3. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  02.08.2010 ob 18.00

Olimpija

0 : 1

Nafta

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav, spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa.
0'
  Pred nami je še zadnja tekma 3. kroga PrveLige. V Ljubljani se bosta pomerila Olimpija in Nafta.
0'
  To bo (verjetno) zadnja tekma Olimpije na Športnem parku v Spodnji Šiški, saj se Ljubljančani selijo na novi stadion v Stožicah.
0'
  Zeleno-beli v tej sezoni zaenkrat še brez zmage pred domačimi navijači, na drugi strani pa brez zmage v gosteh tudi Lendavčani.
0'
  Na lestvici je Nafta sicer pred Olimpijo. Prekmurci so s tremi točkami nahajajo na sedmem mestu, medtem ko so Ljubljančani s točko le pred povratnikom med elito Primorjem.
0'
  Na lestvici je Nafta sicer pred Olimpijo. Prekmurci se s tremi točkami nahajajo na sedmem mestu, medtem ko so Ljubljančani s točko le pred povratnikom med elito Primorjem.
0'
  Na strani Ljubljančanov bodo manjkali: Omladič in Da Silva, Cvijanovič (rdeči karton), Božič (rdeči karton) ter Zeljkovič. Slednji s Cipra še vedno ni prejel ustrezne dokumentacije. V izbor se vrača Stojanovič. V vratih je prednost pred Botonjičem dobil Lipovac.
0'
  Trener Lendavčanov bo začuda lahko računal na Erdžana Bečirija, ki je na tekmi proti poljskemu prvoligašu Koroni padel v nezavest. Manjkal bo Marko Balažic, ki je poškodovan.
0'
  Na zadnji tekmi PrveLige v Ljubljani sta se Olimpija in Nafta razšli brez zmagovalca (0:0). Sicer pa je v prejšnji sezoni Olimpija vknjižila dve zmagi, ena pa je pripadla Nafti.
0'
  Še nekaj trenutkov do začetka tekme, nogometaši so že na nogometni zelenici.
0'
0'
  Pri napad za domače nogometaše.
1'
  Olimpija je izgubila žogo, po prekršku pa že prvi strel Vassiljeva od daleč, ki je končal za golom.
2'
  Lovrečič je lepo zaposlil Cimerotiča, ki ni stekel za žogo, saj je bil v prepovedanem položaju.
3'
  Na drugi strani v prepovedanem položaju tudi Benko.
4'
  Zaenkrat povsem izenačena igra obeh nasprotnikov.
5'
  Zdaj je Škerjanc zaposlil Cimerotiča z globinsko podajo, a je bil 'prulski dribler' spet v prepovedanem položaju.
7'
  Zdaj Olimpija počasi prevzema vajeti v svoje roke. Več so pri žogi zeleno-beli, vendar je Nafta zelo zbrana v fazi branjenja.
10'
  Rakovič je priigral prvi kot za Olimpijo.
10'
  Drugega pa Salkić, ki je prodiral v kazenskem prostoru.
11'
  Lovrečič je lepo našel Škerjanca, a je bil Vaš dobro postavljen.
12'
  Salkič je izvrstno potegnil iz obrambe v napad, a nato slabo oddal žogo do Rakoviča. Murko jo je brez težav ujel.
14'
  Vassiljev je s strani kazenskega prostora iskal Benka, ki je z glavo slabo zaključil.
15'
  Smrtna priložnost za Ljubljančane!! Rujovič je našel povsem samega Škerjanca, ki je povedel žogo proti Murku, ta pa mu jo je brez večjih težav ubranil.
18'
  Škerjanc je sicer lepo utekel iz drugega plana, bil dovolj natančen pri prehodu mimo obrambe, a povsem neoviran ni znal premagati Murka.
19'
  Zdaj je lepo pobegnil Rakovič po desni strani, a je Murko ujel nizko žogo.
20'
  Še ena sto-odstotna priložnost Škerjanca. Podobna akcija kot pred nekaj trenutki, vratar Murko pa je Lendavčane spet rešil pred najhujšim. Odlično posredovanje in žvižgi Škerjancu.
21'
  Kaj delajo nogometaši Olimpije?! Zdaj pa povsem sam še Cimerotič, ki je streljal naravnost v Murka!
24'
  No, igra se je po invaziji Olimpijinih nogometašev zdaj nekoliko umirila.
25'
  Buzeti je oddal žogo na glavo Dvorančiča, ki je preslabo meril.
27'
  Kot za Nafto.
29'
  Matjašec je storil dokaj grob prekršek nad Rakovičem.
29'
  Po hitro izvedenem prostem strelu je dobro posredoval Bečiri.
30'
  Salkič je spet izvrstno prodrl po desni strani in izsilil kot.
31'
  Vučkič je zaspal po dobro izvedenem kotu Lovrečiča.
35'
  Dober predložek Škerjanca v sredino je odbil Murko, ki je danes odlično razpoložen.
39'
  Po posredovanju Ošlaja se je do žoge prikopal Benko, ki je nekoliko oviran ustrelil na gol Lipovac pa je stal na mestu.
40'
  Strel Benka je prebudil tudi ljubljanske nogometaše. Zdaj je od daleč nenatančno meril Jovič.
41'
  Še ena izvrstna priložnost za Ljubljančane. Rakovič je prodiral po desni strani, našel povsem samega Cimerotiča, ki je z desetih metrov meril premalo močno in natančno!
42'
  Arpad Vaš je dobil rumeni karton.
42'
  Vaš je na sredini igrišča grdo naletel na Joviča.
44'
  Vaš je poizkusil s strelom, obrnjen proti vratom Olimpije, Lipovac brez težav.
45'
  Minuta sodnikovega podaljška.
45'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Vedran Vinko.
45+1'
45+1'
  Olimpija bi si lahko že v prvem delu zagotovila zmago. Škerjanc se je dvakrat znašel iz oči v oči z Murkom, ta pa mu je strel dvakrat ubranil. Pri drugem posredovanju Murka so gledalci sicer zahtevali najstrožjo kazen, ki je glavni sodnik Gostenčnik ni dosodil. Nekaj minut kasneje je neoviran poizkusil danes nerazpoloženi Cimerotič. Nafta se je ves čas dobro branila in si ustvarila tudi nekaj priložnosti, a bo morala v nadaljevanju pokazati več znanja, če želi Olimpiji zadati še zadnji poraz v Spodnji Šiški.
45'
47'
  Na začetku drugega dela takoj nekaj prekrškov obeh ekip, kar kaže na oster boj do konca tekme.
48'
  Rakovič je oddal slabo žogo do Škerjanca. V polje jo je poslal Murko.
50'
  Jovič izvrstno do Škerjanca, ki je padel v kazenskem prostoru in zahteval najstrožjo kazen!
51'
  Vassiljev je po prostem strelu v kazenskem prostoru lepo našel Čeha, ki je bil za las prekratek.
54'
  V teh trenutkih nezanimiv dvoboj na sredini igrišča.
55'
  No, monotonost je spet prekinila Nafta. Po hitro izvedenem avtu je s strelom z glavo poizkusil Benko, ki je bil za las nenatančen.
56'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Luka Prašnikar.
57'
  Prašnikar je bil nekoliko poškodovan (prepona), vendar je očitno dovolj pripravljen, da odigra tekmo do konca.
57'
  Cimerotič je danes nerazpoložen. Že četrtič se je ujel v prepovedanem položaju.
59'
  Vassiljev je močno streljal s kakšnih 30 metrov in skoraj presenetil Lipovca, ki žoge verjetno ne bi ubranil.
60'
  Prašnikar je povsem sam dobil žogo na 10 metrih, a jo je zelo slabo ustavil in povzročil negodovanje na tribunah.
63'
  Rakovič je nevarno meril! Žoga v kotu.
64'
  GOOOL! Zadel je Vedran Vinko!
65'
  Nogometaši Nafte so pletli mrežo pred kazenskim prostorom. Do žoge je prišel Vaš in močno ustrelil, odbil je Vučkić, naravnost do Vinka, ki je rutinirano zaključil!
67'
  Cime pridno zbira prepovedane položaje. Zdaj se je v njem znašel že petič.
68'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Peter Stojanovič.
69'
  Stojanovič, ki je Olimpijo okrepil v drugi polovici lanske sezone, je prva dva kroga počival zaradi rdečega kartona.
74'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Adnan Bešič.
74'
  Hadžić je 'pokuril' vse menjave.
77'
  Olimpija ima velike težave na sredini igrišča. Lendavčani zlahka prihajajo do žog.
79'
  Olimpija kot da ne bi želela zadeti! Bešić povsem sam iz oči v oči ni znal ukaniti Murka! Žoga preko gola.
79'
  Menjava: iz igre Jože Benko, v igro Miha Kokol.
81'
  Cimerotič je streljal v kazenskem prostoru, vendar je pred njim stalo preveč nogometašev.
82'
  Buzeti je obležal na tleh, zapustil polje, a se je že vrnil v igro.
84'
  Rakovič je po prostem strelu priboril kot za zeleno-bele.
85'
  Kašnik je streljal z glavo mimo desne vratnice Murka.
87'
  Vinko je močno sprožil na gol, a je Lipovac stal na mestu.
88'
  Zdaj prosti strel Nafti zaradi prekrška Rakoviča nad Vinkom.
88'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Leon Horvat.
88'
  Zadnja menjava Roba.
89'
  Lesjak je sprožilo z 25 metrov. Močan strel v vratarja Lipovca.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90'
  Kokol zdaj leži na tleh po prekršku Ošlaja.
90+1'
  Vassiljev je dobro sprožil, Lipovac pa spet na mestu.
90+2'
90+2'
  Olimpija je svoje priložnosti zapravila v prevem delu in se od Spodnje Šiške poslavlja s porazom, Nafta pa je zasluženo vknjižila prvo zmago v gosteh.