34. krog |  Velenje, Ob jezeru |  05.05.2010 ob 18.00

Rudar

4 : 2

Labod Drava

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Podobnik Mitja (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Tkalčič Bojan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Čakamo na začetek srečanja 34. kroga med Rudarjem in ptujsko Dravo. Drava se z Interblockom bori za 9. mesto, trenutno pa ekipa iz Ptuja za neposrednim tekmecem v boju za kvalifikacije za obstanek zaostaja za 3 točke. Velenjčani pa od kar je prevzel krmilo Bojan Prašnikar še niso zmagali. Na 4-ih tekmah so vknjižili le 2 točki.
0'
  Pri domačih zaradi kartonov manjka František Metelka. Poškodovani pa so vratar Savič, De Moraes, Mešič, Jeseničnik in Miha Golob. Pri Dravi pa zaradi kartonov manjkata Marko Roškar in Ivan Filipovič.
0'
  Na 3-eh medsebojnih obračunih v letošnjem prvenstvu je Drava slavila 2X (zmagali so na Ptuju in v Velenju). Rudar pa je zmagal na zadnjem obračunu na Ptuju z 1:0.
0'
  Ekipi sta pravkar prispeli na travnato površino.
0'
2'
  Po podaji s kota je z glavo poskušal Balažic. Njegov poskus je končal mimo gola.
4'
  Ptujčani so obračun začeli podjetno in so trenutno boljši nasprotnik. Očitna je velika želja v boju za obstanek.
7'
  Prosti udarec kapetana Kelenca je končal v naročju vratarja Jahiča.
13'
  Zaenkrat smo videli izredno malo priložnosti. Kot kaže se v zadnjih trenutkih prebujajo tudi domači nogometaši.
14'
  GOOOL! Zadel je Dario Torbič!
15'
  Lepa domača akcija domačih, ki jo je začel Tolimir, nato pa je lepo podal do hrvaškega napadalca Torbiča, ki je z natančnim strelom premagal vratarja Finka.
16'
  GOOOL! Zadel je Gorazd Zajc!
17'
  Po dolgi podaji je Gorazd Zajc prišel sam pred gol Jahiča in poskrbel za izenačenje.
23'
  Po podaji Kronavetra je z glavo poskušal Stojnič, žoga pa je zletela mimo gola Drave.
24'
  Od daleč je s predložkom poskušal kapetan Kelenc, žoga pa je skoraj presenetila vratarja Jahiča, ki je žogo poslal v kot.
26'
  Lepa samostojna akcija Ziliča, ki je nato še nevarno streljal, vratar Jahič pa je žogo ponovno izbil v kot.
28'
  Drava je po izenačujočem golu boljši nasprotnik.
30'
  Po podaji razpoloženega kapetana Kelenca je s strelom na prvo poskušal Zilič, žoga pa je zletela preko gola Rudarja.
34'
  Nejc Skubic je dobil rumeni karton.
38'
  GOOOL! Zadel je Nedzbedin Selimi!
39'
  Sead Zilič je dobil rumeni karton.
40'
  Zilič je najprej storil prekršek nad Torbičem, sodnik Bukovec je pustil prednost, saj je do žoge prišel Selimi, ki je nato premagal vratarja Finka.
45'
  Velenjčani navkljub vodstu še naprej pritiskajo proti vratom Drave.
45'
  V Velenju bomo videli še 2 minuti sodniškega dodatka.
45+2'
45'
46'
  Obetaven začetek Rudarja v nadaljevanju obračuna.
51'
  Zaenkrat še nismo videli priložnosti v 2. polčasu.
52'
  Kot številka 4. za domače. Po podaji Grbiča so bil na pravem mestu branilci Drave.
52'
  Rusmin Dedič je dobil rumeni karton.
55'
  Po napaki Cipota je do žoge prišel Zajc, nato pa je njegovo podajo prestregel Tomčak.
57'
  Sijajna akcija domačih, po predložku Kronavetra je z glavo odlično streljal Grbič, a se je izkazal vratar Fink.
57'
  Menjava: iz igre Rusmin Dedič, v igro Boštjan Jelečevič.
58'
  Strel Tomčka s kakšnih 20-ih metrov mimo gola Drave.
60'
  GOOOL! Zadel je John Ugochukwu Ogu!
61'
  Po močni podaji Kelenca iz leve se je v kazenskem prostoru Rudarja najbolje znašel John Ogu , ki je ponovno poskrbel za izenačenje.
61'
  GOOOL! Zadel je Denis Grbič!
62'
  Po podaji Selimija iz desne je ponovno popeljal domače v vodstvu Denis Grbič.
66'
  Menjava: iz igre Dario Torbič, v igro Alem Mujakovič.
67'
  Strel z glavo Kronavetra preko vrat Drave.
68'
  Domači nogometaši v zadnjih minutah izvajajo silovit pritisk proti golu Drave.
69'
  6. kot za Rudar. Po podaji Grbiča je Tolimir izsilil novi kot za domače.
69'
  GOOOL! Zadel je Petar Stojnič!
70'
  Po podaji Kronavetra je z glavo zadel branilec Petar Stojnič.
71'
  Menjava: iz igre Sead Zilič, v igro Robert Kurež.
74'
  Po prodoru Jelečeviča je imel lepo priložnost Mujakovič, tokrat pa se je izkazal vratar Fink.
80'
  Pri Dravi je s strelom od daleč poskušal Balažic, a je zgrešil cilj.
80'
  Menjava: iz igre Gorazd Zajc, v igro Patrik Bordon.
83'
  Selimi je zapravil izjemno priložnost za 5. gol Rudarja. Bil je sam pred Finkom, a je bil premalo odločen.
83'
  Menjava: iz igre Nedzbedin Selimi, v igro Arnel Mahmutovič.
89'
  V zadnjih trenutkih je jasno, da bodo slavili Velenjčani. Zato, ni prave motivacije v teh zaključnih minutah obračuna.
89'
  Na mestnem štadionu ob jezeru bomo videli še 3. minute sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Povsem zaslužena zmaga Rudarja, ki je po 6. marcu osvojil vse točke pred domačimi gledalci. To je hkrati prva zmaga Bojana Prašnikarja od kar je prevzel krmilo velenjske ekipe. Drava pa je doživela že 18-ti poraz v letošnjem prvenstvu in ostaja trdno na zadnjem mestu.