15. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  28.10.2009 ob 14.30

1 : 3

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 6

0'
  Spoštovane in spoštovani, lep pozdrav iz Kopra, kjer se ekpi Kopra in Maribora že ogrevata za nov prvenstveni obačun.
0'
  Moštvi bosta odigrali jubilejno, 50 medsebojno prvenstveno tekmo, 24 - tič se bosta pmerili na Bonifiki.
0'
  Na Obali so vremenske razmere za nogomet idealne, upajmo, da bodo to izkoristili tudi gledalci.
0'
  Koper bo zaigral brez poškodovanega Handanagića, Maribor pa brez Mezge in Bunderle, ki sta prav tako poškodovana ter Samardžiča, ki ima kartone.
0'
  Mariborčani v zadnjem obdobju igrajo bolje na gostovanjih, na drugi strani pa Koprčani po dveh domačih remijih iščejo pot do zmage.
0'
2'
  Preigravanje Pavlina, strel koprskega kapetana je zletel mimo vratnice v gol-out
5'
  Prekršek Rajčeviča nad Jeličem, prosti strel s 25. metrov je izvedel Džinić, ki je streljal nekaj metrov mimo vrat.
6'
  Po podaji Školnika je Tavares z glavo streljal čez koprska vrata.
9'
  Po podaji Karića je Pavlin z glavo streljal in zadel notranji del desne vratnice, žoga pa se je odbila v polje.
12'
  Prodor Jeliča, strel najboljšega strelca lige pa je zadel zunanji del koprske mreže.
15'
  Igralci obeh ekip igrajo zelo odprto.
16'
  Prodor Popovića, strel z desne strani kazenskega prostora pa je Nenezič zlahka ujel.
20'
  GOOOL! Zadel je Nebojša Kovačevič! Po podaji Brulca je Pavlin spustil žogo do Kovačeviča, ki je z bližine natančno streljal in ugnal Pridigarja.
22'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares! Izjemno preigravanje Tavaresa, ki je obšel tri tekmece in s 15. metrov ugnal Neneziča.Mariborčani so tako hitro izenačili.
23'
  GOOOL! Zadel je Armin Bačinovič! Bačinović je sprožil s 25. metrov in poskrbel za mariborsko vodstvo.
25'
  Armin Bačinovič je dobil rumeni karton.
30'
  Po hitro doseženih treh zadetkih je ritem nekoliko padel.
30'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
35'
  Bačinović je z 20. metrov streljal visoko čez domači gol.
38'
  Dejan Školnik je dobil rumeni karton.
41'
  Globinska žoga ni našla Mertlja saj je bil hitrejši domači vratar Nenezič.
42'
  Sijajen poskus Pavlina z 20. metrov, žoga je šla za malenkost mimo gostujočih vrat.
44'
  Koprčani so slabo izvedli prosti strel z levega roba kazenskega prostora, gostje so predložek zlahka odbili.
45'
  1. minuta sodniškega dodatka.
45+2'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton zaradi domnevno odigranega prekrška v kazenskem prostoru.
45+2'
45+2'
  Konec prvega polčasa v katerem smo spremljali dinamičen nogomet, videli tri zadetke in eno vratnico.
45'
45'
  Menjava: iz igre Marko Popovič, v igro Aleš Mejač.
46'
  Dva predložka Pavlina nista našla domačih igralcev v kazenskem prostoru.
51'
  Koprčani poskušajo s prodori zlasti po desnem boku, zaenkrat brez konkretnih učinkov.
55'
  Začetek drugega dela poteka v nižjem ritmu v primerjavi s prvim polčasom, strelov praktično ni.
60'
  Prekršek Karića nad Mertljem, 11 m za Mariborčane.
60'
Gol (11m)
  GOOOL! Dragan Jelič je zadel enajstmetrovko! Strel v desni zgornji kot je Nenezič skorajda uspel odbiti, vendarle je bila žoga poslana dovolj močno in Mariborčani so povišali.
62'
  Miran Pavlin je dobil rumeni karton.
63'
  Guberac je padel v kazenskem prostoru, sodnik Bukovec pa ni dosodil ničesar.
65'
  Menjava: iz igre Ivan Sesar, v igro Patrik Ipavec.
67'
  Menjava: iz igre Ivica Guberac, v igro Damir Hadžič.
68'
  Strel Radujka z neposredne bližine je zletel mimo mariborskih vrat.
69'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
71'
  Močan, vendar sredinski strel Tavaresa je Nenezič odbil v kot.
76'
  Prefinjen strel Pavlina z 18. metrov je Pridigar odbil v kot.
77'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton.
77'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Mitja Viler.
79'
  Domači trener Okčič je opravil vse menjave v želji za morebiten gol priključka.
83'
  Aljaž Struna je dobil rumeni karton.
84'
  Nekateri domači gledalci so že začeli zapuščati tribune Bonifike.
86'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Vito Plut.
87'
  Prekršek Pridigarja nad Brulcem, domača 11metrovka.
88'
  Marko Pridigar je dobil rumeni karton.
88'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Kristijan Polovanec je zgrešil enajstmetrovko! Streljal je mimo desne vratnice.
89'
  Matjaž Lunder je dobil rumeni karton.
90+3'
  Štiri minute podaljška.
90+4'
  Menjava: iz igre Armin Bačinovič, v igro Timotej Dodlek.
90+4'
90+4'
  Prvi poraz Luke Kopra v sezoni in pomembna zmaga Štajercev, ki so se dvignili po domačem porazu z Domžalami.