26. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  13.03.2010 ob 15.00

3 : 2

Labod Drava

Sodniki: Vehar Jože (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer je pred nami lokalni derbi med Mariborom ter Labod Dravo.
0'
  Obračun bo zanimiv iz večih zornih kotov. Na eni strani se bosta ekipi borili za nove prvenstvene točke, ki jih oboji potrebujejo, na drugi strani pa se na "kraj zločina" vrača nekdanji kapetan vijoličastih Zoran Pavlovič.
0'
  Pri domačih bodo manjkali poškodovani Dodlek, Jurkič ter Samardžič, ki bo kariero nadaljeval v tujini.
0'
  Pri gostih manjka kaznovani Ogu, trener Djurovski pa v napadu stavi na nekdanjega "Mariborčana" Rakoviča ter temnopoltega Ekpokija.
0'
  V domačem taboru so se potrudili in lepo očistili igrišče, tako da iz tega zornega kota ni pričakovati težav.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, domačini bodo nastopili v vijoličastih dresih, gostje pa v belih.
0'
2'
  Že prva akcija domačih je dišala po golu. V kazenskem prostoru je dobro preigraval Plut prišel do strela Fink brani, odbita žoga je prišla do Miheliča, ki strelja, vendar je bil Fink ponovno na mestu.
4'
  Domačini so dobro začeli tekmo, strel Mezge z 22-tih metrov...mimo leve vratnice.
8'
  V zadnjih minutah igra poteka predvsem na sredini igrišča, aktivnejši so domačini.
10'
  Izjemna akcija vijoličastih, ki jo je z strelom z roba kazenskega prostora zaključil Bačinovič. Žoga je za las švignila mimo leve vratnice.
12'
  Močan strel Pluta s 25-tih metrov, Fink brani.
15'
  Prva velika priložnost za goste. Pavlovič je žogo potisnil v prazen prostor do Ekpokija, ki je malce z desne strani stekel sam proti Raniloviču, nato streljal v desni spodnji kot, domači vratar pa je strel odbil.
15'
  Suvad Grabus je dobil rumeni karton.
16'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
19'
  Mariborski napadalec je izjemno izvedel prosti strel s skrajnega desnega kota roba kazenskega prostora. Zares izjemno, Fink je bil brez moči.
19'
  Lep strel Pluta s kakšnih 20-tih metrov, Fink brani.
24'
  Igra se je umirila čakamo na novo nevarno kombinacijo.
26'
  Mariborčani so ponovno zagrozili. Najprej se je po lepi podaji v globino sam pred Finkom znašel Tavares, a je bil gostujoči vratar uspešnejši. V nadaljevanju akcije je Tavareš poskusil še s strelom z glavo, ponovno brani Fink.
28'
  Najstrožja kazen za goste!
28'
Rdeči karton
  Suad Filekovič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
29'
Gol (11m)
  GOOOL! Zoran Pavlovič je zadel enajstmetrovko!
30'
  Gostje so spretno izenačili izid. Po dolgi podaji v globino je Filekovič v svojem kazenskem prostoru nepravilno oviral Ekpokija. Glavni sodnik je Vehar je po dolgem premisleku pokazal na belo točko, s katere je zadel Pavlovič
33'
  Sead Zilič je dobil rumeni karton.
33'
  Armin Bačinovič je dobil rumeni karton.
36'
  Domačinom se zaenkrat ne pozna da imajo igralca manj na igrišču, še vedno so aktivnejši.
43'
  V Ljudskem vrtu v zadnjih minutah spremljamo igro na sredini igrišča. Domačini kažejo več želje po zadetku, vendar ne uspejo sestaviti obetavne akcije. Gostje počasi gradijo svoje napade...
45'
Podaljšek
  Še 2 minuti podaljška...
45+2'
45+2'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Dragan Jelič.
45+2'
  Menjava: iz igre Ermin Rakovič, v igro Franc Fridl.
45'
51'
  Tudi drugi polčas se je začel s podjetnejšo igro domačih...
52'
  Menjava: iz igre Tonči Žilič, v igro Nejc Skubic.
53'
  Gostje so opravili že drugo menjavo, zaenkrat igrajo zelo rezervirano...
55'
  Izjemna priložnost za domače. Po lepi kombinaciji Mejača in Tavaresa se je prvi znašel sam pred Finkom, vendar ga je nastreljal in žoga je zletela mimo vrat.
59'
  Silovit pritisk Maribora, gostje se branijo z vsemi močmi....
60'
  Po kotu z desne strani je z roba kazenskega prostora močno streljal Mezga, žoga je zadela enega od Ptujčanov.
61'
  Na nasprotni strani je hiter protinapad s strelom s kakšnih 6-tih metrov močno z leve strani zaključil Pavlovič, Pridigar brani.
66'
  Poskus Kelenca s precejšnje razdalje, močno a tudi nenatančno.
69'
  Strel Mezge z roba kazenskega prostora, mimo vrat.
69'
  Menjava: iz igre Rene Mihelič, v igro Flavio Beck Junior.
70'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
70'
  Matjaž Lunder je dobil rumeni karton.
71'
  Mariborčani so zasluženo povedli. Jelič je s kakšnih 6-tih metrov streljal proti vratom, Fink je žogo odbil vendar le do Mezge, ki je z glavo zabil za 2:1.
73'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Matjaž Lunder je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
73'
  Siniša Anđelkovič je dobil rumeni karton.
75'
  Mariborčani so v dveh minutah preobrnili vse stvari sebi v prid. Najprej z vodstvom, nato pa še z izključitvijo Lundra in moči na igrišču so izenačene.
79'
  Menjava: iz igre Gorazd Zajc, v igro Ivan Filipovič.
81'
  Po prejetem zadetku in izključitvi so Ptujčani oživeli, poskušajo sestaviti obetavno akcijo, a jim zaenkrat to ne uspeva.
82'
  GOOOL! Zadel je Ivan Filipovič!
83'
  Gostje so na poceni način izenačili. Z leve strani je v kazenski prostor žogo podal Pavlovič, na drugi vratnici pa jo je v gol pospravil Filipovič.
83'
85'
  Vijoličasti so ekspresno povedli. Po levi strani je bok prebil Školnik podal v sredino, kjer se je žoga odbila do Mezge, ki je s kakšnih 14-tih metrov natančno zadel levi spodnji kot gostujočih vrat.
86'
  Razburjenje v LV. V kazenskem prostoru je padel Flavio, domačini so zahtevali najstrožjo kazen, glavni sodnik je le zamahnil z roko.
86'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
88'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro David Bunderla.
90+1'
Podaljšek
  Še 4 minute upanja za Ptujčane.
90+1'
  Gostom se zelo mudi, ali lahko še enkrat izid izenačijo?
90+3'
  Zadnji trenutki tekme v LV...
90+4'
90+4'
  Težka zmaga domačinov, gostje pa se bodo zagotovo še dolgo spominjali zamujene priložnosti...Vseeno so več kot 40 minut imeli igralca več na igrišču, kar pa niso znali izkoristiti.