28. krog |  Lendava, Športni park |  27.03.2010 ob 15.00

Nafta

2 : 0

Rudar

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Rep Borut (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  V Lendavi nas je pričakalo prijetno hladno vreme.
0'
  Oboji so med tednom igrali v pokalnem tekmovanju. Lendavčani so se uspeli uvrstiti v polfinale, kjer jih čakajo Domžale. Velenjčani so se od tekmovanja poslovili v četrtfinalu, kjer so jih izločili Celjani.
0'
  Velenjski strateg Franci Oblak, še vedno čaka svojo prvo zmago na klopi Rudarja. Tokrat bo imel na voljo vse nogometaše, medtem ko bo Nebojša Vučičevič pogrešal kartoniranega Aleša Čeha in poškodovana Amela Mujakoviča in Damjana Ošlaja.
0'
  Nafta je trenutno na tretjem mestu, Rudar pa zaseda 6. mesto. Če se knapi spet želijo povzpeti proti vrhu, bodo morali tokrat premagati najboljše domače moštvo v letošnji sezoni.
0'
1'
  Prvo akcijo na tekmi sta poskušala izpeljati Volaš in Miljkovič, vendar je prvi podal premočno žogo do slednjega.
2'
  Po prostem strelu Rudarja je v kazenskem prostoru teatralno sam od sebe padel Cipot. Nato se je še razburjal, vendar mu Darko Čeferin ni pokazal rumenega kartona.
3'
  Kakšnim dvajsetim navijačem Rudarja, se je sedaj pridružila še skupina tridesetih domačih Gorgon.
4'
  Trifkovič je pred kazenskim prostorom žogo v zraku podal do Mahmutovič, strel slednjega pa je zletel preko vrat.
6'
  Po desni je prodiral Miljkovič, njegov predložek pa so velenjski nogometaši brez težav zaustavili.
6'
  Odličen prodor Buzetija, spet odbita žoga Velenjčanov, nato pa strel Cabana visoko preko vrat.
8'
  Nov prodor Nafte. Volašev prvi poskus je bil blokiran, ob drugem strelu pa je Primorec meril previsoko.
9'
  Odlična globinska podaja za Miljkoviča, ki je sam krenil proti vratom, vendar ga je Cipot dovolj oviral, da lendavski napadalec ni prišel do neoviranega strela. Žoga se je po strelu Miljkoviča počasi odkotalila mimo leve vratnice.
10'
  Prosti strel za Rudar bo izvedel Rok Kronaveter.
11'
  Močan strel, ki pa je zletel mimo vrat.
12'
  Vassiljev je podal predložek, vendar je bila žoga lahek plen vratarja Saviča.
15'
  Nov prosti strel z leve strani za Rudar. Ponovno bo izvajalec Kronaveter.
15'
  Tolimir se je znašel v offsidu.
18'
  Bunc je zapravil stoodstotno priložnost, potem ko je Buzeti iz igre vrgel dva velenjska nogometaša in podal pred gol, kjer je žoga prišla do neoviranega Bunca, ki pa streljal za las preveč desno.
20'
  Še ena lepa podaja za Miljkoviča, vendar je še enkrat odlično posredoval Cipot, ki je tudi tokrat izbil žogo.
22'
  Še en prodor Buzeti, ki je tokrat v kazenskem prostoru našel Horvata, vendar so Velenjčani v gneči izbili žogo.
23'
  Mihael Bukovec je dobil rumeni karton.
23'
  Po visoki podaji v kazenski prostor je Miljkovič poskušal streljati z bglavo, vendar je bila podaja preslaba.
27'
  Kronaveter in Mahmutovič sta kombinirala, slednji je na koncu podal v globino proti Grbiču, vendar je bil prvi pri žogi domači vratar.
31'
  Almir Sulejmanovič je dobil rumeni karton.
32'
  Bunc je krenil proti gostujočim vratom, gostujoči kapetan pa je napravil pameten prekršek.
32'
Rdeči karton
  Damjan Trifkovič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
35'
  Velenjčani so poslali žogo proti lendavskim vratom. Caban je prišel prvi do žoge in jo izbil, Trifkovič pa ga je podrl z nevarnim štartom.
38'
  Miljkovič je v protinapadu tokrat prepozno podal Bunc, ki pa je kljub vsemu izsilil kot.
41'
  Matjašec je ukradel žogo v obrambni polovici in podal čez celo igrišče do Miljkoviča, ki je z glavo podal naprej do Bunca, ki pa ni bil dovolj hiter, da bi ujel to podajo.
42'
  Kombinirala sta Volaš in Bunc, na koncu je slednji prišel do žoge in izsilil kot.
45'
  Volaš je diagonalno podal čez pol igrišča do Miljkoviča, ki je po levi prodrl v kazenski prostor in kot na pladnju podal na drugo vratnico, kjer je bil Vassiljev povsem sam pred praznimi vrati, ki pa jih je zgrešil s previsokim strelom.
45'
45+1'
  Drugi polčas sta obe ekipi začeli brez sprememb na igrišču - poudariti pa moramo, da gostje igrajo z nogometašem manj na igrišču.
45'
45'
  Prosti strel za Nafto povsem z leve strani.
46'
  Vassiljev predložek so gostje brez težav izbili.
47'
  Tudi drugi polčas so bolje začeli gostje,
52'
  Vassiljev je potegnil po levi, se nato spustil v preigravanje ter na koncu izsilil prosti strel. Tudi tokratni predložek estonskega reprezentanta pa domačim ni prinesel uspeha.
53'
  Vassiljev je podal dolgo žogo naprej za Volaša, vendar je Cipot dobro oviral domačega napadalca.
54'
  Cipot je zaustavil še en prodor. Tokrat Miljkoviča.
54'
  GOOOL! Zadel je Rok Buzeti!
56'
  Matjašec je na polovici Rudarja ukradel žogo ter jo podal do Bunca, ki je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je na enajstih metrih lepo počakal Buzeti ter na koncu rutinirano zadel
58'
  Vassiljev je tokrat iskal Horvata, ki pa je bil prekratek za to žogo.
60'
  Strelec edinega zadetka Buzeti je poskušal s še enim strelom, vendar je bil Savič tokrat na pravem mestu.
61'
  Menjava: iz igre Denis Grbič, v igro De Moraes Renato.
62'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Nedzbedin Selimi.
65'
  Lendavčani so dolgo pletli okoli velenjskih vrat, trikrat tudi streljali, a žoga ni prišla niti do vratarjevega prostora.
68'
  Po slabem predložku z desne strani je žoga prišla na levo, kjer je Vassiljev prodrl v kazenski prostor, na tla položil tudi vratarja Saviča ter nekje na petih metrih našel povsem osamljenega Volaša, ki je najprej nekaj časa okleval nato pa lahkotno in ležerno ustrelil proti vratom, kjer so gostje uspeli rešiti situacijo.
69'
  Menjava: iz igre Emil Miljkovič, v igro Jernej Repina.
70'
  Menjava: iz igre Arnel Mahmutovič, v igro František Metelka.
71'
  Velenjski trener Franci Oblak je opravil vse tri menjave.
73'
  Nova lepa priložnost Nafte. Po levi je prodiral Bukovec, nato je žoga prišla do Repine, ki pa je meril za las nenatančno.
74'
  Repina je na sredini igrišča prestregel žogo ter jo poskušal podati do Buzeti, vendar so Velenjčani preprečili namero.
75'
  Menjava: iz igre Bojan Matjašec, v igro Siniša Jankovič.
77'
  Vassiljev je iz kota podal na drugo vratnico, kjer je Volaš neoviran streljal mimo praznih vrat.
79'
  Po dolgi lendavski podaji, se je Savič prelevil v branilca in žogo z glavo izbil na varno.
80'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Jože Benko.
81'
  Gostom so očitno pošle moči, saj ne morejo več dohajati domačih, ki brez težav kontrolirajo potek dogajanja na igrišču.
83'
  Nogometaši Nafte vse bolj pogosto ležijo na tleh in kradejo zadnje minute pred koncem tekme.
86'
  Rudar poskuša priti do akcije za izenačujoči zadetek, Nafta pa z dolgimi podajami v Benku išče strelca drugega zadetka.
88'
  Gostje se vse težje vračajo v obrambo, očitno so jim pošle moči.
89'
  11-metrovka za Nafto. Bunc je prodrl v kazenski prosto se zaustavil, Mujakovič pa ga je podrl od zadaj.
89'
Gol (11m)
  GOOOL! Jože Benko je zadel enajstmetrovko!
90'
  Zadetek, ki je zapečatil usodo Rudarja na današnjem srečanju.
90'
90'
  Še ena zaslužena zmaga Nafte, ki ostaja na tretjem mestu, Rudar pa vse bolj drsi proti dnu razpredelnice.
90'
  Lendavčani se zdijo doma nepremagljivi. Uspehi na domačem igrišču pa so jih sedaj že močno približali mestom, ki vodijo v evropska tekmovanja.
90'
  Potem, ko nas je skozi tekmo spremlalo oblačno vreme, se je sedaj razjasnilo tudi vreme in sonce se je ob zmagi Nafte razbohotilo nad lendavskimi vinogradi.