21. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  02.12.2009 ob 17.00

1 : 2

Nafta

Sodniki: Vehar Jože (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrata, kjer bomo spremljali obračun med Mariborom in Nafto.
0'
  Vijoličasti bodo tekmo začeli brez najboljšega stralca Dragana Jeliča, ki je le na klopi, vseeno pa pričakujejo drugo zaporedno zmago pred domačimi gledalci. Lendavčani so prišli v Ljudski vrt po odmevni zmagi na gostovanju pri Rudarju. Trener Vučičevič pa je tekmo začel z isto enajsterico kot v Velenju.
6'
  Obetaven začetek obračuna, obe ekipi igrata zavzeto, a še brez priložnosti tako na eni kakor drugi strani.
7'
  Lep poskus gostov. Podal je Bunc, v sredini pa je z glavo poskušal Miljkovič, vendar mimo gola.
8'
  Še ena hitra akcija prekmurcev, z dobrih 22- metrov je streljal Bunc, žoga je spremenila smer in zgrešila desno vratnico vratarja Raniloviča.
9'
  Po kotu z leve strani je bil v kazenskem prostoru najvišji v skoku Čeh, vendar je njegov strel Ranilovič ubranil.
12'
  Prvi nevaren strel domačih. Po kot z leve strani je bil z glavo najvišji v skoku Tavares, a ni meril natančno.
16'
  Brez pravih priložnosti na eni ali drugi strani, pobudo ima Maribor.
20'
  GOOOL! Zadel je Emil Miljkovič! Po kotu z desne strai je bil najvišji v skoku Čeh, ki je žogo podal do osamljenega Miljkoviča, ki mu z neposredne bližine ni bilo težko zadeti za 0:1.
25'
  Domačini se po zadetku še niso pobrali, še vedno niso uspeli sestaviti obetavne akcije.
26'
  Gostje še naprej pretijo. Po podaji z desne strani v kazenski prostor je žoga preletela vse nogometaše ter prišla do Vassiljeva, ki pa je s kakšnih 12-tih metrov slabo streljal.
30'
  Oba današnja nasprotnika sta se v tem prvenstvu srečala že dvakrat. Obakrat je bil boljši Maribor. V Ljudskem vrtu je zmagal 3:1, v Lendavi 4:2.
31'
  Prva velika priložnost Maribora. Podaja Dodleka z desne strani na rob kazenskega prostora, kjer je Plut z prsmi žogo lepo odložil do Tavaresa, ki je takoj straljal in zadel prečnik.
36'
  Tempo igre je precej padel. Domačini so brez pravih idej, gostje pa še naprej igrajo izjemno zanesljivo ter čuvajo minimalno prednost.
37'
  Podaja Bačinoviča z desne strani v sredino, kjer je bil najvišji v skoku Tavares, vendar brez prave grožnje za vratarja Murka.
38'
  Nova obetavna akcija vijoličastih, ki pa so v kazenskem prostoru preveč komplicirali, na koncu je z rkakšnih 20-tih metrov sprožil Bačinovič, mimo gola.
39'
  GOOOL! Zadel je Emil Miljkovič! Gostje so kaznovali domačo neučinkovitost. Po dolgi podaji v globino je Miljkovič sam krenil proti Raniloviču ter ga z zadnjimi močmi premagal za 0:2.
39'
  Armin Bačinovič je dobil rumeni karton.
43'
  Dober strel Mejača s precejšnje razdalje, žoga je le za las zgrešila cilj.
45'
Podaljšek
  Še minuta podaljška...
45'
45'
  Menjava: iz igre Dejan Školnik, v igro David Bunderla.
45'
46'
  Vijoličasti bodo očitno vse moči preusmerili v napad, saj je trener Milanič v igro poslal še tretjega klasičnega napadalca.
48'
  Prvi strel v drugem polčasu, z 25-tih metrov je sprožil Miljkovič preko gola.
52'
  V kazenskem prostoru leži Plut, v gneči pred golom je prejel udarec, vendar bo zagotovo lahko nadaljeval z igro.
53'
  Mariborčani v drugem polčasu niso pokazali še nič konkretnega, gostje zaenkrat odlično stojijo na igrišču.
56'
  Še vedno spremljamo jalove napade domačih, zdi se, da so gostje celo bolj nevarni...
58'
  Na tribunah je skupinica najzvestejših navijačev Nafte, ki zaenkrat veselo prepevajo.
59'
  Menjava: iz igre Timotej Dodlek, v igro Dejan Mezga.
61'
  Mariborčani so še vedno brez idej, strel Bačinoviča s precejšnje razdalje, mimo gola.
64'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares! Vijoličasti so končno prebili obrambo prekmurcev. Po podaji v globino se je sam pred Murkom znašel Tavares, ki je v drugem poskusu zadel v polno.
66'
  Izjemna priložnost za izenačenje! Po podaji v kazenski prostor se je popolnoma sam znašel Samardžič, ki pa je z glavo streljal za las mimo leve vratnice.
69'
  Po zadetku Maribora se je igra ponovno razživela tudi gostje so aktivnejši.
72'
  David Bunderla je dobil rumeni karton.
75'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Dragan Jelič.
76'
  Obetaven protinapad gostov, ki ga je s strelom s kakšnih 18-tih metrov precej z leve strani zaključil Bunc.
76'
  Menjava: iz igre Emil Miljkovič, v igro Mihael Bukovec.
80'
  Domačini poskušajo prebiti gostujočo obrambo po sredini, kjer je največ nogometašev, to pa je zaenkrat voda na mlin Nafti.
84'
  Še vedno spremljamo obupno slabe napade vijoličastih, gostje se seveda uspešno branijo.
85'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Jernej Repina.
89'
  V Ljudskem vrtu spremljamo raztrgano igro. Vijoličasti napadajo brez prave ideje zato je vratar Murko popolnoma brez dela.
90'
  Menjava: iz igre Amel Mujakovič, v igro Borut Gerenčer.
90+1'
Podaljšek
  Še 3 minute podaljška...
90+3'
90+3'
  Zaslužena znaga Natte, ki je dokazala, da zadnji zmagi proti Luki Koper ter Rudarju nista bili slučajni.