6. krog |  Nova Gorica, Športni park |  21.08.2010 ob 20.00

Hit Gorica

3 : 2

Primorje

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Likič Aleksander (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljiubitelji nogometa, lep pozdrav iz vroče Nove Gorice. Na slovensko prvoligaško prizorišče se vrača severnoprimorski derbi!
0'
  Ekipi sta se nazadnje pomerili maja lani v Ajdovščini (2:1) ob pirovi zmagi, pa so se nogometaši Primorja takrat poslovili od prvoligaške konkurence.
0'
  Tokratni severnoprimorski derbi bo že 58. v samostojni Sloveniji, trikrat sta se ekipi pomerili tudi v pokalnem tekmovanju.
0'
  Izkupiček prvenstvenih tekem je 26 zmag Hita Gorice, 17 zmag Primorja in 14 remijev. Gol razlika je 86:66 v korist Hita Gorice.
0'
  V Športnem parku je bila zadnja medsebojna tekma severnoprimorskih rivalov pred natanko 500 dnevi; 8. aprila 2009 je bil izid 3:3.
0'
  Novogoričani so Primorje nazadnje premagali v jesenskem delu predlanske sezone, ko so se s 3:1 vrnili iz Ajdovščine. Modri so v predlanski sezoni dobili tudi septembrsko tekmo pred svojimi gledalci, ko je bilo 2:1.
0'
  Ekipi se bosta v Športnem parku pomerili na 31. tekmi. Bilanca: 15 - 9 - 6. Gol razlika: 46:29.
0'
  V ekipi Hita Gorice je šest igralcev iz lanske majske zasedbe, v ekipi Primorja so trije.
0'
  V domači ekipi zaradi poškodb ni Rakuščka, Vetriha, Stojanoviča in Šuligoja.
0'
  Ajdovci so brez Škrbine, Božiča, Huskiča, Mehanoviča, Grafa in še vedno tudi brez Tomića in Čuturila. Prvič je na klopi povratnik Almir Tanjić.
0'
  Prvi bodo s sredine igrišča krenili Ajdovci.
0'
5'
  Z obeh strani odprta igra, v uvodnih minutrah so za odtenek boljši gostitelji.
14'
  GOOOL! Zadel je Matija Širok!
14'
  Po odbiti žogi je močno udaril Matija Širok in z okrog 2o metrov premagal Božjaka.
16'
  Po podaji iz kota in posredovanju se je poškodoval ajdovski vratar Božjak. Igra je prekinjena.
19'
  Z močnim strelom z leve strani je Komel zadel stativo ajdovskih vrat!
25'
  Po doseženemzadetku so Novogoričani povem umirili igro.
31'
  Zelo mirno je tudi na tribunah, gledalci zanekrat umirjeno spremljajo nov derbi.
32'
  Spet pobuda gostiteljev.
34'
  Po predložku z leve, je Ostojič posredoval in skoraj presenetil svojega vratarja, ki je odločno odreagiral.
38'
  Po ostri podaji z desne strani, je Komel streljal z glavo, a nenatančno.
41'
  11 m za Primorje! Zarifovič je podrl SA Živca.
42'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
42'
Gol (11m)
  GOOOL! Dejan Marijanovič je zadel enajstmetrovko!
44'
  Marjanovič je streljal v levi spodnji kot Simčičevih vrat.
45'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Po doseženem domačem zadetku so pobudo počasi prevzemali Ajdovci in zasluženo izenačili iz upravičeno dosojene enajstmetrovke.
45'
46'
  GOOOL! Zadel je Enes Demirovič!
47'
  Po podaji pred gol je zadel Demirovič, toda pred tem je Zirnstein signailiziral nedovoljeni položaj!!
49'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
50'
  Očitno je Demiroviču "podal" nekdo od ajdovskih nogometašev.
53'
  Menjava: iz igre Sašo Ogrič, v igro Darko Kremenovič.
55'
  Izjemen prosti strel Simona Živca; Simčič je žogo z lepo parado odbil v prečnik, od tam se je odbila na golovo črto in končala v kotu.
60'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
63'
  Menjava: iz igre Luka Volarič, v igro Sandi Arčon.
64'
  Volarič je moral z igrišča zaradi poškodbe.
65'
  Ob zadnjih prekrških in akcijah so vendarle oživeli tudi gledalci.
65'
  GOOOL! Zadel je Sandi Arčon!
66'
  Z leve strani je iznenada streljal Sandi Arčon in zadel levo stativo ajdovskih vrat, od koder se je žoga odbila v gol.
69'
  Še ena poškodba, na nosilih z igrišča odnašajo Ostojića.
71'
  Menjava: iz igre Dejan Marijanovič, v igro Almir Tanjič.
73'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Kris Jogan.
78'
  Lep prodor Velikonje, strel z leve strani pa je Božjak zanesljivo zaustavil.
80'
  GOOOL! Zadel je Jaka Ihbeisheh!
81'
  Ihbeisheh je streljal z razdalje, žoga je zadela enega domačih branilcev in v loku preletela Simčiča.
82'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Nejc Mevlja.
84'
  Alen Čoralič je dobil rumeni karton.
85'
  Almir Tanjič je dobil rumeni karton.
89'
  Primorje pritiska proti domačim vratom.
90'
  Hit Gorica se v zadnjih minutah zgolj brani.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+4'
90+4'
  Zaslužena zmaga Novogoričanov, ki so v pravem trenutku priigrali odločilno prednost ter jo kljub ajdovski pobudi v zadnjih minutah zdržali.