15. krog |  Celje, Arena Petrol |  28.10.2009 ob 18.00

CM Celje

0 : 4

Rudar

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 5

0'
  Lepo pozdravljeni iz Arene Petrol, kjer nas do lokalnega in derbija kroga med CM Celjem ter Rudarjem iz Velenja loči še dobrih 30 minut. Pogoji za tekmo bodo več kot odlični. Če sodimo po preteklih lokalnih derbijih se nam v Celju obeta lep obisk.
0'
  Domača ekipa se bo gostom poizkusila maščevati za prvo tekmo, želja gostov pa je predvsem se še bolj približati vodilnemu Kopru, ki je danes zabeležil prvi prvenstveni poraz.
0'
  Tako Celje kot Rudar sta v preteklem krogu remizirala. Celjani v Novi Gorici, Rudar na domačem igrišču s Koprom.
0'
4'
  Prva priložnost na srečanju se je ponudila gostom, ko je Mujakovič prodrl po desni strani kazenskega prostora, njegov predložek pred gol pa je Bakarič izbil z glavo.
5'
  Za tem je na drugi strani s prostega strela udaril Gobec, gostujoči vratar Savić pa je bil na mestu in uspešno zaustavil strel.
6'
  Po hitrem protinapadu se je Dvorančič sam znašel pred Savićem, a je slednji izvrstno izbil žogo v kot. Na drugi strani je bil Bezjak povsem osamljen, a je Dvorančič sam zaključil akcijo.
8'
  GOOOL! Zadel je David Tomažič Šeruga!
9'
  Velenjčani se kot prvi veselijo v Areni Petrol, ko je po podaji Jeseničnika in preigravanju v kazenskem prostoru zadel Tomažič Šeruga. Če ga gostitelji niso uspeli zabiti po prodoru Dvorančiča so gostje to še kako kaznovali.
12'
  Rusmin Dedič je dobil rumeni karton.
12'
  Po prekršku nad Repom je prvi rumeni karton na tekmi prejel gostujoči branilec Dedič.
14'
  Igra je zelo dinamična, na tribunah pa svoji moštvi spodbujata obe navijaški skupini, ki skrbita za odlično vzdušje.
17'
Gol (11m)
  GOOOL! Fabijan Cipot je zadel enajstmetrovko!
18'
  Fabijan Cipot je uspešno realiziral strel z enajstih metrov, ko je pred tem domači branilec Anđelkovič pravilno izbil žogo Mujakoviču, vendar se je glavni delilec pravice odločil za prekršek in strel z bele točke.
20'
  Gostje so na hitro povedli z 2:0 kar je zelo dobro za nadaljevanje, Celjani pa imajo sedaj zelo težko delo.
26'
  Z 20. metrov se je za strel odločil Dvorančič, vendar meril mimo gola.
30'
  Prosti strel Gobca z roba kazenskeag prostora je zaustavil gostujoči živi zid.
30'
  Po strelu Dvorančiča pred nekaj minutami je z razdalje poizkusil še Urbanč, a je meril Saviću v naročje, žoga pa je pred tem opazila še gostujočega branilca.
32'
  Po prodoru po levi strani je Bezjaku v zadnjem hipu zadetek preprečil vratar Savić.
33'
  Na drugi strani je po podaji Mujakoviča preko gola udaril Golob.
35'
  GOOOL! Zadel je Alem Mujakovič!
36'
  Velenjčani v Celju vodijo že s kar 3:0. Zmedu v domači obrambi je po podaji Trifkoviča izkoristil Alem Mujakovič in s pomočjo leve vratnice še tretjič v prvem polčasu zatresel domačo mrežo.
37'
  Milan Anđelkovič je dobil rumeni karton.
37'
  Glavni sodnik je po padcu Anđelkoviča v kazenskem prostoru ocenil, da je slednji simuliral ter mu pokazal rumeni karton.
43'
  Gostje so imeli priložnost še za povišanje prednosti, a je fenomenalno priložnost po podaji Jeseničnika z leve strani, sam pred golom zapravil Trifkovič, ko je meril mimo desne vratnice.
45'
  V prvem delu bomo gledali še eno minuto sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Po prvih 45. minutah Rudar zasluženo vodi s 3:0, ko je izkoristil ponujeno, gostitelji pa kljub nekaterim lepim priložnostim niso uspeli zadeti.
45'
45'
  Menjava: iz igre Rusmin Dedič, v igro Boštjan Kreft.
47'
  Gostje so nadaljevanje pričeli izjemno napadalno, igra je v teh trenutkih, ko bi pričakovali pred golomom Rudarja, pred domačim.
50'
  Boštjan Kreft je dobil rumeni karton.
52'
  Zopet izjemna priložnost za Rudar..a ne 100%, 1000 %, ko sta bila pred domačim golom Trifkovič in Mešić. Prvi je podal do Mešića, ki je imel prazen gol, a nesrečno udaril in zgrešil celoten gol.
57'
  Po podaji Lovrečiča je Dvorančič z 11m za las meril preko gola.
59'
  Zopet sta si Lovrečič in Dvorančič pripravila zelo dobro priložnost, vendar je slednji ob koncu akcije preslabo zadel žogo in Savić jo je brez večjih težav zaustavil.
61'
  Z desne strani igrišča in ob kotu je poizkusil Bakarič, a se je zopet izkazal Savić.
61'
  Alem Mujakovič je dobil rumeni karton.
63'
  Celjani so v zadnjih trenutkih vse bolj nevarnejši, a nikakor ne uspe realizirati priložnosti.
65'
  Savić se je izkazal še po strelu Bezjaka.
71'
  Prekršek Cipota v kazenskem prostoru nad Bezjakom, a piščal glavnega sodnika zopet nerazumljivo ostaja nema.
72'
  Trifkovič meri mimo leve vratnice, za tem mimo le-te tudi Golob.
75'
  Damjan Trifkovič je dobil rumeni karton.
76'
  Nikola Tolimir je dobil rumeni karton.
77'
  Bjelkanovićev strel z glavo je Savić izbil v kot.
80'
  Menjava: iz igre Mirza Mešič, v igro Tim Lo Duca.
80'
  Menjava: iz igre Miha Golob, v igro Petar Stojnič.
82'
  V Areni Petrol teče zadnjih osem minut lokanlega derbija, ki pa je že kar nekaj časa odločen. Kljub temu domači poizkušajo doseči zadetek, a je realizacija še naprej neuspešna.
85'
  GOOOL! Zadel je Tim Lo Duca!
86'
  Velenjčani so le še potrdili zmago, ko je zadel še Tim Lo Duca.
87'
  Roman Bezjak je dobil rumeni karton.
88'
  Strel Trifkoviča in možnost še petega zadetka je preprečil domači vratar Mujčinovič.
90'
  Do konca tekme nas loči še dve minuti sonikovega dodatka.
90+2'
90+2'
  Konec je tekme v Celju med ekipo CM Celjem in Rudarjem iz Velenja, slednji pa se veselijo visoke zmage s 4:0.
90+2'
  Tekmo je kot kaže prelomila situacija domače ekipe v uvodnih minutah srečanja, ko bi lahko povedla preko Dvorančiča, a slednji ni podal do osamljenega Bezjaka. Če ga niso domači dali so ga hitro prejeli in za tem še preko nepravično dosojene najstrožje kazni. Kljub vsemu se gostje veselijo zaslužene zmage, domači pa bodo novo zmago iskali v sobotnem srečanju, ko bodo gostovali v Ljudskem vrtu pri ekipi Maribora. Velenjčani, ki so se vodilnemu Kopru približali le na tri točke bodo gostili Dravo.