13. krog |  Domžale, ćportni park Domžale |  16.10.2010 ob 18.00

1 : 1

Nafta

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'
  Pozdravljeni!
0'
  V Domžalah se bosta v 13. krogu Prve lige.si pomerili ekipi Domžal in lendavske Nafte.
0'
  Gre za derbi kroga, če gledamo položaj na lestvici, kajti naziv naj tekme tega kroga zagotovo pripada večnemu derbiju med Mariborom in Olimpijo. Domžalčani so po natančno tretjini prvenstva na drugem mestu s 25-imi točkami, Lendavčani pa so mesto nižje (3.) s tremi točkami manj od Domžal.
0'
  Obe ekipi sicer kar precej zaostajata za vodilnim Mariborom (Domžale 5 točk, Nafta 8), toda obe ekipi imata lepo prednost pred zasledovalci saj najbližja zasledovalaca Gorica in Primorje zaostajata za 7 točk za Nafto oziroma 10 za Domžalami.
0'
1'
  Prva priložnost na tekmi. Strel Krciča in obramba Murka.
1'
  Kot za Nafto.
2'
  Z glavo je poizkušal Lesjak, a strel ni ogrozil domačega vratarja.
3'
  Zaspala je obramba Nafte, Pekič je nevarno streljal, še enkrat pa se je izkazal Murko.
5'
  Prosti strel zaNafto bo izvajal Vassiljev.
6'
  Lesjak je prišel do žoge v kazenskem prostoru, a je nato poizkušal s preigravanjem, tako da so mu domači odvzeli žogo.
7'
  Vassiljev je nevarno podal žogo nazaj proti svojim branilcem, hitro je stekel Krcič, a so gostje uspeli rešiti situacijo.
8'
  Tokrat je streljal Vassiljev, vendar je njegov strel končal visoko pod oblaki.
9'
  Drevenšek je izvajal prosti strel-meril je nenatančno.
11'
  Krcič je lepo začel akcijo, ki jo je na desnem boku nadaljeval Apatič, ki je poizkušal s podajo pred vrata, kjer je bil Pekič, ki pa ni uspel priti do te žoge.
11'
  Prosti strel za Domžale. Razdalja je 30 metrov.
11'
  Pripravljen je Drevenšek...
12'
  zadel je Benka v živem zidu.
13'
  Podajo iz kota je izbil Matjašec.
14'
  Lepa akcija Zatkoviča, ki je preigral Bečirija, nato pa s peto podal do Drevenška, njegov strel pa so gostje blokirali.
14'
  Nenatančen strel Juninha preko vrat.
15'
  Zatkovič je nastavil žogo Juninhu, ki je še enkrat streljal nenatančno.
18'
  Po izjemno aktivnem začetku, se je igra sedaj nekoliko umirila.
20'
  Poizkus Domžal. Apatič je podal do Juninha, ki je s predložkom našel Drevenška, ki je streljal nenatančno. Za vsak slučaj je žogo izbil Ivan Filipovič.
21'
  Močan sterl Drevenška po sredini gola. Brez težav brani Murko.
24'
  Odličen strel Pekiča in še ena obramba Murka.
26'
  Dvorančič je streljal z glavo, a je preslabo zadel žogo.
29'
  Še ena akcija v kateri je sodeloval zelo razigrani Pekič. Tokrat brez resne nevarnosti.
30'
  Domžalčani so zaenkrat bolj razigrani in imajo več od igre.
32'
  Apatič je prestregel žogo in se odločil za prodor, nato pa so ga gostje zaustavili.
33'
  Akcija Nafte. Benko je v kazenskem prostoru poizkušal s predložkom, tam pa je morda eden izmed domačihn nogometašev igral z roko. Samo kot.
34'
  Benko je po podaji iz kota streljal z glavo, na golovi črti pa je žogo izbil Apatič.
36'
  Protinapad Domžal, spet igra z domžalska igra z roko v kazenskem prostoru, tokrat Nafte. Po tej akciji je nevarno streljal Pekič, ki je za las zgrešil gol Murka.
36'
  Stjepan Caban je dobil rumeni karton.
36'
36'
  GOOOL! Zadel je Jože Benko!
38'
  Nafta je dokazala zakaj je najbolj učinkovita ekipa prvenstva, Benko pa je pokazal zakaj je z naskokom najboljši strelec Prve lige.si. Nafta je izjemno učinkovita.
39'
  Lepa globinska podaja za KRciča, ki ni uspel ujeti žoge.
39'
  Ukradena žoga Nafte, nato pa je namesto da bi začel protinapad, Buzeti izgubil žogo.
41'
  Gostje so po zadetku prevzeli pobudo.
44'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45'
45'
45'
  Menjava: iz igre Blaž Brezovački, v igro Matic Seferovič.
48'
  Domžale se bodo morale nekoliko bolj odpreti, kar bo Lendavčanom prineslo nekoliko več prostora za protinapade.
48'
  Seferovič je poizkušal s strelom,a je bil nenatančen.
51'
  Zaenkrat igra bolj ali manj poteka med obema kazenskima prostoroma.
53'
  Napada gostujoče obrambe, ki je bila neodločna. Do žoge je na robu kazenskega prostora prišel Krcič, ki je podal do Pekiča, vendar je bil ta v nedovoljenem položaju.
54'
  Prosti strel za Domžale z desne strani. Razdalja je več kot 30 metrov.
55'
  Apatič pošilja predložek, domači izbijajo žogo.
56'
  Krcič je lepo na robu kazenskega prostora podal pred gol, kjer je bil Pekič, a je Murko uspel prestreči podajo.
58'
  Matjašec je poslal predložek, kjer je vtekal Dvorančič, ki je streljal, a je Brljak strel obranil.
59'
  Napad na drugi strani Domžal. Lepo je Pekič prepustil žogo Teinovič, ki je ustrelil bombo proti lendavskim vratom. Previsoka žoga.
60'
  Odlična akcija Domžal, ki jo je po predložku s strelom z glavo zaključil Pekič. Murko je strel obranil z glavo. Kot.
61'
  Prosti strel na sredini igrišča za Domžale. Predložek pred vrata, kjer je z glavo streljal Vidovič, a mimo gola.
63'
  Dolga podaja naprej, kjer so domači izbili žogo Benku, edini je za žogo stekel Vassiljev, ki je uspel ujeti žogo, ki jo je podal osamljenemu Benku, ki je streljal z glavo, a se je s pravo parado izkazal Brljak.
63'
  Menjava: iz igre Mitja Zatkovič, v igro Lucas Mario Horvat.
65'
  Buzeti ni ujel dolge podaje.
68'
  Matjašec je prodrl skoraj čez polovico igrišča, nato pa se je namesto za strel odločil za podajo Benku, ki pa ni ujel žoge.
70'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Bojan Matjašec je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
71'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Miha Kokol.
73'
  Po podaji iz prostega strela, se je žoga odbila do Juninha, ki je močno ustrelil z roba kazenskega prostora, a je žoga zadela enega izmed gostujočih nogometašev.
73'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Nace Kosmač.
73'
  Slab strel Drevenška čez gol.
75'
  Jože Benko je dobil rumeni karton.
77'
  Apatič je streljal od daleč na prvo vratnico. Skoraj bi presenetil Murka, ki je žogo s težavami izbil v kot.
77'
  GOOOL! Zadel je Lucas Mario Horvat!
78'
  Nov predložek domačih, tokrat žogo v kot izbija Čeh.
78'
  Po podaji iz kota je mimo gola meril Drevenšek.
80'
  Pritisk Domžal je vse večji, Nafta pa poizkuša predvsem z dolgimi podajami v konico napada, kjer je Benko.
81'
  Prosti strel za domače z desne strani.
81'
  Nevaren predložek, a je žoga po strelu zletela preko gola.
82'
  Na drugi strani je Knezovič izbil predložek Nafte.
83'
  Za Domžalčane je streljal Pekič, vendar mimo gola.
83'
  Pritisk Domžal je vse večji.
83'
  Kot za domače.
84'
  Odličen strel z glavo Knezoviča po podaji iz kota, vendar odlična obramba Murka.
85'
  Nov predložek pred lendavska vrata, Murko je izboksal žogo.
86'
  Na srdini sta trčila Čeh in Apatič ter obležala na igrišču. Igra je prekinjena.
86'
  Z obema je vse v najlepšem redu.
88'
  Lep predložek Domžalčanov na drugo vratnico, kjer je imel Horvat priložnost za gol, a je slabo zaustavil žogo.
89'
  Vassiljev je z globinsko podajo poizkušal zaposliti Benka, a ga je Knezovič ravno oviral, da je Brljak prvi prišel do žoge.
89'
  Menjava: iz igre Jože Benko, v igro Patrik Vöröš.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Slab strel Teinoviča z roba kazenskega prostora.
90+2'
  Teinovič je ukradel žogo, podal do Horvata, ki je v padcu poizkušal podati, a je Murko ujel žogo.
90+3'
  Prekršek v korist Nafte na njihovi obrambni polovici.
90+3'
  Matic Seferovič je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Neodločen rezultat je za obe ekipi hkrati uspeh, saj sta ostali neporaženi, hkrati pa neuspeh, saj se nobena izmed ekip Mariboru pred današnjim večnim derbijem ni izdatno približala.
90+3'
  Lestvica na vrhu tako še naprej ostaja nespremenjena. Prvi je Maribor, Domžale na drugem mestu pa ohranjajo tri točke prednosti pred tretjeuvrščeno Nafto.