35. krog |  LJUBLJANA, ŽŠD Ljubljana |  11.05.2010 ob 17.00

Interblock

0 : 1

Rudar

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Mauko Igor (1. pomoč), Ploj Boris (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovano občinstvo, lep pozdrav iz Ljubljane. Na štadionu v Spodnji Šiški se bosta v predzadnjem kolu pomerila domači Interblock in velenjski Rudar.
0'
  Rudar je pred zadnjima dvema krogoma na osmem mestu z minimalnimi možnostmi za preboj na evropsko sceno. Interblock bo na zadnjih dveh tekmah reševal prvoligaški status.
0'
  Potem ko so odpustili trenerja Lučiča, bo danes Interblock vodil triumvirat Bečajac, Milinovič, Protega. Vsi so bili veliki nogometaši. Jim bo uspelo ohraniti klub v prvi ligi?
0'
  V obeh moštvih ni večjih kadrovskih težav. Pri Interblocku ne manjka nihče, pri Rudarju le Dedič.
0'
2'
  Prvi kot za domače.
3'
  Interblock je prišel do prvega strela - čez gol.
5'
  Za zdaj igra teče pretežno na sredini igrišča. Napak in prekrškov je precej.
9'
  Domači vratar Jug je podaril žogo gostom, z razdalje je streljal Kronaveter, ki je zgrešil.
11'
  Gostje prevzemajo pobudo in so nekoliko nevarnejši.
12'
  Iličič ima prebito arkado nad levim očesom. Fizioterapevt mu je namestil obvezo, da bo lahko igral dalje.
16'
  Prva lepa akcija na tekmi. Rudarjev nogometaš Grbič je podal z lecve strani, z 12-ih metrov pa je z glavo zgrešil Torbić.
18'
  Priložnost tudi za domače. Po podaji Beriča je Iličič iz dobrega položaja s kakšnih 12-ih metrov pošteno zgrešil.
20'
  Z neba se je pošteno ulilo.
24'
  Tako ploha kot igra sta izgubili svojo intenzivnost.
30'
  Nadaljuje se festival drobnih prekrškov in netočnih podaj, izdelanih akcij in strelov pa je zelo malo.
34'
  Priložnost za Rudar. Znova je z leve strani podal Grbič, Žoga je švignila mimo dveh domačih branilcev, na oddaljeni vratnici pa jo je zgrešil tudi Torbić.
34'
  František Metelka je dobil rumeni karton.
40'
  Juvette Enow Tabot je dobil rumeni karton.
41'
  Prosti strel za Rudar. Razdalja cca 27 metrov po sredini.
42'
  Grbič je zadel živi zid, kot bo za knape...
42'
  Podaja s kota dobra, zaključnega strela pa ni bilo.
44'
Podaljšek
  Minuta dodatka.
45'
45'
  Rudar boljši nasprotnik, ki si je skušal ustvariti priložnosti in doseči gol. Interblock je igral, kot da ga zmaga ne zanima. Velenjski vratar Jahić ni posredoval niti enkrat.
45'
45'
  Iličič je streljal s 30-ih metrov in zgrešil.
49'
  Priložnost za Rudar, žoga pa se je odkotalila mimo gola.
53'
  Po dolgem času le strel proti gostujočim vratom. Z leve strani je podal Klančar, z glavo pa je mimo udaril Fink.
55'
  Denis Grbič je dobil rumeni karton.
55'
  Grbič je bil opozorjen zaradi simuliranja prekrška za 11-metrovko.
59'
  Tabot je pošteno zgrešil s 35-ih metrov.
60'
  Spet je začelo deževati.
60'
  Menjava: iz igre Nedzbedin Selimi, v igro Alem Mujakovič.
68'
  Trenerja Prašnikar in Protega nervozno spremljata igro, v kateri ne eni ne drugi ne morejo spraviti skupaj niti ene spodobne priložnosti.
71'
  Jug je ubranil strel Grbiča iz neposredne bližine.
72'
  Menjava: iz igre František Metelka, v igro David Tomažič Šeruga.
77'
  Menjava: iz igre Matic Fink, v igro Luka Majcen.
81'
  Najlepša priložnost gostov doslej. Po podaji Tomčaka z desne strani je Torbič z glavo s 7-ih metrov streljal čez prečko.
85'
  Tabot je obležal na tleh, rabil bo pomoč zdravnika.
87'
  Ko se je po štadionu razširila novica s Ptuja, je završalo na tribunah.
88'
  Menjava: iz igre Dario Torbič, v igro Arnel Mahmutovič.
88'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Jamie Lee Sheldon.
88'
  Majcen je zadel Rudarjevo prečko!
90'
Podaljšek
  Tri minute dodatka.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Arnel Mahmutovič!
90+1'
  Po podaji z desne strani, je domača obramba spet slabo reagirala in Mahmutovič je zabil žogo v nebranjeno mrežo.
90+1'
  Arnel Mahmutovič je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Rudar je zasluženo zmagal, edini gol pa je v sodnikovem podaljšku 2. polčasa dosegel rezervist Mahmutovič. Interblock je bil tako blizu rešitve pred direktnim izpadom, zdaj pa bo o svoji usodi odločal v nedeljo v Mariboru. Lep pozdrav iz Ljubljane!