Enes Handanagič je dobil rumeni karton.
61'
  Prosti udarec za Lovrečiča. Predložek v kazenski prostor, z glavo je poskušal Biščan, strel pa mimo leve vratnice.
63'
  Celjani imajo v 2. polčasu veliko priložnosti, so boljši nasprotnik, manjka jim tudi malce sreče.
66'
  Trenutno se napadi obeh ekip končujejo na sredini igrišča.
67'
  Visok ritem igre je malce padel.
68'
  Menjava: iz igre Darijo Biščan, v igro Roman Bezjak.
69'
  Gobec je iztržil kot za Celjane.
70'
  Predložek Lovrečiča ni prinesel novega strela domačih.
71'
  Igor Nenezič je dobil rumeni karton.
72'
  Vratar Kopra je prejel kazen zaradi zavlačevanja.
73'
  Roman Bezjak je dobil rumeni karton.
73'
  Prekršek Bezjaka nad Kovačevičem. Prosti udarec za Koper.
74'
  Miran Pavlin je sprožil nevaren strel, vratar Mujčinovič je žogo odbil v kot.
76'
  Uroš Korun je dobil rumeni karton.
78'
  V zadnjih minutah pritisk Kopra, toda brez pravih priložnosti.
81'
  Najlepša priložnost za Koper v 2. polčasu. Pravi slalom Kariča, njegov strel pa je Mujćinovič obranil.
87'
  Menjava: iz igre Uroš Korun, v igro Saša Bakarič.
87'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Amel Kamberovič.
87'
  Aleš Kačičnik je dobil rumeni karton.
87'
  Menjava: iz igre Ivan Sesar, v igro Damir Hadžič.
88'
  Saša Bakarič je dobil rumeni karton.
89'
  Prosti strel za goste. Strel Pavlina brez nevarnosti za celjsega vratarja.
90'
  Še 3. minute sodniškega dodatka bomo videli v Celju.
90+1'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Mitja Viler.
90+3'
  Nov poskus gostov od daleč, iz kakšnih 25-ih metrov je poskušal Guberac, celjski vratar pa dovolj zanesljiv.
90+3'
90+3'
  Koprčani so prišli do novih 3-eh točk ter ostajajo neporaženi v letošnji sezoni. Celjani so nocoj bili celo boljši nasprotnik, imeli več priložnosti, toda zmanjkalo jim je tudi nekaj sreče. To je tretji zaporedni poraz celjskih nogometašev. Kopračani pa so z novo prvenstveno zmago še povišali prednost na prvenstveni lestvici.