12. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  03.10.2010 ob 16.00

Triglav Gorenjska

0 : 0

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Karmel Vidko (1. pomoč), Kresnik Dejan (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, spet lepo pozdravljeni. Na zadnji tekmi 12. kroga ste bosta pomerila kranjski Triglav in Luka Koper.
0'
  Koper pred današnjo tekmo na petem, Triglav na desetem, zadnjem mestu.
0'
  To bo sedmi ligaški obračun današnjih nasprotnikov. Koper je zmago slavil trikrat, Kranj enkrat, trikrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalcev.
0'
  Kranjčani tri tekme zaporedoma niso okusili lasti zmage, vendar prav gotovo ne bodo lahek plen za Koper. Na zadnji tekmi so pred domačim občinstvom namreč remizirali z Mariborčani.
0'
  Koprčani so v zadnjem krogu z zmago nad Domžalčani prekinili črn niz štirih zaporednih porazov.
0'
  Po zadnjem porazu proti Ajdovščini je vrste aktualnih državnih prvakov zapustil glavni trener Nedžad Okčič, v klub pa se vračata Miran Pavlin in Amir Karič, ki sta odšla po četrtem krogu.
0'
  Nekdanji slovenski reprezentant Miran Pavlin (dres slovenske reprezentance je oblekel 63-krat in dosegel pet golov) je po porazi proti Dinamu v kvalifikacijah za ligo Europa celo dejal, da bo sklenil športno pot, vendar se je očitno premislil. Danes sta s Karičem (ima celo reprezentančni nastop več kot Pavlin) spet v koprskem kadru.
0'
  Miran Pavlin teren v Kranju dobro pozna, saj je tukaj pravzaprav začel svojo zgodbo o uspehu v članski konkurenci.
0'
  Zaradi kartonov imata prepoved nastopa v vrstah Triglava Najdenov in Marijan, manjka pa tudi Zavrl, ki ima težave s poškodbo.
0'
  V vrtah Kopra manjka prvi strelec v tej sezoni, sicer vratar Hasić.
0'
0'
  Prvi napad za Kranjčane.
2'
  Koprčani so prvič prešli polovico Kranjčanov in že zapretili preko Jeleniča, ki je poslal žogo v kazenski prostor, a tam ni bilo nikogar od njegovih soigralcev.
3'
  Koprčani nadzorujejo potek igre. Na sredini držijo žogo in čakajo na priložnost.
3'
  Zdaj je Brulc streljal iz kazenskega prostora, a je zadel enega od branilcev Triglava.
4'
  Zankrat še brez neposrednega strela na gol.
5'
  Koprčani imajo še vedno žogo v posesti, Kranjčani so tokrat tekmo začeli nekoliko bolj previdno, kot na zadnji tekmi proti Mariboru, ko so takoj krenili v napad in prejeli dva gola.
7'
  Aktualni slovenski državni prvaki imajo žogo v svojih nogah že kakšnih pet minut z občasnimi prekinitvami.
8'
  Izjemno nevarno je bilo pred kazenskim prostorom Triglava!!! Guberac se je odločil za strel z 18 metrov in stresel vratnico!!! Nato je poizkušal še Marčeta in zadel napačen del mreže!
9'
  Na drugi strani vračajo Kranjčani. Burgar se je znašel v kazenskem prostoru, a je bil dovolj oviran, da ni mogel dobro streljati na vrata Suhonjiča.
10'
  Bubanja je po lepi podaji Brulca s strani igrišča v kazenskem prostoru prišel do neoviranega strela z glavo, a je slabo meril!
12'
  Koprčani močno pritiskajo na razglašeno obrambo Triglava. Zdaj je v kazenskem prostoru obležal Dolžan, a bo kot kaže lahko nadaljeval.
13'
  Prvi prekršek na srečanju. Potokar ga je napravil nad Brulcem.
15'
  Stejpanovč se je postavil na pot Brulcu, ki je želel streljati s 30 metrov. Prekršek za Koper je dosodil glavni sodnik Tošeski.
16'
  Guberac je poizkušal z neposrednim strelom, a ni bil tako natančen kot napadalec Maribora Volaš v zadnjem krogu.
17'
  Na drugi strani pa podobna priložnost tudi za Kranjčane, ki bodo prosti strel izvedli na 25 metrih.
17'
  Burgar je prišel do strela po odbiti žogi, a je meril visoko preko gola!
19'
  Marčeta je lepo potegnil po levi strani in oddal žogo v kazenski prostor, na mestu stal Gracar, ki je ulovil nizko žogo. Pohvale temu mlademu vratarju.
20'
  Smolej je priboril avt na koprski strani, vendar je Krcič v kazenskem prostoru igral z roko in napad bo spet za Koper.
21'
  Stjepanovič je previsoko dvignil nogo pri borbi za žogo s Tomićem.
24'
  Prosti strel Kopru na 30 metrih.
24'
  Nič ni bilo iz te priložnosti. Preslaba žoga v kazenski prostor je končala v avtu.
25'
  Bubanja se je ujel v prepovedanem položaju po visoki diagonalni podaji Strune.
26'
  Triglavani imajo prosti strel na sredini igrišča.
27'
  Kapetan Stjepanovič se je odločil kar za neposredni strel na vrata. Brez dela za Suhonjiča.
29'
  Ovčina je dolgo časa držal žogo pred kazenskim prostorom na koncu pa je izsilil prvi kot na srečanju.
30'
  Tomič je naredil prekršek nad Krcičem na kakšnih 25 metrih. Priložnost za Triglav.
31'
  Še en kot za Kranjčane.
31'
  Brez nevarnosti za aktualne državne prvake.
32'
  Še enkrat je na gol meril Stjepanovič, a je Suhonjič žogo brez težav ujel.
34'
  Pokorn je storil prekršek nad Tomićem na sredini igrišča.
35'
  Branilec Grižonič je danes zelo razpoložen za igro. Po boku se veliko vključuje v napad Kopra, vendar mu nikakor ne uspe oddati uporabne žoge v kazenski prostor.
36'
  Brulc je podal v kazenski prostor, kjer je na mestu spet stal zanesljivi Gracar.
36'
  Prvi kot za Koper po strelu Marčete.
37'
  Bubanja ni bil dovolj natančen pri skoku in je popolnoma zgrešil žogo v kazenskem prostoru.
40'
  Špelič je dobro preigraval na levi strani, vrgel iz igra svojega branilca, a na koncu nekoliko slabše streljal.
42'
  Krcič poizkusil podati z desne strani kazenskega prostora, na koncu pa je tako slabo zadel žogo, da je njegov poizkus izpadel kot strel na gol. Krcič je danes nerazpoložen za igro.
44'
  Danijel Marčeta je dobil rumeni karton.
44'
  Krcič je potegnil v protinapad na sredini igrišča pa ga je podrl Marčeta in si prislužil rumeni karton.
45'
45'
45'
  Tokrat prvi napad za Koprčane.
46'
  Jelenič je potegnil po desni strani in se nekoliko zapletel, tako da ni mogel oddati žoge v kazenski prostor.
47'
  Smolej je potegnil v kazenski prostor in podal proti Burgarju, ki pa jo je dobil za hrbet in ni mogel dobro streljati na gol.
47'
  Rok Brajič je dobil rumeni karton.
48'
  Brajič je grobo zaustavil Marčeto, ko ta ni bil v stiku z žogo in si prislužil rumeni karton.
49'
  Guberac je spet meril visoko preko gola.
50'
  Za trenutek je bilo vroče v kazenskem prostoru Kopra, Špelič je bil povsem sam, a ni znal zaustaviti žoge.
51'
  Vroče je!!! Brulc je prišel do strela z glavo, žoga pa je le za las zgrešila cilj!
52'
  Po obetavni akciji se je pred kazenskem prostorom znašel Stjepanovič, ki se je lepo umiril in streljal, a preko gola.
53'
  Igra se je končno razživela, zdaj je bil povsem neoviran v kazenskem prostoru Bubanja, ki pa je iz neposredne bližine meril preko prečke!!
54'
  Zdaj je Gracar posredoval pravočasno pred Guberacom in izbil žogo v avt ter si prislužil aplavz s tribun.
56'
  Menjava: iz igre Josip Špelič, v igro Anže Jelar.
58'
  Jelar je zelo lepo zaposlil Ovčino pred kazenskim prostorom, ki pa je streljal v oblake!
58'
  Menjava: iz igre Enej Jelenič, v igro Igor Novakovič.
59'
  Igra v drugem polčasu precej bolj živa. Mnogo več pri žogi tudi Kranjčani, ki si morebiti celo nekoliko bolj želijo doseči zadetek.
61'
  No, v slovenskem nogometu se dogajajo tudi čudeži. Povsem sam se je na devetih metrih znašel Bubanja, ki ni znal premagati Gracarja. Žogo je poslal ob njegovo levo vratnico!!!
62'
  Ovčina je na drugi strani streljal močno, a naravnost v Gracarja!
63'
  Gracar je dobil močan udarec v roko. Zato je igra prekinjena.
63'
  Malo razpršila za hlajenje in igra se spet nadaljuje.
64'
  Tomić Ante je dobil rumeni karton.
64'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Amer Jukan.
65'
  Tomič je še pred menjavo grobo podrl Smoleja in si prislužil rumeni karton.
67'
  V Kranju se dogaja nemogoče! Jelar je spet odlično ukradel žogo in jo namestil na nogo Burgarju, ki je s kakšnih sedmih metrov prav tako kot Guberac pred nekaj trenutki, zgrešil nemogoče!
69'
  Napad Kranjčanov 3 na 4, a je Krcič izjemno slabo podal žogo prti Jelarju.
70'
  Jukan je izjemno lepo streljal s 'škarjicami', a vse pohvale spet Gracarju, ki je bil dovolj zbran in je preprečil najhuje.
71'
  Jukan je v tej sezoni sicer igral tudi za Primorje.
72'
  Za vstop se prirpravlja Karič.
72'
  Koprska obramba deluje zmedeno, zdaj je Grižonič izbil v zadnjem trenutku.
74'
  Triglav ima prosti strel na 30 metrih, potem ko je Tomič storil prekršek.
74'
  Menjava: iz igre Danijel Marčeta, v igro Amir Karič.
75'
  Izjemno lepo izveden prosti strel. Burgar je močno meril na vrata Suhonjič pa je posredoval z zadnjimi močmi!
76'
  Bernard Stjepanovič je dobil rumeni karton.
76'
  Stjepanovič je podrl Jukana v protinapadu.
77'
  Brulc leži na polovici Triglava. Igra je prekinjena.
78'
  Brulc je vendarle vstal in tekma se nadaljuje.
79'
  Novakovič je meril z glavo, a brez nevarnosti za Gracarja.
81'
  Guberac je bil spet v izjemno lepi priložnosti za dosego gola! V kazenskem prostoru je bil sicer nekoliko iz ravnotežja, nato pa je streljal visoko preko gola!