20. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  06.12.2009 ob 15.45

Rudar

0 : 2

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
6 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz mrzlega Velenja.
0'
  Na Mestnem štadionu ob jezeru čakamo na začetek srečanja 20. kroga med 2. uvrščenim Rudarjem in Mariborom, ki trenutno zaseda 5. mesto na lestvici.
0'
  Rudar je po 4-ih zaporednih porazih prišel do zmage na prejšnji tekmi, ko je v gosteh z 1:0 premagal Olimpijo. Maribor pa je v sredo klonil v Ljudskem vrtu proti Nafti z 1:2.
0'
  Rudar in Maribor sta se v letošnji sezoni pomerila dvakrat. Obakrat so bili uspešnejši varovanci trenerja Pušnika. V 2. krogu so v Velenju slavili z 1:0, v 11. krogu pa so v Mariboru zmagali z 2:0.
0'
  Pri Rudarju danes zaradi poškodb ne bodo igrali - Marko Tuomas Kolsi, Fabijan Cipot, Damjan Trifkovič, Renato De Moraes, na zadnji tekmi proti Olimpiji pa se je poškodoval še njihov najboljši strelec Mirza Mešič.
0'
  Trener Maribora Darko Milanič na današnji tekmi ne more računati na usluge Matjaža Lundra in Marka Popoviča.
0'
  Čakamo na začetek derbija slovenskega prvenstva.
0'
  Danes je zelo pomebna tekma za obe ekipi. Rudar ni vknjižil zmage na domačem igrišču že od 12. septembra, ko je z 2:1 premagal Interblock. Maribor je v zadnjih tednih kazal znake boljše forme, a je na zadnji tekmi doma izgubil proti Nafti. Mislim, da nas čaka zelo zanimivo srečanje.
0'
  Moštvi sta pravkar prišli na travnato podlago.
0'
3'
  Mariborčani so začeli zelo agresivno, očitno so zelo motivirani za zmago.
4'
  Tim Lo Duca je lepo prodrl po desni strani in izržil prvi kot za domače.
5'
  Predložek Kreft je izbil vratar Ranilovič.
8'
  Obe ekipi igrata zelo previdno, nekoliko bolj napadalno usmerjeni so igralci Rudarja.
11'
  Rudar je boljši naprotnik, zaenkrat pa v Velenju nismo videli še niti enega nevarnega strela.
12'
  Prvi strel na srečanju, poskušal je Rene Mihelič, toda njegov strel je zgrešil vrata Saviča.
16'
  Nogometaši Rudarja so se že četrtič znašli v prepovedanem položaju.
16'
  V zadnji trenutkih se prebujajo tudi igralci Maribora.
19'
  Sedaj gledamo boljšo igro Maribora, še vedno pa nismo videli kašne priložnosti.
19'
  Igra se odvija bolj ali manj med obema kazenskima prostoroma.
25'
  V Velenju smo priča taktični igri obeh ekip, ki igrata disciplinirano in čakata na napake nasprotnika.
25'
  Strel Tavaresa s kakšnih 18-ih metrov, vratar Savič ni imel težav.
28'
  Boštjan Kreft je dobil rumeni karton.
28'
  Kreft je prejel karton zaradi prekrška nad Miheličem.
32'
  Aleš Jeseničnik je dobil rumeni karton.
33'
  Prosti strel za Maribor z desne strani.
34'
  Po podaji Miheliča je do strela z glavo prišel Mertelj, žoga se je odbila v kot.
36'
  Po podaji Mejača je prišel do strela Tavares, a njegov strel z roba kazenskega prostora je zletel mimo desne vratnice Rudarja.
38'
  Pri Rudarju se je za strel od daleč odločil Mujakovič, žoga je zletela preko gola Raniloviča.
39'
  Almir Sulejmanovič je dobil rumeni karton.
40'
  Mariborčani so ob zaključku prvega polčasa vse nevarnejši.
40'
  Srečanje se je vendarle malce razživelo.
43'
  V zadnjih trenutkih ponovno pritisk Rudarja.
44'
  V Velenju bomo v 1. polčasu videli še minuto sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  V Velenju smo v prvem delu srečanja videli taktično igro tako Rudarja, kot Maribora. V 1. polčasu praktično brez omembe vrednih priložnosti. Upajmo, da bomo v drugem videli bolj dopadljivo nogometno predstavo in navsezadnje tudi kakšen zadetek.
45'
45'
  Menjava: iz igre Boštjan Kreft, v igro Luka Prašnikar.
47'
  Prvi strel v drugem delu je sprožil Tavares z glavo, prešibak poskus.
48'
  Kot za Maribor. Podajalec bo Mihelič.
48'
  Predolga podaja, gostje niso prišli do strela.
50'
  Začetek 2. polčasa ne obeta boljše igre, kot smo jo videli v prvem delu.
53'
  Prva lepa priložnost na srečanju. Nevaren strel Prašnikarja, a izkazal se je vratar Ranilovič.
56'
  Lepa samostojna akcija Tavaresa, ki je nato streljal preko gola Rudarja.
57'
  Nikola Tolimir je dobil rumeni karton.
60'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
62'
  Po natančni podaji Školnika se je sam pred domačim vratarjem znašel Vito Plut in popeljal Maribor do vodstva.
62'
  Menjava: iz igre Tim Lo Duca, v igro Nik Omladič.
65'
  Po natančni podaji Dodleka z desne v kazenski prostor je z glavo streljal Tavares, vratar Savič pa je žogo zaustavil na golovi črti.
66'
  Lep prodor Mejača, ki je iztržil nov kot za goste.
67'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Denis Grbič.
71'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Aleš Jeseničnik je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
72'
  Jeseničnik je ob duelu z Dodlekom prejel drugi rumeni karton, obenem pa se je lažje poškodoval.
73'
  Dejan Školnik je dobil rumeni karton.
76'
  Menjava: iz igre Dejan Školnik, v igro Armin Bačinovič.
78'
  Nogometaši Rudarja poskušajo priti do izenačenja, zaenkrat pa še niso imeli pravih priložnosti.
78'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
78'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Dragan Jelič.
79'
  V igro pri Mariboru je prišel najboljši strelec prvenstva Dragan Jelič.
80'
  Nikola Tolimir je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
81'
  Tolimir je prejel drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Mejačem, Rudar ima sedaj že dva igralca manj na igrišču.
85'
  Po podaji Mujakoviča je Samardžič nekoliko nespretno posredoval in žogo izbil v kot.
88'
  Neverjetna priložnost Rudarja za izenačenje. Po lepi podaji Omladiča je do lepe priložnosti prišel Mujakovič in jo zapravil.
90'
  Videli bomo še 4. minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Menjava: iz igre Rene Mihelič, v igro Dejan Mezga.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
90+2'
  Najprej strel Tavaresa iz leve, žoga se je od vratnice odbila do Jeliča, ki je dosegel drugi gol za Mariborčane.
90+3'
90+3'
  Zmaga Mribora z 2:0 z dvema igralcema več. To je četrti zaporedni poraz Rudarja na domači zelenici (na vseh 4-ih tekmah pa Rudar ni dosegel niti enega zadetka). Maribor je tako dosegel že 7 zmago na gostovanjih v letođšnji sezoni.
90+3'
  Maribor se je z novimi tremi točkmai izenačil z Rudarjem na 2. mestu, obe ekipi imata po 32 točk.