1. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  18.07.2010 ob 18.00

Olimpija

1 : 3

Rudar

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Frank Pavel (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lep športen pozdrav. Po poletnem premoru bosta prvič v jubilejni 20. sezoni 1. SNL zaigrala tudi Olimpija in velenjski Rudar.
0'
  Olimpija si je prejšnjo sezono z zmago v zadnjem krogu proti Labodu Dravi priigrala končno četrto mesto. Tako si je zagotovila nastop v prvem krogu kvalifikacij za Ligo Europa, a je razliko v golih 0:5 in dvema porazoma proti Širokemu Brijegu takoj izpadla.
0'
  Rudar je prejšnjo sezono končal na sedmem mestu. V prvem delu mu je kazalo mnogo bolje, saj je bil lep čas povsem pri vrhu, nato pa so se začele težave s poškodbami in slabši rezultati, ki so 'odnesli glavo' Marijanu Pušniku. Njegovo mesto je zasedel Franci Oblak, kmalu za njim pa je glavni trener postal Bojan Prašnikar. Ekipo bo vodil tudi v tej sezoni.
0'
  Težave z glavnim trenerjem je imela tudi Olimpija. Najprej je po vsega štirih krogih odšel Branko Oblak, začasno ga je nasledil njegov pomočnik Safet Hadžić, ki je nato mesto prepustil Robertu Pevniku. Polzelan po koncu sezone ni podaljšal pogodbe, mesto glavnega trenerja pa je spet prevzel Safet Hadžić.
0'
  No, kot zanimivost. Robert Pevnik bo v tej sezoni pomočnik Bojana Prašnikarja.
0'
  Na nasprotnih bregovih bosta stala trener Rudarja Bojan Prašnikar in njegov sin, napadalec Olimpije Luka Prašnikar, ki bo tekmo začel na klopi.
0'
  Rudar in Olimpija se v lanski sezoni pomerila štirikrat. Ekipi sta vknjižili po dve zmagi. Kot zanimivost naj omenimo, da sta obe zmagali v gosteh.
0'
  Kako bo tokrat je težko napovedati, saj sta moštvi pred novo sezono prevetrili slačilnico.
0'
  Poglejmo spremembe v moštvu Olimpije: Prišli so: Damjan Ošlaj (Nafta), Adnan Bešič (Domžale), Ermin Rakovič (Labod Drava), Anej Lovrečič (CM Celje), Blaž Božič (Interblock), Stefan Smiljanič (Olimpija U-19). Odšli so: Jan Oblak (Benfica Lizbona, Por), Jalen Pokorn (Triglav Gorenjska), Miha Šporar (konec kariere?), Agim Ibraimi (?), Leo Bonfim (?), Sait Idrizi (?), Fernando de Abreu (?), Andrej Dugolin (Labod Drava), Rok Roj (Rudar Velenje), Milan Purović (Sporting Lizbona, Por).
0'
  Sledijo še spremebe v moštvu in storokvnem vodstvu Rudarja: Prišli: Rok Roj (Olimpija), Mihael Hertelendi (Bela krajina), Sebastjan Berko (Onisilos Sotira, Cip), Uroš Korun (CM Celje), Dejan Novaković (Borac Banja Luka, BiH), Dejan Djermanovič (Krško), Robert Pevnik (Olimpija – pomočnik trenerja); Odšli: Petar Stojnič (Selekcija SPINS), Miha Golob (SC Wildon, Avt), Nedzbedin Selimi (Domžale), David Tomažič Šeruga (Panachaiki Patras, Grč), Almir Sulejmanovič (tujina?), Arnel Mahmutovič (Šmartno), Sebastjan Čelofiga (Dravinja), Jan Vidic.
0'
  Dovolj podatkov, posvetimo se tekmi.
0'
  Igralci že prihajajo na zelenico, ob dobro napolnjenem Športnem parku v Spodnji Šiški.
0'
  Žreb kapetanov Cimerotiča in Dediča je odločil, da bo prva žoga pripadla Rudarju.
0'
1'
  Kombinirala sta Rujovič in Rakovič, a nič iz te akcije na strani kazenskega prostora.
1'
  Lovrečič je poizkusil od daleč, a je žoga zletela preko gola.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil František Metelka. Dobil ga je Boban Jovič.
3'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat.
3'
  Uf, velika napaka vratarja Botonjiča. Bratanovič je poizkusil z lobom, a je žoga zgrešila cilj.
8'
  Bratanovič je poizkusil s predložkom s strani kazenskega prostora, vratar Botonjič je imel spet nekaj težav, saj bi žogo lahko ujel, a jo je izbil v kot.
8'
  Rudar ima udarec iz kota.
8'
  Streljal je Sebastjan Cimirotič, a mimo vrat.
9'
  Olimpija ima udarec iz kota.
9'
  Cime je straljal z oddaljenosti, nekdo od Velenjčanov se je dotaknil žoge, zato kot za zeleno-bele.
10'
  Lovrečič je izvedel kot, žoga je preletela vse nogometaše in končala izven igrišča. Avt za Rudar.
11'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Denis Grbič.
11'
  Še pred prekrškom sta odlična kombinirala Jovič in Škerjanc, ki poslal uporaben predložek v kazenski prostor, a nikogar ni bilo na mestu.
12'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Denis Grbič.
13'
  Lovrečič je na sredini igrišča preprečil protinapad Rudarja.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič.
14'
  Metelka je poslal dober predložek v kazenski prostor, nekoliko negotovo je posredoval Bratanovič, zato je vratar Botonjič ujel žogo.
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Rujovič. Dobil ga je Rok Kronaveter.
16'
  Olimpija ima pobudo, Rudar pa čaka na priložnosti iz protinapadov.
16'
16'
17'
  Kakšna priložnost za Rudar. Botonjič je spet naredil ogromno napako, do žoge je s strani kazenskega prostora prišel Kronaveter, jo nastavil na glavo Bratanoviča, ta pa je žgrešil prazna vrata!
18'
  Botonjič je pod pritiskom. Kronaveter je prišel do žogo na sedmih metrih, a ustrelil mimo gola!
18'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
20'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Elvis Bratanovič.
20'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
21'
  EVROGOL! Cimerotič je preigraval pred kazenskim prostorom, od zadaj je pritekel Lovrečič in dobil žogo ter z močnim in natančnim strelom dosegel prvi gol Olimpije v novi sezoni.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Davor Škerjanc.
25'
  Streljal je Denis Grbič, a mimo vrat.
25'
  S strani je lepo podal Kronaveter, Grbič pa ni ukrotil visoke žoge.
25'
  Sebastjan Cimirotič v prepovedanem položaju.
26'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
26'
  Lovrečič je streljal s precejšnje oddaljenosti, namesto da bi podal Cimerotiču, ki je imel veliko prostora.
27'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Dejan Djermanovič.
28'
  Damjan Ošlaj je dobil rumeni karton.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Ošlaj. Dobil ga je Dejan Djermanovič.
29'
  Grbić je slabo izvedel prosti strel s strani. Zadel je živi zid.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Dobil ga je Erik Salkič.
30'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Rujovič. Dobil ga je František Metelka.
30'
31'
  Zdaj še avt za Rudar.
31'
  Ko Velenjčani pridejo do kazenskega prostora Olimpije so sila nevarni za gol Botonjiča. Zdaj je predložek Grbiča preletel kazenski prostor.
32'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
32'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Dejan Djermanovič.
33'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Rujovič. Dobil ga je Marko Tuomas Kolsi.
35'
  Eden redkih slabih predložkov Kronavetra. Žoga za Botonjiča.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Dobil ga je Enes Rujovič.
35'
  Rusmin Dedič je dobil rumeni karton.
36'
  Kapetan Velenja je spotaknil Rujoviča, ki je bil v obetavnem napadu.
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Djermanovič. Dobil ga je Alen Vučkič.
39'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Sebastjan Cimirotič.
40'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Ošlaj. Dobil ga je Elvis Bratanovič.
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Dobil ga je Anej Lovrečič.
42'
  Lepa globinska podaja Dediča do Bratanoviča, a je Botonjič pravočasno ujel žogo.
43'
45'
  Minuta sodnikovega podaljška.
45'
  GOOOL! Zadel je Elvis Bratanovič!
45+2'
  Rudar je lepo izigral obrambo Olimpije. Grbič je s strani lepo nastavil žogo Bratanoviču, ki je povsem neoviran poslal žogo za hrbet Botonjiča.
45+2'
45'
46'
  Menjava: iz igre Alen Vučkič, v igro Miroslav Cvijanovič.
47'
48'
  Cimerotič si je priigral res lepo priložnost. Preigraval je v kazenskem prostoru, nato pa ustrelil preko gola!
48'
  Streljal je Dejan Djermanovič, a mimo vrat.
48'
  Zvit strel Djermanoviča je končal v kotu!
48'
51'
  Kronaveter je obležal na sredini igrišča, sodnik Mertik ni dosodil prekrška.
52'
  Igra se je nadaljevala le kratek čas. Na tleh je obležal še Dedič.
52'
  No, zdaj je na tleh še eden od velenjskih nogometašev. Jeseničnik se drži za koleno.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Djermanovič. Dobil ga je Damjan Ošlaj.
54'
55'
  Lovrečič je streljal z notranjim delom podplata, vsi na stadionu so čakali, ali bo žoga čakala za hrbtom Saviča tako kot v prvem polčasu, a se to ni zgodilo.
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Dobil ga je Enes Rujovič.
57'
  Rakovič je slabo izvedel prosti strel.
58'
58'
  Lep protinapad Rudarja. Bratanovič je sam povedel v kazenski prostor, se umiril in brez težav zadel desni zgornji kot Botonjiča.
61'
  Lep poizkus Lovrečiča, ki je s prostega strela zadel prečko!!! Izjemno razpoložen je nekdanji nogometaš CM Celja danes.
62'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Luka Prašnikar.
62'
  Zdaj končno spremljamo neposreden obračun Bojana in Luke Prašnikarja, o katerem smo govorili pred tekmo.
64'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Cvijanovič. Dobil ga je Dejan Djermanovič.
65'
  Djermanovič je nocoj pogosta tarča obrambnih igralcev Olimpije. Nad njim so bili storjeni že štirje prekrški.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Djermanovič. Dobil ga je Miroslav Cvijanovič.
67'
  V kazenskem prostoru Olimpije je Djermanovič v skoku naredil prekršek nad Cvijanovičem.
68'
  Prvi stik Luke Prašnikarja. Žogo je med preprečevanjem podaje poslal izven igrišča.
69'
  Lovrečič je v ogenj poslal Cimerotiča, a je v kazenskem prostoru pravočasno posredoval Savić.
69'
70'
  Zdaj igra na obeh straneh nima več takta.
71'
  Liga prvakov, Liga prvakov je odmevalo s strani tribune, kjer domujejo cinični navijači Dragons.
72'
  Cimerotič je preigraval pred kazenskim prostorom in se lepo otresel obrambe Rudarja, a ustrelil preko gola.
72'
73'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro Rok Roj.
74'
  Roj je še lani nastopal za Olimpijo in si z dobrimi predstavami zaslužil aplavz ob vstopu.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
75'
  Botonjič je spet nerodno posredoval. Izbil je v polje.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
75'
  Škerjanc je streljal povsem s strani, Botonjič je strel ubranil!
76'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
77'
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ermin Rakovič. Dobil ga je Uroš Korun.
78'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Mirza Mešič.
80'
  Menjava: iz igre Denis Grbič, v igro Nikola Tolimir.
81'
  Prašnikar je torej okrepil zvezno vrsto in ne bo branil rezultata.
82'
  Menjava: iz igre Erik Salkič, v igro Adnan Bešič.
83'
  Hadžič se je na nasprotni strani odločil za menjavo obrambnega igralca za napadalca, saj bo poizkusil izenačiti.
85'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mirza Mešič. Dobil ga je Damjan Ošlaj.
85'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
86'
87'
  Olimpija poizkuša z napadalno igro, a ji nikakor ne uspe sestaviti konkretne akcije.
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi. Dobil ga je Boban Jovič.
90'
  Strel s 17 metrov za Olimpijo!
90'
  Lovrečič je zadel naravnost v živi zid.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Nikola Tolimir!
90+1'
  Protinapad Rudarja. Mešič je povedel proti kazenskemu prostoru, izigral vratarja in oddal žogo do Tolimirja, ki je rutinirano zaključil.
90+3'
90+3'
  Lani sta obe ekipi dvakrat zmagali v gosteh in tradicijo nadaljujeta tudi v novi sezoni. Rudar je premagal Olimpijo s 3:1 in torej potrdil dobre predstave s pripravljalnih tekem, medtem ko si Olimpija očitno še ni opomogla od hitrega izpada iz kvalifikacij za Ligo Europa. Olimpijo v 2. krogu čaka zahtevno gostovanje pri Gorici, Rudar pa ima podobno težko nalogo, saj pričakuje Maribor.