29. krog |  Celje, Arena Petrol |  03.04.2010 ob 17.00

CM Celje

3 : 2

Nafta

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz sončnega, a vetrovnega Celja.
0'
  V Areni Petrol čakamo na začetek srečanja 29. kroga med CM Celejm, ki trenutno zaseda6. mesto na lestvici in 3. uvrščeno Nafto.
0'
  Na treh medsebojnih obračunih so nogometaši Nafte slavili v Lendavi. V 20. krogu so premagali Celjane z 2:1. Dvakrat pa je bil izid neodločen - 2:2.
0'
  Celjani bodo po 2-eh zaporednih porazih pred domačimi gledalci (proti Kopru in Mariboru) tokrat poskušali priti do tretje zmage v spomladanskem delu prvenstva. Nafta je na zadnji tekmi izgubila v Domžalah s 3:1. Lendavčani igrajo veliko slabše na gostovanjih, kot na domači zelenici kjer so najuspešnejša ekipa v ligi. Bomo videli kaj se bo danes izcimilo, ali lahko mlada celjska ekipa premaga izkušeno Nafto.
0'
  Pri Celju se po odsluženi kazni vrača Sebastjan Gobec. Pri Nafti pa danes zaradi kartonov manjkata Boštjan Zemljič in Gregor Bunc. Prav tako manjka Dalibor Volaš, ki je v sredo dobil udarec proti Domžalam, manjka pa tudi branilec Ošlaj.
0'
  Ekipi sta že prišli na travnato površino.
0'
1'
  Prosti udarec za goste. Vassiljev je podal le do Kačičnika, ki je žogo brez težav izbil.
3'
  Prvi strel na tekmi, od daleč je poskušal Štraus, mimo gola.
5'
  Celjani so v teh uvodnih minutah boljši nasprotnik, očitno igrajo z veliko željo po novi prvenstveni zmagi.
13'
  Tokrat je imel priložnost za Celjane Bezjak, a je streljal preko gola.
13'
  Celjani so na začetku srečanja absolutno boljši nasprotnik.
17'
  Prosti strel za Celjane. Gobec je nastreljal le živi zid Nafte.
19'
  Prvi kot na tekmi bodo izvajali igralci Nafte.
20'
  Premočna podaja Vassiljeva.
21'
  Amel Mujakovič je dobil rumeni karton.
22'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
24'
  Po napaki Cabana v obrambi je Lovrečič z natančnim strelom premagal vratarja Murka.
25'
  Še ena priložnost za Lovrečiča, tokrat je s strelom od daleč zadel vratnico.
27'
  GOOOL! Zadel je Stjepan Caban!
28'
  Po natančni podaji Vassiljeva s kota je z glavo premagal vratarja Mujčinoviča branilec Stjepan Caban.
29'
  Pri domačih je poskušal Brezič, zanesljiv je bil vratar Murko.
33'
  Po novi podaji s kota Vassiljeva je do strela prišel spet Caban, tokrat preko celjskega gola.
39'
  V zadnjih minutah gledamo enakovredno igro, brez priložnosti.
43'
  Kot za Celjane. Po podaji Lovrečiča je bil najvišji vratar Murko.
45'
  V celjski Areni Petrol le še minuta sodniškega dodatka.
45'
45'
  Celjani so bil v prvem delu srečanja boljši nasprotnik in prišli dpo vodstva, gostje pa so iz edine prave priložnosti prišli do izenačenja.
45'
45'
  Menjava: iz igre Amel Mujakovič, v igro Bojan Matjašec.
48'
  Celjani so 2. polčas začeli zelo motivirano.
49'
  Strel Bezjaka visoko preko gola Murka.
53'
  Celjani so ponovno boljši nasprotnik, veliko več pri žogi, toda preveč komplicirajo v zaključni fazi napadov.
58'
  Lepa priložnost za Celjane. Štraus je v kazenskem prostoru Nafte lepo našel Dvorančiča, vratar Murko pa je šel pravočasno iz gola in preprečil vodstvo domačih.
62'
  GOOOL! Zadel je Emil Miljkovič!
64'
  Po dolgi, natančni podaji Bukovca se je sam pred Mujčinovičem znašel Miljkovič in popeljal Nafto do vodstva.
65'
  Menjava: iz igre Jernej Repina, v igro Borut Gerenčer.
68'
  Menjava: iz igre Denis Popovič, v igro Marijo Močič.
70'
  Po lepi podaji Gobca v kazenski prostor je bil nekoliko prekratek Dvorančič.
72'
  Domači nadaljujejo s pritiskom. Tokrat je strel Dvorančiča iz roba kazenskega prostora zletel preko gola Nafte.
74'
  Menjava: iz igre Milan Anđelkovič, v igro Dejan Urbanč.
75'
  Po drugem gola Nafta poskuša obraniti minimalno prednost pred Celjani.
79'
  Po podaji Buzetijas je poskušal Vassiljev, brez težav za celjskega vratarja.
81'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
82'
  Po lepi akciji so domači izenačili. Bezjak je lepo našel Dvorančiča, ki je s strelom na prvo premagal Murka.
82'
  Menjava: iz igre Emil Miljkovič, v igro Jože Benko.
85'
  Celjani še naprej pritiskajo v veliki želji po zmagi.
88'
  Strel Močiča z roba kazenskega prostora, brez težav za vratarja Murka.
89'
  Prosti strel za domače. Gobec je poslal žogo visoko čez gol Nafte.
90'
  V Celju bomo videli še 2. minuti sodniškega dodatka.
90+2'
  GOOOL! Zadel je Rok Štraus!
90+2'
90+2'
  Po podaji Bezjaka je Štraus zadel za zmago Celjanov.
90+2'
  Celjani so potem, ko so zaostajali z 2:1 prišli do povsem zaslužene zmage, saj so bili absolutno boljši nasprotnik.
90+2'
  Celje je prvič v letošnji sezoni premagala Nafto in jim zadala 12 poraz v prvenstvu.