32. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  08.05.2011 ob 17.00  | Prenos: Šport TV

Triglav Gorenjska

2 : 4

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Kmetec Radenko (1. pomoč), Rajh Marjan (2. pomoč) , Pavlović Želimirko (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Kranja.
0'
  Tokrat nas čaka zadnja tekma 32. kroga Prve lige si.
0'
  Ekipi sta na različnih položajih. Domžalčani so na drugem mestu in se borijo za naslov prvaka, medtem ko so domači na devetem mestu in se borijo za obstanek v ligi.
0'
  Po včerajšnji zmagi Primorja nad Rudarjem, imajo Kranjčani le še tri točke pred zadnjim mestom, ki prinaša izpad v drugo ligo. Zaostanek Triglava za osmimi Lendavčani je 4 točke.
0'
  Domžalčani imajo po včerajšnjem spodrsljaju Maribora v Lendavi, spet nekoliko večje možnosti v boju za naslov prvaka, saj ob tekmi manj za vodilnim Mariborom zaostajajo le za devet točk. Pomemben podatek za moštvo iz Kamniške Bistrice je tudi ta, da se bodo z Mariborčani letos še srečali in sicer v zadnjem krogu v Ljudskem vrtu.
0'
  Pri domačih manjkajo Gracar, Stojnič in Pokorn, pri gostih pa Horvat, Cimprič, Hanžič, Krcič, Brezovački in Seferovič ter Juninho, ki pričakuje otroka.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča krenili gostje.
1'
  Prvič so do žoge prišli domači.
1'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Marijan. Dobil ga je Marko Drevenšek.
1'
  Aziri je poslal predložek v kazenski prostor, a je Marijan izbil žogo.
1'
  Takoj na začetku pritisk Domžal.
2'
  Triglavani so blokirali strel Teinoviča.
2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Dragan Ovčina.
2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Dobil ga je Ajdin Redžič.
3'
  Prosti strel z desne strani za Triglav.
3'
  MArijan je poslal predložek, Teinovič pa je z glavo izbil žogo.
3'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Florent Aziri.
4'
  Teinovič je obležal na sredini igrišča.
4'
  Zdravniška pomoč za gostujočega kapetana.
4'
  Teinovič je trčil na sredini igrišča z Ovčino, vendar bo z domžalskim nogometašem vse v najlepšem redu.
5'
  Damir Pekič v prepovedanem položaju.
6'
  Teinovič se je medtem že vrnil v igro.
6'
  Kranjčani so uspeli vzpostaviti ravnotežje.
6'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Nace Kosmač.
7'
  Streljal je Tadej Apatič, a mimo vrat.
8'
  Obe ekipi bosta bržkone veliko poizkušali s streli od daleč, saj je igrišče razmočeno, saj je čez dan deževalo. Trenutno v Kranju sije celo sonce.
8'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Dobil ga je Robert Najdenov.
9'
  Triglav ima udarec iz kota.
10'
  Streljal je Dragan Ovčina, a mimo vrat.
10'
10'
  Ogromno prostora za domžalski protinapad...
11'
  ...podaja proti Aziriju...
11'
  ...Smolej je na pravem mestu.
11'
  Globinska podaja za Burgarja, a je bil Brljak hitreje pri žogi.
11'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Dragan Ovčina.
12'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov.
12'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Ajdin Redžič. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
13'
  Florent Aziri v prepovedanem položaju.
13'
14'
  Kosmač je imel lepo priložnost za strel, a se je odločil za preigravanje ter izgubil žogo.
15'
  Streljal je Dejan Burgar, a mimo vrat.
15'
  GOOOL! Zadel je Mato Šimunovič! Apatič je preigraval podal na rob kazenskega prostora, tam je žoga zadela Najdenova, se odbila na glavo Apatiča ter nato na rob kazenskega prostora od koder je Šimunovič z volejem zadel za domžalsko vodstvo.
18'
  Streljal je Rok Brajič, a mimo vrat.
19'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Nace Kosmač. Dobil ga je Alen Krcič.
20'
  Nace Kosmač v prepovedanem položaju.
21'
  Aziri je podal v kazenski prostor proti Šimunoviču, a je Najdenov izbil žogo.
21'
  Domžale ima udarec iz kota.
22'
  V zadnjih minutah Domžalčani povsem kontrolirajo potek dogajanja na igrišču.
22'
23'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Nace Kosmač. Dobil ga je Rok Brajič.
24'
  Nekoliko boljša igra Triglava v zadnjih trenutkih.
26'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Nace Kosmač.
26'
  Smolej je blokiral strel Topiča.
26'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Topič. Dobil ga je Ajdin Redžič.
27'
  V Kranju je začelo močno pihati.
27'
  Robert Najdenov v prepovedanem položaju.
28'
  Kosmač je podal v kazenski prostor proti Aziriju, a je bil Pelko hitrejši.
28'
  Napad Triglava, ki pa se je končal brez strela na gol.
30'
  Streljal je Damir Pekič, a mimo vrat.
31'
  Domžalčani so sicer več pri žogi, a so povsem sterilni, medtem ko so Triglavani v svojih redkih akcijah nekoliko bolj nevarni.
31'
32'
  Prosti strel povsem z desne strani, t.i. skrajšani kot. Izvajalec je Apatič...
32'
  GOOOL! Zadel je Marko Drevenšek! Apatič je podal s prostega strela, Pelko je uspel le s konicami prstov podaljšati žogo, ki je prišla do Drevenška, ki je iz neposredne bližine zadel prazno mrežo.
34'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Topič. Dobil ga je Matic Sever.
34'
  Darko Topič je dobil rumeni karton.
35'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Darko Topič.
35'
  Trčenje Smoleja in Topiča, slednji je obležal na tleh, a ni nič hujšega.
36'
  Domžalčani nadaljujejo s preudarno igro. Večino igralnega časa žogo zadržujejo na svoji polovici, nato pa poizkušajo s hitrimi prehodi v napad priti do priložnosti.
37'
  Predolga podaja za Pekiča.
38'
  GOOOL! Zadel je Damir Pekič! Nova lepa akcija Domžal. Aziri je z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je žoga preletela Najdenova, Pekič pa je z glavo premagal nemočnega Pelka.
39'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Dobil ga je Dragan Ovčina.
41'
  Po drugem golu Domžal, je igra Triglava povsem razpadla, Domžalčani pa z vse večjo lahkoto obvladujejo položaj in so tudi vse bolj nevarni.
42'
  Predolga žoga za Burgarja.
43'
  Triglav poizkuša z dolgimi žogami čez celo igrišče, saj s kratkimi podajami ne uspejo priti do vrat Domžal.
44'
  Podaja proti Redžiču, a je Brljak pravočasno stekel z vrat in izbil žogo v avt.
44'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
44'
  Streljal je Mato Šimunovič, a mimo vrat.
45'
45'
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Brajič.
45+1'
45+1'
  Marijan bo izvajal kot...
45+1'
  ...podaja na prvo vratnico...
45+1'
  ...Brljak lovi žogo.
45+1'
45+1'
  Domžalčani povsem zasluženo vodijo.
45'
45'
  Menjava: iz igre Dejan Burgar, v igro Gregor Romič.
46'
  Izjemna priložnost za Domžale. Podaja proti Pekiču, napaka Pelka, Najdenov izbija žogo.
46'
  Menjava: iz igre Damir Marijan, v igro David Jerkovič.
46'
  Menjava: iz igre Darko Topič, v igro Ivan Knezovič.
47'
48'
  Lepa kombinacija Domžal. Drevenšek je bil osamljen, a se je namesto za strel odločil za podajo in Triglavani so prišli do žoge.
49'
  Igrišče v Kranju je obsijalo sonce.
49'
  Še ena podaja proti kranjskim vratom, toda Pelko je pravočasno stekel z vrat.
50'
50'
  Prosti strel bo izvajal Šimunovič...
50'
51'
  Romič je prodrl v kazenski prostor, a mu je na koncu zmanjkalo moči za točno podajo in Domžalčani so rešili situacijo.
51'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Matic Sever.
53'
  Lepa podaja za Pekiča, toda Pelko je stekel 30 metrov stran od vrat in izbil žogo pred domžalskim napadalcem.
53'
53'
  Nesporazum Šimunoviča in Pekiča. Po vodi je splavala še ena priložnost za Domžale.
54'
55'
  Kljub veliki rezultatski razlika v drugem polčasu spremljamo izjemno zanimivo in razgibano igro.
55'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Mato Šimunovič.
56'
  Aziri in Elsner sta kombinirala na desni strani, na koncu pa je Elsner izsilil kot.
56'
57'
  Aziri podaja na prvo vratnico...
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Elsner.
57'
  GOOOL! Zadel je Matic Sever! Lepa kranjska akcija. Šah mat v treh potezah.
59'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Nace Kosmač.
60'
  Slaba podaja Teinoviča proti Pekiču.
60'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Damir Pekič.
60'
  Drevenšek je zadel v živi zid.
61'
  Še ena predolga podaja v konico napada. Ponovno Pelko lovi žogo.
61'
  Na drugi strani poizkus podaje proti Redžiču, toda Brljak je bil dovolj hiter, da je ujel žogo.
62'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Luka Elsner.
63'
  Še ena žoga je šla proti domačim vratom, toda tudi tokrat je bil Pelko prvi pri žogi.
65'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Mato Šimunovič.
65'
  Mato Šimunovič je dobil rumeni karton zaradi protestiranja.
66'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Tadej Apatič.
67'
67'
  Šimunovič izvaja kot...
67'
68'
  ...Redžič izbija žogo...
68'
  ...še en predložek. Tokrat Šimunoviča s strani...
68'
  ...Pelko lovi žogo.
69'
  Zadnje minute ponovno pripadajo gostom.
70'
  Zec iz avta meče žogo, Knezovič je podaljšal z glavo...
70'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Mato Šimunovič.
70'
71'
  Krcič je preigraval, podal žogo v kazenski prostor, nato pa izbita žoga gostov.
71'
  GOOOL! Zadel je Rok Dolžan! Brajič je podal z desne strani na drugo vratnico, kjer je zamudil Šimunovič, Dolžan pa je z glavo premagal nemočnega Brljaka.
74'
  Podaja v konico napada proti Romiču, a se je Zec dobro zagradil in priigral žogo za svoje moštvo.
74'
  Menjava: iz igre Nace Kosmač, v igro Mitja Zatkovič.
74'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Alen Krcič.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek.
75'
76'
  Aziri podaja...
76'
  ...Sever izbija žogo v še en kot.
76'
76'
  Romič izbija žogo.
76'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Marko Drevenšek.
77'
77'
  Prosti strel za Triglav z desne strani. Še en takoimenovani skrajšani kot.
78'
  Ovčina podaja na drugo vratnico...
78'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Marko Drevenšek.
79'
  Dolga podaja v konico napada. Smolej je ravno dovolj oviral Azirija, da je Pelko prišel pravočasno do žoge.
79'
  Hud pritisk Triglava.
80'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Ajdin Redžič. Dobil ga je Ivan Knezovič.
80'
  Menjava: iz igre Florent Aziri, v igro Jernej Smukavec.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Zatkovič.
81'
  Krcič je bil v prodoru, a so ga gostje uspeli zaustaviti.
82'
82'
  Sedaj Domžalčani pritiskajo.
83'
84'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Jernej Smukavec. Dobil ga je Rok Dolžan.
84'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Ajdin Redžič.
84'
  Pekič je izsilil kot.
85'
85'
  Šimunovič podaja...
85'
  GOOOL! Zadel je Darko Zec! Šimunovič je podal iz kota, 6 metrov do gola pa se je najbolje znašel Zec in bržkone odločil zmagovalca današnje tekme.
86'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej.
88'
  Domžalčani so dobro 'skrili' žogo in imajo žogo vseskozi v svoji posesti.
88'
  Ajdin Redžič v prepovedanem položaju.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90'
  Polprotinapad Domžal, ki pa ga je s slabo podajo zapravil Elsner.
90+1'
  Streljal je Dalibor Teinovič, a mimo vrat.
90+1'
  Menjava: iz igre Alen Krcič, v igro Matej Pirc.
90+1'
90+2'
  Domači izbijajo žogo v avt.
90+2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Dobil ga je Gregor Romič.
90+3'
  Ovčina podaja, Teinovič izbija...
90+3'
  Streljal je David Jerkovič, a mimo vrat.
90+3'
90+3'
  Zmaga Domžal, ki je rutinirano odigrala prvi polčas, nato pa ležerno prejela dva zadetka s katerima se je Triglav povsem približal, a so gostje na koncu dokazali da so boljša ekipa in zasluženo zmagali. Na drugem mestu Domžale za vodilnim Mariborom štiri kroge pred koncem zaostajajo 6 točk, Kranjčani pa imajo na predzadnjem mestu štiri točke zaostanka za osmim mestom, ki prinaša neposreden obstanek med elito, medtem ko je njihova prednost pred zadnjim Primorjem tri točke.