5. krog |  Celje, Arena Petrol |  14.08.2010 ob 18.00

CM Celje

1 : 1

Olimpija

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz celjske Arene Petrol.
0'
  Čez dobrih 20 minut se bo uačelo srečanje 5. kroga slovenskega prvenstva med CM Celjem in Olimpijo.
0'
  Celjani so trenutno na 5. mestu s 5-imi točkami, na zadnjih 3-eh tekmah pa celjski nogometaši ne poznajo poraza. Po tisti zmagi na prijateljski tekmi proti Valenciji se je očitno dvignila samozavest igralcev iz mesta ob Savinji.
0'
  Olimpija pa je trenutno šele na predzadnjem mestu razpredelnice. Ljubljančani bodo danes iskali njihovo prvo zmago v novi sezoni, res pa je, da je Olimpija odigrala tekmo manj.
0'
  Mogoče pa bo Olimpija po odprtju novega štadiona zaigrala bolj motivirano in pokazala svoj pravi obraz. Vsekakor nas čaka zelo zanimiv obračun.
0'
  Pri obeh ekipah ne manjka nihče zaradi kartonov. Domači strateg ne bo mogel računati le na poškodovanega Aleša Kačičnika.
0'
  V Celju je trenutno okoli 27 stopinj Celzija. Vse kaže, da bo kmalu začelo deževati.
0'
  Tekma se bo predvidoma začela s 15. minutno zamudo.
0'
  V tem trenutku smo prejeli uradno obvestilo, da se bo srečanje začelo ob 18.20.
0'
  Očitno je prišlo še do malo daljše zamude. Vse kaže, da se bo tekma kmalu začela.
0'
  Celotno zamudo sta zakuhala stranska sodnika, ki bojda nista vedela ob kateri uri se začne srečanje. Očitno sta imela v koledarju napisan stari termin s pričetkom ob 20.00 h.
0'
0'
  S skoraj 40. minutno zamudo smo vendarle dočakali začetek srečanja.
5'
  Obe ekipi sta srečanje začeli agresivno, v veliki želji po zmagi.
6'
  Celjani imajo prosti strel. Z več kot 30-ih metrov je Gobec meril za odtenek previsoko.
6'
  Še ena nevarna akcija domačih. Tokrat je Bezjak poslal žogo mimo leve vratnice Botonjiča.
7'
  Celjani so v teh uvodnih minutah boljši nasprotnik.
9'
  Lep prodor Zajca po desni strani, po njegovi podaji pa ni bilo nikogar od soigralcev na pravem mestu.
13'
  Bakarič je izsilil 2. kot za Celjane.
14'
  GOOOL! Zadel je Roman Bezjak!
15'
  Sijajna akcija domačih. Levji delež je opravil Brezič, ki je z natančno podajo lepo našel Bezjaka, ki se je znašel sam pred vratarjem Olimpije in ga nato z lepim strelom tudi premagal.
18'
  Celjani so absolutno boljši nasprotnik in povsem zasluženo so v vodstvu.
19'
  Prvi kot tudi za Olimpijo.
19'
  Brez težav je Andjelkovič žogo izbil izven nevarne cone.
22'
  Gorazd Zajc je dobil rumeni karton.
25'
  Kaj so zapravili Celjani, pravzaprav Zajc, ki je po napaki vratarja Botonjiča, ki je izpustil žogo iz rok, bil sam pred praznim golom pa je žogo poslal v zunanji del mreže. Sicer pa je akcijo ponovno začel z lepo podajo Brezič.
27'
  Prekršek Mijatoviča nad Cimerotičem. Olimpija ima prosti strel iz ugodne razdalje.
28'
  Lovrečič je prostega udarca zadel nekoga iz živega zidu v roko. Še en prosti strel za goste, tokrat celo z 18-ih metrov.
28'
  Cimirotič je tokrat meril preslabo.
33'
  Močič je po lepi samostojni akciji poskušal iz roba kazenskega prostora, a je bil strel prešibak za vratarja Botonjiča.
35'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
38'
  Strel Lovrečiča iz prostega udarca, lahek plen za Mujčinoviča.
39'
  Na drugi strani bi lahko Celjani povišali na 2:0, a sta si bila v napoto Medved in Bezjak, slednji je nato prišel do strela, ki pa je bil povsem nenevaren.
44'
  Najnevarnejša akcija gostov v 1. polčasu. Lepa podaja Rakoviča v prazen prostor za Cimirotiča, Mujčinovič pa je s pravočasno reakcijo bržkone preprečil izenačenje.
45'
  V Areni Petrol bomo videli minuto sodniškega dodatka.
45+1'
  Drugi kot za goste. Izvajalec Rakovič, po odbiti žogi je nevarno poskusil Lovrečič, žoga je zletela mimo desne vratnice.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Gorazd Zajc, v igro Rajko Rep.
45'
  Menjava: iz igre Sebastjan Cimirotič, v igro Luka Prašnikar.
46'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Davor Škerjanc.
47'
  Pravkar je v Celju začelo nekoliko močneje deževati.
51'
  Prva nevarna akcija v drugem delu, po podaji Medveda je do strela prišel Močič, tokrat pa je bil zanesljiv vratar Botonjič.
53'
  Olimpija je 2. polčas začela precej bolj obetavno.
56'
  Zaradi poškodbe Bakariča je potrebna nova menjava pri domačih.
56'
  Menjava: iz igre Saša Bakarič, v igro Dragutin Golub.
57'
  Celjani imajo sedaj še tretji kot zapored, tudi tokrat so bil gostje višji v svojem kazenskem prostoru.
62'
  Po lepi podaji Lovrečiča je z glavo poskušal rezervist Prašnikar, toda vratar Mujčinovič je bil zanesljiv.
62'
  Menjava: iz igre Zoran Zeljkovič, v igro Enes Rujovič.
63'
  Kot številka 6. za Celje. Izvajalec je Brezič.
63'
  Po gneči v kazenskem prostoru je Olimpija vendarle uspela izbiti žogo.
64'
  Ermin Rakovič je dobil rumeni karton.
68'
  Bezjak je izsilil 7. kot za domače. Vratar Botonjič je ob strelu z glavo Andjelkoviča žogo poslal v nov kot.
69'
  V 2. polčasu smo videli zelo malo priložnosti.
70'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Blaž Božič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
71'
  Zaradi prekrška nad Bezjakom si je Božič prislužil drugi rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Klemen Medved, v igro Rok Štraus.
75'
  Nevaren poskus Rajka Repa, žoga je zletela za las mimo desne vratnice Botonjiča.
80'
  Strel Močiča z razdalje, prešibko za vratarja Olimpije.
82'
  Olimpija navkljub igralcu manj poskuša priti do izenačenja, na ta način se odpira veliko prostora domačim za protinapade.
85'
Avtogol
  GOOOL! Boris Mijatovič je zatresel lastno mrežo!
85'
  Po prostem strelu Olimpije, je predložek poslal Rakovič, Mijatovič pa je ob poskusu posredovanja premagal lastnega vratarja.
88'
  Celjani sedaj na vse kriplje poskušajo priti do zmage.
88'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
90'
  V Celju bomo videli še 5. minut sodniškega dodatka.
90+1'
  Strel Močiča iz obrata preko gola.
90+4'
  V Celju je trenutno pravi naliv.
90+5'
  Prosti udarec za domače iz 18-ih metrov, zaradi prekrška Kašnika.
90+6'
  Iz živega zidu žoga v kot iz katerega Celjani niso resneje ogrozili domačega vratarja.
90+6'
90+6'
  Celjani so sedaj so že štiri srečanja zapored neporaženi, res pa je, da so bili tokrat precej boljši od nasprotnika in bi si zaslužili zmago, tako pa so osvojili zgolj točko. Olimpija je ponovno prikazala bledo predstavo in je lahko presrečana z osvojeno točko. Še vedno pa so ljubljanski nogometaši brez zmage.