26. krog |  Ljjubljana, Športni park Ljubljana |  13.03.2010 ob 15.00

Olimpija

1 : 3

CM Celje

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), Kresnik Dejan (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Dame in gospodje, lep pozdrav s štadiona ŽAK v Spodnji Šiški. Čez dobre četrt ure se bo tu začel obračun med Olimpijo in Celjem. Ne eni ne drugi letos v prvenstvu še niso zmagali.
0'
  Olimpija že tretjič zapored v tem koledarskem letu igra na domači trati, ki bi ji danes težko rekli zelenica. Na obeh predhodnih obračunih (Nafta in Domžale) je zgolj remizirala. Celjani so na prvih dveh tekmah v spomladanskem prvenstvu izgubili proti Gorici in Rudarju.
0'
  Vreme v Ljubljani je delno jasno, temperatura pa je približno 10 stopinj Celzija.
0'
  Olimpija je pred tem kolom na 5. mestu, Celje pa je 7. Med njima so tri točke.
0'
  Nogometaši in sodniki so že na igrišču. Olimpija bo igrala v pretežno zelenih dresih, Celje v rumenih majicah in modrih kratkih hlačah.
0'
  Obe moštvi imata podporo organiziranih navijačev. Dragonsov je približno 100, Grofov pol manj.
0'
4'
  Igra poteka izključno med obema kazenskima prostoroma.
7'
  Olimpija je izvedla prvi kot, a nevarnosti za gol Celja ni bilo.
8'
  Po protinapadu Celja je streljal Rep in za pol metra zgrešil cilj.
9'
  Na drugi strani je z 20-ih metrov zapretil Ibraimi, žoga pa se je skotalila meter mimo gola.
13'
  GOOOL! Zadel je Rok Roj!
14'
  1:0 za Olimpijo! Izjemen gol Roja. S prostega strela s kakšnih 30-ih metrov je z močnim strelom poslal žogo v levi zgornji kot. Mujčinoviču je žoga ušla med rokama...
16'
  Iz prostega strela z desne strani je močno sprožil Gobec, Oblak pa je žogo izboksal proti sredini igrišča.
17'
  GOOOL! Zadel je Milan Anđelkovič!
18'
  1:1! Po kotu z dese strani je bil na oddaljeni vratnici povsem sam Anđelkovič in brez težav zabilžogo v mrežo iz neposredne bližine.
24'
  Za mani je mirnih pet minut. Žoga je bila v glavnem na sredini, tempo pa je dokaj skromen.
27'
  Joao Gabrijel Da Silva je dobil rumeni karton.
32'
  Nadaljuje se precejšnje mrtvilo. Igra je podpovprečna s kupom napak, slabih podaj in majhnih prekrškov.
32'
  Ferreira F. Augosto De Abreu je dobil rumeni karton.
35'
  Po novi grobi napaki Mujčinoviča je imel priložnost Prašnikar, ki je streljal, Gobec pa je žogo izbil pol metra pred golom.
35'
  Rajko Rep je dobil rumeni karton.
38'
  Lepa akcija Olimpije. Podaja Rujovića z desne, Paršnikar pa je z glavo zgrešil žogo.
39'
  Še enkrat v glavni vlogi Rujovič, ki je tokrat streljal, Mujčinovič je odbil, Prašnikar pa je bil za hipec prepozen in ni potisnil žoge v nebranjeno mrežo.
42'
  Mujčinovič je izjemno nezanesljiv.
45'
Podaljšek
  Minuta sodnikovega dodatka
45+1'
45+1'
  Ko je Čeferin zadnjič pihnil v piščalko, nihče od gledalcev na tribuni ni zaploskal... Slab nogomet smo gledali v Spodnji Šiški. Gol Roja pa je bil mojstrovina!
45'
49'
  Protinapad Celja, streljal je Bezjak, Oblak pa je izbil v kot.
51'
  Lepa akcija gostov. Bezjak je prodrl po levi strani, podal do Repa, njegov strel pa je Oblak ubranil.
54'
  GOOOL! Zadel je Roman Bezjak!
54'
  Krasna akcija Celjanov. Rep je našel Bezjaka, ki se je izognil ofsajdu ter z močnim visokim strelom premagal Oblaka.
55'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Peter Stojanovič.
56'
  Močič je imel priložnost za povišanje vodstva, a je z roba kazenskega prostora udaril malenkost čez prečko.
57'
  Menjava: iz igre Leonardo Bonifacio, v igro Miha Šporar.
64'
  Olimpija nikakor ne more niti do polpriložnosti.
65'
  Saša Bakarič je dobil rumeni karton.
70'
  GOOOL! Zadel je Saša Bakarič!
71'
  Akcija Celjanov kot iz učbenika. Žoga od noge do noge, na koncu je Rep podal do Bakariča, ki je na podoben način kot Bezjak premagal Oblaka.
72'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Jernej Leskovar.
74'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Domagoj Duspara.
78'
  Menjava: iz igre Luka Prašnikar, v igro Andrej Dugolin.
83'
  Olimpija je brez ideje in tudi skoraj brez volje. Zato Celjani nimajo velikih težav z branjenjem dokaj visokega vodstva.
85'
  Končno strel domačih proti vratom. Ibraimi je sprožil, Mujčinovič pa je bil dobro postavljen.
85'
  Še en poskus Ibraimija, a Mujčinovič je še enkrat ubranil.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Menjava: iz igre Dejan Purišič, v igro Denis Popovič.
90+4'
90+4'
  Povsem zaslužena zmaga Celjanov, ki so v drugem polčasu popolnoma zasenčili Olimpijo in dosegli dva zelo lepa zadetka. Z zelo dobro predstavo je nase opozoril celjski napadalec Roman Bezjak. Lep pozdrav iz Ljubljane.