31. krog |  Domžale, Športni park |  04.05.2011 ob 18.00

3 : 2

Nafta

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Pozdravljeni iz Domžal.
0'
  Čaka nas tekma 31. kroga med drugouvrščenimi Domžalami in osmo Nafto.
0'
  Domžalčani za vodilnim Mariborom, ki ga danes čaka večni derbi, zaostajajo za deset točk, medtem ko imajo pred tretjimi Koprčani štiri točke prednosti.
0'
  Lendavčani so v spodnjem delu razpredelnice, kjer imajo pred devetim Triglavom tri točke prednosti, medtem ko njihova razlika do zadnjega Primorja znaša deset točk.
0'
  Ekipi sta do zdaj odigrali 25 medsebojnih tekem v prvi slovenski nogometni ligi. 13-krat so zmagali Domžalčani, devetkrat je bil rezultat neodločen, medtem ko so se zmage Lendavčani veselili le trikrat.
0'
  Zanimivo je, da Nafta še nikoli ni slavila ob Kamniški Bistrici, saj so bili domžalski nogometaši boljši v devetih tekmah, trikrat pa ni bilo zmagovalca.
0'
  V letošnji sezoni smo videli že vse tri razplete. V 4. krogu je v Lendavi zmagala Nafta (3:2), v 13. krogu je bilo v Domžalah neodločeno (1:1), v 22. krogu pa so Domžalčani slavili v Lendavi (3:2).
0'
  Obe ekipi sta danes močno oslabljeni. Pri domačih manjkajo Horvat, Hanžič, Cimprič, Krcič in Seferovič (vsi poškodba). Pri gostih pa manjkajo Tomažič Šeruga, Vaš (oba kartoni), Matjašec, Caban, Filipovič, Vinko in Korošec (vsi poškodba).
0'
0'
  Lendavčani so prvi začeli s sredine igrišča.
1'
  Prvi prodor na tekmi. Prodor Azirija je zaustavil Lesjak.
3'
  Nafta ima udarec iz kota.
4'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Simon Pavel.
5'
  Slaviša Dvorančič v prepovedanem položaju.
5'
  Streljal je Wilson Xavier Junior, a mimo vrat.
6'
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Zatkovič.
9'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Matic Maruško.
9'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
12'
14'
  Domžalčani so zaenkrat nekoliko več pri žogi.
15'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Igor Lazič.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slaviša Dvorančič.
19'
  Dvorančič je vlekel, nato pa ustrelil z roba kazenskega prostora, a je streljal povsem po sredini vrat, tako da Brljak ni imel pretežkega dela.
19'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Lazič. Dobil ga je Florent Aziri.
19'
  Juninho izvaja prosti strel nekoliko z desne strani...
20'
  ...podaja na drugo vratnico...
20'
  ...Pekič je bil za las prenizek.
22'
  Streljal je Dalibor Teinovič, a mimo vrat.
22'
  Domžale ima udarec iz kota.
22'
  Juninho bo izvajal kot...
23'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Darko Topič.
24'
  GOOOL! Zadel je Wilson Xavier Junior! Elsner je lepo prodiral ter nato podal vtekajočemu Juninhu, ki je s spodkopanim strelom dosegel prekrasen gol.
27'
  Domžalčani so v zadnjih trenutkih močno pritisnili.
30'
  Igra bolj ali manj poteka med obema kazenskima prostoroma.
31'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
31'
  Več so pri žogi Domžalčani, ki tudi več poizkušajo.
32'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat.
32'
33'
33'
  Juninho in Drevenšek kombinirata...
34'
34'
34'
  Vratar Nafte NEmanja Jozič se je poškodoval pri posredovanju.
36'
  Lepo preigravanje Azirija, ki je podal na levo do Juninha, slednji pa je nato slabo podal in akcija je splavala po vodi.
37'
  Dvorančič je podal do MAruška, a je bil njegov strel blokiran.
38'
  GOOOL! Zadel je Zoran Lesjak! Še en fantastičen gol-to je bil lob s 35-ih metrov.
40'
  Streljal je Mitja Zatkovič, a mimo vrat.
40'
41'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Lazič. Dobil ga je Darko Topič.
41'
43'
44'
  Ponovno pritisk Domžal.
45+1'
45'
45'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Florent Aziri.
45'
  Streljal je Florent Aziri, a mimo vrat.
47'
  Izjemno dinamičen začetek drugega polčasa.
48'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Patrik Raduha.
50'
  Drevenšek je začel novo akcijo. Sledila je podaja na levo do Juninha, ki je poslal žogo v kazenski prostor, kjer Aziri ni uspel priti do nje.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
51'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Luka Prašnikar.
52'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sait Idrizi. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
52'
  Prosti strel z leve strani je izvedel Juninho, ki je podal žogo v kazenski prostor, kjer pa jo je Lazič izbil.
53'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Levačič. Dobil ga je Damir Pekič.
53'
  Mitja Zatkovič v prepovedanem položaju.
55'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Zoran Lesjak.
55'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
55'
  Enajstmetrovka za Nafto!!!!
55'
Gol (11m)
  GOOOL! Zoran Lesjak je zadel enajstmetrovko!
58'
  Lepo izvedena akcija Nafte. Pavel in Ibraimi sta kombinirala ob desni avt črti, nato je Ibraimi prodorl in lepo podal do Lesjaka, ki je vtekel v kazenski prostor, tam pa ga je zrušil Knezovič. Lesjak je kar sam izvedel strel z 11-ih metrov in žogo poslal po sredini gola.
59'
  Takoj reakcija pri Domžalah. Prva menjava pri domačih...
59'
  Menjava: iz igre Mitja Zatkovič, v igro Jernej Smukavec.
60'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Lazič. Dobil ga je Jernej Smukavec.
60'
  Streljal je Luka Elsner, a mimo vrat.
60'
60'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
61'
  Luka Prašnikar v prepovedanem položaju.
62'
  Še ena domiselna akcija Ibraimija, ki je podal v prazen prostor za Prašnikarja, ki pa je bil nekoliko prehiter. Offside.
62'
  Streljal je Damir Pekič, a mimo vrat.
62'
  Juninho je z glavo lepo nastavil žogo Pekiču, ki pa je z roba kazenskega prostora streljal mimo gola.
63'
65'
  Izjemno nezbrana igra Domžal.
67'
  Pavel je podal Ibraimiju, ki je bil na robu kazenskega prostora, a mu je žoga ušla čez nogo.
67'
  Menjava: iz igre Florent Aziri, v igro Nace Kosmač.
68'
  Juninho je podal v prostor za Pekiča, a je Lazič izbil žogo v kot.
68'
69'
69'
  Jernej Smukavec v prepovedanem položaju.
70'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
71'
  Domžalčani so v zadnjih trenutkih Lendavčane stisnili pred svoj kazenski prostor.
71'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Prašnikar. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
71'
  Luka Prašnikar je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Darko Topič, v igro Tadej Apatič.
74'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Pavel. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
75'
  Kosmač je podal žogo v kazenski prostor, kjer je postala plen vratarja Joziča.
75'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Nace Kosmač.
75'
  Apatič bo poslal predložek...
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tadej Apatič.
78'
  Juninho je podal pred vrata, Kosmač pa je skoraj premagal Joziča.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Pekič.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nace Kosmač.
79'
79'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Prašnikar. Dobil ga je Nace Kosmač.
80'
  Prosti strel za Domžale z 20-ih metrov.
80'
  Streljal je Tadej Apatič, a mimo vrat.
80'
81'
82'
  Streljal je Nace Kosmač in zadel vratnico.
83'
84'
85'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Luka Prašnikar.
86'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Rade Jovanovič.
87'
  Domžalčani pritiskajo...
90'
  Menjava: iz igre Patrik Raduha, v igro Patrik Vöröš.
90'
90+1'
  Podaja v globino, kjer pa je bil Jozič hitrejši od Pekiča.
90+1'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Apatič je poslal predložek pred gol. Žogo lovi lendavski vratar.
90+3'
  GOOOL! Zadel je Damir Pekič!
90+4'
  Streljal je Luka Prašnikar, a mimo vrat.
90+5'
90+5'
90+5'
  Tako kot na ostalih prizoriščih, drama tudi v Domžalah. Potem ko so Lendavčani še v 93. minuti vodili z 2:1, je Pekič z dvema zadetkoma poskrbel za tri točke Domžal, ki tako še naprej ostajajo v boju za naslov prvaka. Po tem krogu zaostanek za vodilnim Mariborom znaša 8 točk.