13. krog |  Celje, Arena Petrol |  17.10.2009 ob 18.00

CM Celje

3 : 1

Interblock

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Kepe Štefan (1. pomoč), Žekš Zoran (2. pomoč) , Jeneš Boris (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep sobotni pozdrav iz celjske Arene Petrol.
0'
  Čakamo na začetek srečanja 13. kroga Prve slovenske lige med 4. uvrščenim CM Celjem in Interblockom, ki trenutno zaseda 6. mesto na prvenstveni lestvici.
0'
  V Celju je trenutno okoli 7 stopinj Celzija, videlio bomo kako se bodo nogometaši znašli v bolj zimskih pogojih.
0'
  V tem trenutku se obe ekipi ogrevata na igrišču celjskega štadiona.
0'
  Pri domači ekipi zaradi poškodb manjkata Dario Biščan in Aleš Kačičnik. Pri Interblocku trener Igor Benedejčič zaradi poškodbe ne more računati na Amerja Jukana.
0'
  Celjani so na zadnjih treh tekmah na domači zelenici ostali brez zmage (remi proti Nafti in poraza proti Kopru ter Domžalam. Bomo videli kateri ekipi je bolj ustrezal reprezentančni odmor.
0'
  Obe moštvi pravkar prihajata na igrišče.
0'
  Prvi medsebojni obračun v letošnji sezoni so v Ljubljani dobili celjski nogometaši z 2:1.
0'
1'
  Gobec se je odločil za strel z velike razdalje, precej mimo gola Interblocka.
2'
  Prvi kot za goste. Iličič je podal v kazenski prostor, Tabot pa je streljal preko gola Mujčinoviča.
4'
  Še en poskus Tabota od daleč, strel po tleh, brez težav za celjskega vratarja.
8'
  Lepa priložnost za Celjane, za strel z desne strani kazenskega prostora se je odločil Dvorančič. Žoga je zletela mimo leve vratnice Interblocka.
9'
  Prvi kot za Celjane. Podaja Gobca, gostje so žogo odbili v nov kot.
10'
  GOOOL! Zadel je Boris Bjelkanovič!
11'
  Po podaji s kota je do žoge prišel Rajko Rep, ki je podaljšal do branilca Bjelkanoviča, ki je iz neposredne bližine premagal vratarja Rozmana.
12'
  Izjemna priložnost za Interblock. Milenkovič je lepo prodrl po desne strani, njegov strel pa je Mujčinovič obranil.
13'
  Še en poskus Milenkoviča, tokrat s kakšnih 20-ih metrov, visoko preko domačega gola.
13'
  Zaenkrat spremljamo zelo dinamično, odprto srečanje.
18'
  Podaja Dvorančiča v kazenski prostor, Bezjak je bil za odtenek prepočasen. Na koncu zanesljiv vratar Rozman.
19'
  Po podaji Milenkoviča, se je za strel odločil Rakovič, toda bil nenatančen.
20'
  Interblock postaja vse nevarnejši, ampak Celjani jim ne puščajo veliko prostora za zaključne strele.
23'
  Prosti strel za Celjane. Razdalja je dobrih 30. metrov.
23'
  Po podaji Lovrečiča, so bili domači v prepovedanem položaju.
24'
  Dejan Urbanč je dobil rumeni karton.
25'
  Urbanč je storil prekršek nad Iličičem.
25'
  Prosti udarec za Interblock.
28'
  Menjava: iz igre Theophile Ntame, v igro Benjamin David Gill.
30'
  Ritem igre je malce padel, zato posledično manj priložnosti v Areni Petrol.
32'
  Lepa podaja Bakariča v kazenski prostor do Dvorančiča, njegov strel z glavo iz neposredne bližine, pa ni predstavljal velikih težav za Rozmana.
34'
  GOOOL! Zadel je Roman Bezjak!
35'
  Celjani so povišali na 2:0. Lepa, hitra akcija, ki jo je začel na desni strani Bakarič, ki je podal do Urbanča, ta pa je našel povsem samega Bezjaka v kazenskem prostoru gostov.
38'
  Spet so bili nevarni Celjani. S kakšnih 20-ih metrov je poskušal Dvorančič, a zgrešil vrata Interblocka.
42'
  Celjski nogometaši kljub visokemu vodstvu ostajajo boljši nasprotnik.
44'
  Nevaren strel Celjanov, Dvorančič je poskušal z roba kazenskega prostora, toda ni bil natančen.
45'
  Le minuta sodnikovega dodatka v Celju.
45'
45'
  Menjava: iz igre Josip Iličič, v igro Matic Fink.
46'
46'
  Po prvem delu srečanja imajo Celjani prednost dveh golov. Igralcem Interblocka sta dvo gola v mreži nekoliko načela samozavest. Videli bomo, če so sposobni varovanci Igorja Benedejčiča narediti preobrat v 2. polčasu.
46'
  Trener Benedejčič je izkoristil že dve menjavi.
47'
  Gostje so drugi del srečanja začeli zelo podjetno. Strel Rakoviča je zletel visoko preko celjskega gola.
48'
  Nevaren predložek Tabota, Gobec je žogo izbil v kot.
51'
  Lepa priložnost za interblock, najprej strel rezervista Finka od daleč, vratar Mujčinovič je žogo odbil do Tabota, ta pa je zadel le zunanji del mreže. Najnevarnejši poskus gostov na srečanju.
53'
  Celjani so v podrejenem položaju na začetku 2. polčasa. Interblock na vse pretege poskuša priti do znižanja izida.
56'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Uroš Korun.
60'
  Na igrišču se ne dogaja nič drastičnega. Tudi pritisk Interblocka počasi popušča.
62'
  Po dolgi podaji Gobca je do strela prišel Bezjak. Žoga je zletela kar precej mimo desne vratnice Rozmana.
65'
  Protinapad Celjanov je po podaji Dvorančiča zaključil Roman Bezjak, ki je bil spet nenatančen.
68'
  Ponovno so Celjani tisti, ki narekujejo tempo igre.
70'
  Gostje se trentno bolj branijo, zato pa prežijo na hitre protinapade.
70'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Marijo Močič.
72'
  Kot za domače, izvajalec je rezervist Močič. Po gneči v kazenskem prostoru so se igralci Interblocka rešili brez težav.
74'
  Prekršek nad Bezjakom. Prosti strel za Celjane.
74'
  Slabo so domači izvedli ta prosti udarec, tako, da niso prišli do strela proti vratom Rozmana.
75'
  Menjava: iz igre Ermin Rakovič, v igro Luka Majcen.
76'
  Enajstmetrovka za Celjane. Kokot je zaustavil Bezjaka v kazenskem prostoru s prekrškom, sodnik Bukovec je pokazal na belo točko.
77'
Gol (11m)
  GOOOL! Uroš Korun je zadel enajstmetrovko!
78'
  Strel Koruna po tleh, vratar Rozman je premagan. Visokih 3:0 za Celje !!!
78'
  Aleš Kokot je dobil rumeni karton.
80'
  Menjava: iz igre Roman Bezjak, v igro Iztok Močivnik.
84'
  Ljubljančani se trudijo po najboljših močeh, Celjani pa imajo vso situacijo pod kontrolo.
86'
  Iz prostega strela natančna podaja Grabusa v kazenski prostor, Gil pa je zgrešil iz neposredne bližine celoten celjski gol.
86'
  Slaviša Dvorančič je dobil rumeni karton.
88'
  Prosti udarec za Urbanča, močan strel mimo leve vratnice Matjaža Rozmana.
89'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
90'
  V Areni Petrol nas čakajo 3. minute sodnikovega dodatka.
90+1'
Gol (11m)
  GOOOL! Vladimir Milenkovič je zadel enajstmetrovko!
90+3'
  Prekršek nad Tabotom, sodnik je dosodil najstrožjo kazen za Interblock.
90+4'
90+4'
  Končni izid v Celju - zmaga Celjanov s 3:1. Ljubljančani so doživeli 7. prvenstveni poraz. Celjani pa so povsem zasluženo prišli do novih treh točk in s tem do 6. zmage v letošnji sezoni.