28. krog |  Nova Gorica, Športni park |  27.03.2010 ob 18.00

HIT Gorica

3 : 3

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Jovanović Stevo (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 4

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz sončne Nove Gorice, kjer z zanimanjem pričakujemo začetek tekme med Hitom Gorico in Mariborom.
0'
  Novogoričani lovijo peto zaporedno spomladansko zmago, Mariborčani želijo ponovno zmanjšati zaostanek za vodilnim Koprom.
0'
  Hit Gorica je dobila prvo letošnjo tekmo v Mariboru, Mariborčani so nato slavili v Športnem parku in tudi na novi tekmi pred domačimi gledalci. Toda jeseni so bili nogometaši Hita Gorice v seriji negativnih rezultatov, medtem ko jim je uvod v nogometno pomlad odlično uspel.
0'
  Ekipi Hita Gorice in Maribora sta ob Celju najstarejša slovenska prvoligaša, saj sta v prvi ligi vse od prve samostojne sezone. V tem času sta odigrala 60 medsebojnih prvoligaških tekem. Novogoričani so jih dobili 21, Mariborčani 30, devetkrat sta se moštvi razšli brez zmagovalca. K skupnem seštevku lahko prištejemo še 5 pokalnih tekem.
0'
  Ena od dilem pred tekmo je bila povezana z vprašanjem ali bo nastopil prvi domači strelec Milan Osterc. Sredino pokalno tekmo z Domžalami je namreč izpustil zaradi poškodbe, tokrat je ponovno v kadru.
0'
  Mariborčani so ena najboljših ekip v gosteh, saj so izgubili le 3 gostovanja, po drugi strani so Novogoričani letos zelo skromni na domačem igrišču, kjer so kar šestkrat izgubili in le štirikrat zmagali. Se bo tokrat razmerje kaj spremenilo?
0'
  Ekipi sta že na igrišču, vzdušje na tribunah je obetavno.
0'
1'
  Po prostem strelu Maribora je Anđelković trčil s Simčičem in tekma je prekinjena.
2'
  Simčič nadaljuje tekmo.
8'
  Mariborčani imajo v uvodnih minutah rahlo pobudo.
11'
  Armin Bačinovič je dobil rumeni karton.
11'
  Bačinovič je nepravilno zaustavil Galešiča.
15'
  Obe ekipi igrata zelo taktično, tako da zaenkrat nimo videli resnejših napadalnih akcij.
16'
  GOOOL! Zadel je Armin Bačinovič!
17'
  Bačinovič je iznenada sprožil z okrog 25 metrov in žgo poslal pod prečnik Simčičevih vrat.
22'
  Cvijanovič je močno streljal z desne strani, žoga pa je švignila mimo desne vratnice Ranilovičevih vrat.
27'
  Novogoričani so sicer v zadnjih minutah več na gostujoči polovici, Mariborčani so uspešni s pokrivanjem in natančnejši pri podajah.
27'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
28'
  Na sredini igrišča je Širok podrl Bačinoviča.
32'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
32'
  Grob prekršek Mertlja, ki je podrl Škarabota.
37'
  Izjemna akcija Hita Gorice: po desni je prodrl Galešič, podal Cvijanoviču, ki pa je iz ugodne pozicije streljal preko vrat.
38'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
39'
  Cvijanovič je podal z leve strani in zaposlil Osterca, ki je s strelom po tleh premagal Raniloviča.
43'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
44'
  V novi zmagoviti domači akciji sta sodelovala Osterc in Cvijanovič, ki je nazadnje tudi premagala Raniloviča. Popoln preobrat!
45'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  V uvodnih minutah tekme so bili boljši nasprotnik Mariborčani in tudi zadeli, potem pa so pobudo počasi prevzli Novogoričani in priigrali preobrat.
45+1'
  Zaslužena domača zmaga v prvem polčasu.
45+1'
  Končno tudi boljši obisk gledalcev v Športnem parku.
45+1'
  Vrnitev Osterca v domačo ekipo je očitno glavni razlog za preobrat, ki so ga po zaostanku izpeljali Novogoričani.
45'
45'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Flavio Beck Junior.
50'
  Z okrog 20 metrov je streljal Beck, Simčič je z odlično parado žogo odbil v kot.
55'
  Tekma je v uvodnih minutah drugega polčasa dokaj enakovredna, Novogoričani pa sorazmerno zanesljivo držijo minimalno prednost.
59'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Admir Kršič.
64'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Dragan Jelič.
65'
  11metrovka za Hit Gorico. Filekovič je podrl Osterca!!
65'
  Suad Filekovič je dobil rumeni karton.
66'
Gol (11m)
  GOOOL! Enes Demirovič je zadel enajstmetrovko!
66'
  Demirovič je z močnim strelom v desni kot premagal Raniloviča.
68'
  Menjava: iz igre Danjel Rakušček, v igro Miha Mevlja.
70'
  GOOOL! Zadel je Siniša Anđelkovič!
71'
  Školnik je izvedel prosti strel, Anđelković pa je žogo z glavo preusmeril v domačo mrežo.
73'
  Silovit pritisk Maribora; Jelič je poskusil atraktivno s škarjicami, Simčič je žogo s težavo izbil v kot.
74'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Dino Martinovič.
76'
  Dino Martinovič je dobil rumeni karton.
83'
  Menjava: iz igre Armin Bačinovič, v igro David Bunderla.
86'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
88'
  Po ostri podaji Flavia Becka se je pred vrati Simčiča odlično znašel Jelič in zadel v polno.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90'
  Silovit pritisk Maribora.
90'
  Flavio Beck Junior je dobil rumeni karton.
90+1'
  Flavio je podrl Osterca.
90+3'
90+3'
  Izjemna tekma z dvema preobratoma in napeto končnico, v kateri so bili srečnejši in spretnejši Mariborčani, ki so se vrnili v igro po zaostanku z 1:3.
90+3'
  Po štirih zaporednih zmagah torej prvi letošnji remi Novogoričanov in še en uspeh Mariborčanov v gosteh.