28. krog |  Celje, Arena Petrol |  28.03.2010 ob 17.00

CM Celje

1 : 3

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Karmel Vidko (1. pomoč), Kresnik Dejan (2. pomoč) , Šart Peter (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 4

0'
  Spoštovane in spoštovani lepo pozdravljeni iz Arene Petrol..do začetka zadnje tekme 28. kroga v 1. SL je še dobrih dvajset minut, obe ekipi pa bosta srečanje začeli brez večjih sprememb v udarni enajsterici.
0'
  Vodilni Koper bo lovil šestnajsto prvenstveno zmago, medtem ko Celjani želijo presenetiti izkušeno moštvo in tako nadaljevati serijo uspešnega točkovnega izkupička v preteklih krogih. Z zmago bi se moštvo CM Celja vključilo v boj za visoka mesta, ki peljejo v Evropo.
0'
  Vremenski pogoji za igro bodo več kot odlični, potem ko je ob sončnem vremenu prijetno toplo.
0'
4'
  V uvodnih treh minutah tekme so nekoliko nevarnejši gostje, a do pravih priložnosti še ni prišlo.
8'
  Prva in najzanimivejša priložnost na srečanju. Po podaji Pavlina do Brulca je v kazenskem prostoru slednjega podrl domači vratar Mujčinovič.
8'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
8'
  Strel iz bele točke je uspešno realiziral Dare Vršič.
11'
  Gostje so tako prišli do hitrega vodstva. Sporna pa je predvsem odločitev glavnega sodnika, ki je pokazal na 11m, potem ko je vratar Mujčinović najprej zaustavil žogo, potem pa se je vanj zapletel Brulc.
11'
  Po podaji Gobca iz leve strani v kazenski prostor je domači napadalec Duspara z glavo udaril preko gola.
15'
  Kapetan Rep je po dvojni podaji z Močičem iz idealne situacije - 5 metrov od gola nesrečno zadel žogo, ki je končala visoko preko gola.
16'
  Gostitelji so v zadnjih trenutkih začeli s prevlado na igrišču, a Koper še naprej uspešno drži minimalno vodstvo.
20'
  Urbanč je iz dobirh dvajsetih metrov udaril krepko mimo desne vratnice.
20'
  Milan Anđelkovič je dobil rumeni karton.
22'
  Gostje so imeli na robu kazenskega prostora po prekršku Anđelkovića prosti strel, a je Pavlin po kratki dvojni podaji z Brulcem nastreljal živi zid.
25'
  Močič se je nenadoma odločil za strel iz roba kazenskega prostora, vendar strel ni bil natančen.
27'
  Po prekršku gostujoče obrambe, so tokrat imeli lepo priložnost iz prostega strela Celjani, a je izjemen strel Gobca uspel ubraniti Hasič.
30'
  Celjani še naprej prevladujejo na igrišču, vendar kaj več od boljše posesti žoge in pol priložnosti ne uspe doseči.
31'
  Gobec je zopet poizkusil iz razdalje, vendar je žoga za las obšla levo vratnico gola.
35'
  Še enkrat je s trelom poizkusil Gobec, vendar žoga zopet ni prišla do željenega cilja gostiteljev.
38'
  Po daljšem obdobju so do priložnosti prišli tudi gostje, a je bila podaja Pavlina v kazenskem prostoru premalo natančna in domači so uspeli razčistiti pred golom Mujčinovića.
41'
  GOOOL! Zadel je Miran Pavlin!
42'
  Po hitrem protinapadu Kopra je bila domača obramba prepočasna za Pavlina, ki je rutinirano ugnal domačega vratarja in povišal na 2:0.
42'
  Čeprav so bile zadnje minute bolj v znamenju celjskih nogometašev, so gostje kaznovali napako domače obrambe.
45'
  Gledalci v prvem polčasu gledajo še minuto sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Prvi polčas se je končal z vodstvom Kopra, ki proti moštvu CM Celja zasluženo vodi z 2:0.
45'
48'
  Ekipi sta drugi polčas začeli brez menjav.
49'
  Prva priložnost v nadaljevanju se je ponudila Kačičniku, njegov močan udarec pa je zaustavil gostujoči vratar. Čeprav je imel nekoliko težav, so nevarnost razčistili branilci Kopra.
49'
  Brezič je iz razdalje udaril meter ali dva preko gola.
53'
  Celjani so v prvih desetih minutah drugega polčasa nevarnejši, a tako kot v prvem polčasu ne uspe zatresti gostujoče mreže.
54'
  Tako kot v prvem delu je tudi v nadaljevanju najnevarnejši celjski igralec Gobec, ki je tokrat po podaji Breziča zatresel zunanji del mreže gola Kopra.
56'
  Rep je preslabo po protinapadu zadel žogo in vratar Hasić ni imel težkega dela.
57'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
58'
  Po prekršku Rajčeviča nad Gobcem so imeli gostitelji priložnost iz prostega strela (22m stran od gola). Izvajal ga je Brezič, žoga pa je odletela preko gola.
58'
  Menjava: iz igre Domagoj Duspara, v igro Roman Bezjak.
58'
  Nevidnega napadalca Dusparo je v konici napada zamenjal Bezjak.
59'
  Do priložnosti je po napaki gostov v obrambi zopet prišel Rep, vendar tako kot v njegovi zadnji priložnosti meril preslabo.
59'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Anej Lovrečič.
59'
  Menjava: iz igre Dejan Purišič, v igro Denis Popovič.
60'
  Domači trener Milan Đuričić je v teh minutah opravil vse tri zamenjave.
63'
  Popovič je tik pred golom v zmešnjavi in gneči prišel do žoge vendar jo je slabo zadel. Pred tem je Rep zapravil lep udarec, ko je zgrešil lepo žogo.
67'
  Menjava: iz igre Ivan Sesar, v igro Darijo Biščan.
68'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Andraž Struna.
70'
  Igra se je v zadnjih minutah nekoliko umirila, še vedno pa so več pri žogi Celjani.
74'
75'
  Po mirnejši igri brez pravih priložnosti so gostje uspeli še tretjič zadeti. Po prodoru in strelu Kovačeviča se je žoga v kazenskem prostoru odbila do Pavlina, ki je še v drugo premagal Mujčinovića. Tokrat z udarcem na vole.
77'
  S tretjim zadetkom je Koper bržkone že odločil srečanje kar na lestvici pomeni povišanje prednosti pred Mariborom. Morda pa se v Areni Petrol zgodi senzacija..
80'
  GOOOL! Zadel je Denis Popovič!
81'
  Celjani so vendarle uspeli zadeti in si podaljšati upanje po točki, ko je krasen strel uspeh mlademu Denisu Popoviču in Hasića je z lepim udarcem ukanil v njegov daljši kot.
82'
  Menjava: iz igre Saša Božičič, v igro Mitja Viler.
82'
  Tako kot domači trener je tudi gostujoči opravil vse tri menjave.
84'
  Po podaji Gobca s prostega strela je Bezjak pred gostujočimi vrati poizkusil s pol škaricami, vendar strel ni bil nevaren za Hasića.
87'
  Mitja Brulc je dobil rumeni karton.
88'
  Celjanom vendarle ne bo uspelo preobrniti rezultata, kajti v Areni Petrol sta se začeli zadnji dve minuti rednega dela tekme.
89'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
89'
  Spremljali bomo še tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
  Še zadnji trenutki v Areni Petrol, ko se gostje že lahko veselijo polnega izkupička in povišanje prednosti na lestvici pred Mariborom.
90+2'
  Andraž Struna je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Rumeni karton Strune je bil zadnja situacija na tekmi in gostje se veselijo pomembne zmage v Celju.
90+3'
  Koper ima sedaj na prvem mestu 56 točk, Maribor 49 - torej sedem manj. Hvala za pozornost in lepo pozdravljeni iz Celja.