29. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  03.04.2010 ob 16.00

Olimpija

5 : 0

HIT Gorica

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, pred vami je 29. krog PrveLige, ki ga boste lahko v živo spremljali na našem spletnem portalu. Po koncu kroga boste lahko na njem videli tudi najzanimivejše trenutke tekem ter izjave trenerjev in igralcev.
0'
  Pred nami je tekma med Olimpijo in HIT Gorico.
0'
  Pred četrtim obračunom teh dveh tekmecev v tej sezoni državnega prvenstva nekaj zanimivih podatkov. V določenih statističnih kazalcih se bosta pomerila najboljša in najslabša ekipa prvenstva.
0'
  Novogoričani so na zadnjih šestih tekmah spomladanskega dela osvojili 16 točk, kar jih s Koprom uvršča na vrh lestvice forme.
0'
  Olimpija ima najslabši niz zadnjih šestih tekem. Osvojila je le tri točke.
0'
  Olimpija torej lovi prvo zmago v spomladanskem delu, medtem ko jih ima Gorica že šest.
0'
  Tekma bo zanimiva predvsem zaradi izjave Olimpijinega trenerja Roberta Pevnika, ki po porazu proti mestnemu rivalu Interblocku dejal, da bo v primeru dveh porazov proti Kopru in Gorici zagotovo odšel. Po neuspehu proti Kopru (0:1) je njegovo zadnje upanje prav današnja tekma proti štirikratnim državnim prvakom iz Primorske.
0'
  Do danes sta se ekipi pomerili trikrat. Olimpija je v drugem krogu slavila zmago 2:1, na preostalih dveh obračunih pa sta tekmeca remizirala.
0'
  Sicer pa ljubljanski teren Novogoričanom ustreza. V zadnjem krogu so denimo s kar 5:0 odpravili I'block, na enaindvajsetih gostovanjih pri Olimpiji pa so iztržili sedem zmag, šest remijev in osem porazov.
0'
  Hit Gorica je tretja najboljša ekipa v gosteh (7 3 4), medtem ko se Ljubljančani ne morejo ravno pohvaliti z izkupičkom na domačih tekmah, saj zasedajo šele osmo mesto (5 3 6, isto število točk je sicer na domačih tekmah zbrala tudi Gorica).
0'
  Novogoričani se pred tekmo nahajajo na četrtem mestu, točko za tretjeuvrščeno Nafto, Olimpija je sedma, s točko naskoka pred Domžalami in dvema točkama zaostanka za šestim Celjem.
0'
  Pri Olimpiji poleg poškodovanega Sebastijana Cimertiča ne bosta nastopila Brazilec Bonifacio in Rok Roj, saj sta na tekmi proti I'Blocku prejela rdeči karton. V ekipo se vračata Miroslav Cvijanovič in Agim Ibraimi.
0'
  Pri Gorici bo poleg nekaterih dlje odsotnih nogometašev manjkal rahlo poškodovani Matija Škarabot, v ekipo pa se vrača hrvaški napadalec Ivan Brečević.
0'
  Nogometaši in sodniška trojica so že na zelenici.
0'
  Pozdrav obeh ekip in tekma se bo pričela.
0'
0'
  Prva je s sredine začela Olimpija.
0'
  Že prvi predložek Ibraimija v vratarjev prostor, a Simčič zlahka lovi.
1'
  Galešič je preigraval, vendar se je spotaknil ob Salkiča. Žoga za gostitelje.
2'
  Ibraimi je prodiral po levi, poizkušal s podajo, vendar je žoga končala v gol-avtu.
3'
  Ibraimi se je na hitro otresel Zarifoviića in po dal v kazenski prostor do Škerjanca. Ta je ob slabem sprejemu igral z roko. Veliko več bi lahko nogometaši Olimpije iztržili iz te akcije.
4'
  Prosti strel za vrtnice je izvedel Kršič. Branilci Olimpije so žogo izbili v polje. Moči obeh ekip zaenkrat izenačene, oboji pa igrajo napadalno.
6'
  Rujovič je podal do Ibraimija, ki je po preigravanju izsili kot. Ljubljančani ga niso izvedli dobro.
8'
  Po podaji Demiroviča je močno sprožil Brečevič, vendar je Cvijanovič blokiral njegov strel.
9'
  V kazenskem prostoru lepo preigravanje Ibraimija, ki ga je spotaknil - vsaj tako je bilo videti - eden od Novogoriških branilcev, a je piščalka sodnika Habjaniča ostala nema.
10'
  Kot za Gorico in do žoge je na robu kazenskega prostora pričel Balažic, ki je meril mimo leve vratnice Oblaka.
12'
  Vračajo Ljubljančani; Lep slalom Rujoviča do Prašnikarja, ki je poslal uporabno žogo v sredino kazenskega prostora, a na pravem mestu ni bilo nikogar od Olimpijinih nogometašev.
13'
  Lepa primorska akcija, iz bližine je streljal Brečevič, a žogi ni našel poti v gol!
15'
  Iz strani kazenskega prostora si je žogo po prekršku nastavil Rujovič. Streljal je neposredno na gol, a kar precej zgrešil vrata Simčiča. Morda bi bilo bolje, da bi podal.
16'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
16'
  Širok je spotaknil Rujoviča, ki je bil zanj prehiter.
17'
  GOOOL! Zadel je Miha Šporar!
18'
  Prosti strel je nekoliko slabše izvedel Ibraimi, vendar žoga do enega od nogometašev Olimpije, ki je prav tako nekoliko nerodno streljal. Žoga se je odbila od tal, Šporar pa jo je s hrbtom proti vratom z glavo podaljšal v gol.
20'
  Tam je Rujovič s precejšne oddaljenosti z leve strani poslal žogo v kazenski prostor, Simčič pa je imel srečo, da je za las zletela mimo njegove leve vratnice.
21'
  Medtem ko Olimpija veliko igra po krilih, Novogoričani poizkušajo predvsem po sredini. Tokrat so izsilili prosti strel s 30 metrov.
21'
  Brečevič je streljal po tleh, kar pa niti za trenutek ni ogrozilo Oblakovih vrat.
24'
  Nogometaši Olimpije so močno motivirani! Škerjanc je s strani poslal uporabno žogo do Prašnikarja, ki jo je zgrešil, nato je do strela prišel ibraimi, a je povsem s strani slabo streljal.
25'
  Olimpija ima težave z realizacijo. Potem ko si priigra dobro priložnost za dosego gola, jo izda natančnost in zbranost pri strelu.
26'
  Svoje priložnosti imajo tudi vrtnice. Galešič se je pred kazenskim prostorom lepo otresel branilcev, streljal, vendar je zadel Osterca, ki se je znašel v prepovedanem položaju.
28'
  Kakšna priložnost za zelene! Uporabna žoga za Ibraimija, ki iz oči v oči ni znal premagati Simčiča! Poizkušal je spodkopati žogo in 'lobati' vratarja, a je bil premalo natančen in žoga je zletela preko gola.
29'
  Zdaj pa prekršek nad Ostercem povsem pred kazenskim prostorom. Za strel se pripravlja Demirovič!
30'
  Kakšen strel Demirovića! Izjemno natančen in močan strel, a je novogoriški dirigent igre zadel vratnico!
31'
  Ljubljančani so se po dolgem času otresli pritiska Novogoričanov.
34'
  Prekršek nad Pokornom na 30 metrih. Za strel se pripravlja Ibraimi.
35'
  Makedonski reprezentant je zadel živi zid.
36'
  Rujovič je izjemno aktiven na levem boku. Praktično vse akcije potekajo preko njega.
37'
  GOOOL! Zadel je Luka Prašnikar!
38'
  Borbena igra Rujoviča se je izplačala! Lepo je podal z leve strani igrišča. Dolg natančen predložek je to bil, na mestu pa se je znašel Prašnikar, ki je le podstavil nogo in žogo podaljšal v gol!
39'
  To je prvi gol tega nogometaša za Olimpijo, ki jo je okrepil v zimskem prestopnem roku. Pred tem je tri dosegel za Rudar.
40'
  Predložek Kršiča v kazenski prostor se je končal s kotom za Gorico.
41'
  Galešič je izvedel nov kot in Oblak je imel precej težav, da je razčistil.
43'
  Zdaj igra večinoma poteka po sredini igrišča.
45'
  Ibraimi je lepo potegnil po sredini, a je oddal nenatančno žogo proti Rujoviču.
45+1'
  Lepa akcija Ljubljančanov. Ibraimi se je spet poigraval v kazenskem prostoru, podal do Škerjanca, ki pa je nastreljal enega od novogoriških branilcev.
45+1'
  Milan Osterc je dobil rumeni karton.
45+1'
  Osterc je v slogu napadalcev grdo podrl Ibraimija.
45+2'
45'
45'
  Že takoj nevarna akcija vrtnic. Demirović je močno streljal in zadel prečko!!
48'
  Rakušček je lepo potegnil čez polovico, oddal žogo do Cvijanoviča, ki ga je grdo podrl Kašnik.
48'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
49'
  V protinapad je potegnil Pokorn, podrl pa ga je Zarifović in si prislužil rumeni opomin.
49'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
50'
  Razpoloženi Rujovič je kar neposredno streljal na vrata, a naravnost v naročje Simčiča.
51'
  Enajstmetrovka!!
51'
  Za Olimpijo jo bo izvedel Ibraimi.
51'
Rdeči karton
  Gregor Balažic dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
52'
  Vratnica Ibraimija!!!
53'
  Žoga se je odbila v polje in igra se nadaljuje.
54'
  Menjava: iz igre Ivan Brečevič, v igro Dragoljub Nikolič.
57'
  Ibraimi je strelal s strani kazenskega prostora, vendar je strel Simčič ubranil.
58'
  Kako je sploh prišlo do enajstmetrovke? Kombinirala sta Prašnikar in Rujovič. Slednji je podal v kazenski prostor, kjer je Balažic povlekel za dres enega od Olimpijinih nogometašev, tako da je ta padel, Balažic pa si je prislužil rdeči karton.
62'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Dino Martinovič.
63'
  Zdaj nekaj raztrgane igre na obeh straneh.
66'
  GOOOL! Zadel je Davor Škerjanc!
67'
  Po raztrgani igri na sredini igrišča se je povsem sam pred vratarjem Simčičem znašel Škerjanc in hladnokrvno zabil tretji gol za Olimpijo.
68'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
69'
  Goljada v Spodnji Šiški. Razredčena obramba Gorice ni zdržala pritiska. V podobni akciji kot pred nekaj trenutki se je povsem sam pred Simčičem znašel še Ibraimi in kot prefinjen strelec brez težav zapečatil usodo novogoriškega prvoligaša.
70'
  Četrti Škerjancev in tretji Ibraimijev gol.
71'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Sait Idrizi.
73'
  Cvijanovič se je dobesedno poigral z obrambo Olimpije, lepo nastavil žogo Martinoviču, ki pa je bil z glavo nespreten.
74'
  Osterc je zdaj močno streljal na gol, vendar je žoga zletela preko gola.
76'
  V kazenskem prostoru je zdaj po predložku padel Demirovič. Sodniška piščalka se tokrat ni oglasila.
78'
  Martinovič je požrtvovalno prižel do žoga, podal v prostor, kjer je slabo streljal Osterc, nato je poizkusil še Demirovič, Šporar pa je razčistil v zadnjem trenutku.
79'
  Menjava: iz igre Jalen Pokorn, v igro Andrej Dugolin.
81'
  Spet je bil v kazenskem prostoru agresiven Martinovič, ki je dobro streljal, a zadel prečko!!! Novogoričani so že tretjič zadeli okvir vrat!
85'
  Olimpija se očitno še ni zadovoljila s štirimi goli. Dugolin je poizkusil iz kazenskega prostora z zunanjim delom podplata, a je žoga zgrešila cilj.
85'
85'
  Menjava: iz igre Danjel Rakušček, v igro Miha Mevlja.
89'
  GOOOL! Zadel je Enes Rujovič!
90'
  To je tekma Enesa Rujoviča! Kar na enkrat se je odločil, da sproži na gol. Žoga mu je 'sedla' na nogo in končala v levem kotu novogoriških vrat!! Res le zadetek z oddaljenosti.
90+1'
  Tri minute sodnikovega podaljška še loči Olimpijo od visoke zmage.
90+2'
  Zdaj vsi le še čakajo na konec tekme.
90+3'
90+3'
  Olimpija je v spomladanskem delu torej končno osvojila zmago in trener Pevnik je dosegel željeno zmago na zadnjih dveh tekmah in tako prav gotovo še ostaja na krmilu ljubljanskega kluba, medtem ko so Novogoričani prekinili niz šestih tekem brez poraza.