26. krog |  Velenje, Ob jezeru |  13.03.2010 ob 14.00

Rudar

1 : 2

Interblock

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Patarič Dejan (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Spoštovane in spoštovani do tekme Rudar - Interblock nas loči še 15 minut. Vreme je bolj ali manj vetrovno, čeprav je še pred dobro urco lepo sijalo sonce. Velenjčani so na lestvici na četrtem mestu (35 točk), Interblock je na devetem (26 točk). Rudar bi se z zmago zopet vmešal za dosego vrha lestvice, Ljubljančani pa bi nekoliko lažje zadihali ob katastrofalnem točkovnem izkupičku.
0'
2'
  GOOOL! Zadel je Josip Iličič!
4'
  Gostje so se veselili že po sploh njihovi prvi priložnosti, ko je Josip Iličič z nenadnim strelom ugnal premalo zbranega domačega vratarja Savića.
6'
  Gostje so po zadetku še enkrat zadeli domačo mrežo, vendar je stranski sodnik situacijo označil za prepovedani položaj in ostaja pri minimalnem vodstvu Ljubljančanom.
10'
  Gostje so tekmo začeli veliko bolj obetavnejše in imajo veliko več od igre, Rudar pa zaenkrat še ne razvija tiste značilne igre. Veliko težav ima predvsem v obrambi.
11'
  Strel Kronavetra iz 21. metrov, žoga je za las obšla levo vratnico.
12'
  Lucas Mario Horvat je dobil rumeni karton.
12'
  Po prekršku nad De Moraesom je rumeni karton upravičeno prijel Horvat.
19'
  Tomažič Šeruga je želel iz razdalje presenetiti gostujočega vratarja Troho, a je slednji z zadnjimi močmi žogo izbil v kot.
23'
  Tomčak je imel izjemno priložnost za izenačenje, a je po predložku Kronavetra v kazenski prostor, udaril visoko preko gola.
27'
  Velenjčani so v zadnjih minutah vendarle vzpostavili stik z igralci Interblocka, a ne uspe izenačiti.
36'
  Po bolj ali manj enakovredni igri so do izjemne priložnosti zopet prišli gostje, potem ko je Berič zatresel prečko.
37'
  Še ena izjemna priložnost za Interblock, po prodoru Iličiča po levi strani je le-ta zadel zunanji del mreže gola Rudarja.
42'
  Velenjčani so imeli trojno priložnost za izenačenje v zmešnjavi pred golom, na koncu pa so obrambni igralci Interblocka zaustavili strel Tomčaka.
44'
  Po hitrem protinapadu je Jeseničnik z igranjem z roko preprečil nadaljevanje napada. Glavni sodnik je po posvetovanju s stranskim branilcu Rudarja pokazal rdeči karton.
44'
Rdeči karton
  Aleš Jeseničnik dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
45+1'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
45+1'
  Gostje so tik pred koncem prvega polčasa še drugič uspeli zadeti. Zopet so imeli več od igre, zadetek pa je po preigrani domači obrambi dosegel Berič.
45+1'
45+1'
  Po prvem polčasu Interblock zasluženo vodi z 2:0, ko sta zadela Iličič in Berič.
45'
47'
  Že v prvem napadu v drugem polčasu je Iličič ogrel dlani domačega vratarja, njegov močan strel pa je Savić s skrajnimi močmi izbil v kot.
53'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Nikola Tolimir.
53'
  Menjava: iz igre Marian Tomčak, v igro Miha Golob.
55'
  Tudi v drugem delu se slika iz prvega polčasa ni veliko spremenila, kajti gostje še vedno z všečno igro nadzorujejo rezultat, gostitelji pa ne najdejo pravih podaj pred gol, kaj šele poti do zadetka.
55'
  De Moraes Renato je dobil rumeni karton.
55'
  Miha Golob je dobil rumeni karton.
56'
  Glavni sodnik srečanja Skomina je v zadnjih minutah zelo radodaren z deljenjem kartonov, ko je Rudarju pokazal kar dva. Golobu povsem upravičeno zaradi ugovarjanja, sporen karton pa je bil pri De Moraesu.
57'
  Vremenski pogoji pa so v teh trenutkih za gledalce vse prej kot radodarni, namreč na štadionu je zelo hladno.
67'
  Približno 800 gledalcev trenutne gleda nezanimivo tekmo, brez pravih priložnosti, gostom pa se vse bolj nasmiha izkupiček treh točk in še kako dobrodošla zmaga.
69'
  Moštvo Interblocka je v statistiko priložnosti dodalo še eno, ko se je Berič iz oči v oči znašel s Savićem, slednji pa je iz nje odšel kot zmagovalec.
70'
  Menjava: iz igre Alen Jogan, v igro Benjamin David Gill.
71'
  Domači trener Marijan Pušnik poizkuša celo s štirimi napadalci, a tudi to trenutno še ne uspeva, ob igralcu manj iz prvega polčasa.
72'
  Menjava: iz igre De Moraes Renato, v igro Denis Grbič.
78'
  GOOOL! Zadel je Denis Grbič!
80'
  Domači navijači so vendarle dočakali zadetek Rudarja, ko je Jelečevič lepo podal v konico napada do Grbiča, le-ta pa je z močnim in natančnim udarcem v daljši kot gola ugnal Troho. Po sploh prvi pravi priložnosti, ko je prišel v igro je Marijanu Pušniku odgovoril z zadetkom in zmanjšanjem zaostanka.
80'
  David Tomažič Šeruga je dobil rumeni karton.
82'
  Menjava: iz igre Matic Fink, v igro Luka Vrhunc.
87'
  V zadnjih trenutkih srečanja domači poizkušajo doseči izenačujoči zadetek, v konici napada pa je trenutno tudi branilec Cipot.
90+1'
  S prostega strela je močno udaril Kronaveter, njegov strel pa je končal za las preko gola.
90+1'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Damir Čehič.
90+2'
  V kazenskem prostorju je Kronavetra podrl Žitko, delilec pravice Skomina pa se ni odločil za strel z bele točke, čeprav je bil prekršek očiten, ko je Žitko podstavil nogo.
90+4'
90+4'
  Situacija Kronavetra in Žitka pa je bila tudi zadnja na srečanju. Interblock se kljub pestremu zaključku tekme veselili zasluženih treh točk, nogometaši Rudarja pa so po zmagi nad CM Celjem v preteklem krogu zabeležili 12. prvenstveni poraz.